2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Highlighter Kullanmadan Işıltılı Bir Cilde Sahip Olmanın 3 Püf Noktası

March 21, 2021

Solgun görünen bir cilt gerçekten can sıkıcı olabilir. Bu nedenle birçok kadın makyaj çantasından highlighter'ını eksik etmez. Elbette highlighter kullanarak birbirinden çarpıcı ve etkileyici makyaj uygulamalarına imza atabilirsin. Ancak ışıltılı cilt görünümüne makyaj yardımıyla kavuşmanın geçici bir çözüm olduğunu unutmamak gerekir. Peki, makyaj yapmadığın günlerde de aydınlık ve ışıltılı cilt görünümünle göz kamaştırmaya ne dersin? Doğru cilt bakım ürünlerinden yardım alarak ve günlük alışkanlıklarını gözden geçirerek hayalindeki dinamik ve pürüzsüz cilt görünümüne kolaylıkla kavuşabilirsin! 

Işıltılı Cilde Giden Yol Mideden Geçer

Cildin, günlük hayatında yaptığın ve yapmadığın birçok eylemi yansıtan bir ayna gibidir. Beslenme düzeninde yağlı ve yüksek karbonhidratlı gıdalara ağırlık verdiğinde cildin de istenmeyen cilt görünümlerine karşı savunmasız hale gelebilir. Günlük içmen gereken su miktarını ihmal etmemek ve yeterli miktarda meyve sebze tüketmek, cildinin de ihtiyaç duyduğu nem takviyesini karşılamak açısından çok önemlidir. Beslenme rutinine C, A, D ve E vitaminleri açısından zengin, antioksidan etkili ve sağlıklı gıdalar eklemediğin takdirde, cildini de yeterli düzeyde korumakta zorlanabilirsin. Bu nedenle cildinin sağlıkla ışıldaması için bol su içme ve dengeli beslenme kurallarını ihmal etmemelisin. 

Hayalindeki ışıltılı ve aydınlık görünen cilde kavuşmak için, uyku ve spor düzenini de gözden geçirmeye ne dersin? Çünkü sağlıklı bir cildin temel anahtarlarından biri de sağlıklı bir vücuttur. Bedenini dinç tutmak için yeterli bir uyku düzeni sürdüremediğin takdirde, vücudunun da dengesini bozman mümkün. Cildin, yorgun ve stresli olduğun günlerden de hızla etkilenir. Bu nedenle bedeninin sana ne anlatmak istediğine dikkat etmeli, yorgunluk ve stresten uzak durmaya çalışmalısın. Düzenli olarak vücudunu çok yormayan ve dinç tutan spor aktiviteleri yapabilir, uyku düzenini dengede tutmaya özen gösterebilirsin.

Cildinin İhtiyaçlarını İhmal Etme

Gelelim daha ışıltılı bir cilt görünümü yakalamak için uygulaman gereken cilt bakımı rutinine! Cildinin doğal ışıltısını ortaya çıkarmanın temel anahtarı, cildine düzenli ve doğru bakım uygulamaktan geçer. Cildinin yağ ve nem dengesini korumak için seçtiğin yüz nemlendiricisi büyük önem taşır. Glow Formula Skin Hydrator, mineraller içeren formülü ile anında daha aydınlık bir cilt görünümüne kavuşmana yardımcı olur. Nar özleri içeren antioksidanlarda zenginleştirilmiş formül, daha enerjik bir cilt görünümü yakalamanı sağlar. Cildindeki mat, yorgun ve solgun görünümden şikayetçiysen yoğun nemlendirici etki barındıran  Hydro-Plumping Re-Texturizing Serum Concentrate'i de kullanmayı tercih edebilirsin. Gliserin içeren formülüyle nemsiz kalmış cildini etkili bir şekilde nemlendiren bu nem serumu, cildine pürüzsüz bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. Bu sayede her cilt bakımı rutininde cildine güçlü bir nem takviyesi uygulayabilir, cildinin ışıltısını koruyabilirsin. 

A picture containing text, indoor, plastic

Description automatically generated

Doğal kaynaklı içeriklerle zenginleştirilmiş cilt bakım yağları da ışıltı kazanmak için etkili bir tercihtir. Ayçiçek yağı, Shea yağı, avokado yağı ve zencefil kökü yağı gibi gücünü doğadan alan içeriklerle zenginleştirilmiş formüller cildine nem kazandırarak antioksidan koruması sağlar. Daily Reviving Concentrate, canlı ve aydınlık cilt görünümü için tercih edebileceğin bir gündüz bakım yağıdır. Ayçiçek yağı, zencefil kökü yağı ve tamanu yağı içeren özel formülü, %100 doğal kaynaklı bileşenler barındırır. Bu ürünü tercih ederek cildini çevresel etmenlere karşı daha korunaklı ve dayanıklı kılabilir, daha pürüzsüz görünen bir cilde kavuşabilirsin. 

A picture containing flower, indoor, yellow, plant

Description automatically generated

Göz Çevreni Korumayı Unutma

Göz çevrende bulunan cilt dokusu oldukça hassas ve narindir. Bu bölgeyi etkili bir şekilde nemlendirmediğin takdirde, yorgunluk ve erken yaşlılık belirtileri oluşumuna davetiye çıkarabilirsin. Üstelik göz çevren, yorgun ve stresli geçen günleri de hemen ele verebilir. Bu nedenle cilt tipine uygun bir göz çevresi kremi kullanarak cildini etkili şekilde nemlendirmeyi ihmal etmemelisin. Youth Dose Eye Treatment; C vitamini, siyah üzüm çekirdeği özü ve Pro-Retinol içeren formülü ile göz çevrendeki ince çizgi ve koyu halka görünümünü azaltmana yardımcı olur. Böylelikle daha pürüzsüz ve aydınlık görünen göz altlarına kavuşabilirsin. 

A picture containing text, wall, indoor, several

Description automatically generated

Göz çevrende sıklıkla koyu lekeler ve renk eşitsizlikleri gözlemliyorsan, C vitamini içeren formülüyle etkili bir koyu leke karştı serum olan Clearly Corrective Dark Spot Solution da senin için doğru tercih olabilir. Göz çevreni daha aydınlık ve cilt tonu eşitlenmiş bir görünüme kavuşturabilirsin. Cildine gereken özeni gösterdiğin ve doğru bakım ürünlerinden yana tercih yaptığın sürece içini rahat tutabilir, cildinin ışıltısını ön plana çıkarabilirsin!

A picture containing text, person, indoor, hand

Description automatically generated

← Öncesi Sonrası →