2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Hedefe Yönelik Bakım için Serum Önerileri | Kiehl’s Blog

May 21, 2020

 Cilt bakım rutinini temizleyici, tonik ve nemlendiriciden bir adım öteye taşımaya var mısın?Cilt tipine uygun serum önerilerimizle cilt bakım rutinini zenginleştiriyoruz! 

Cilde etkili şekilde nüfuz edebilen serumlar, çeşitli cilt tipi ve endişesi için hedefe yönelik bakım yapması, hızlı sonuç alınması bakımından son yıllarda oldukça etkili olan bakım ürünleri arasında sıkça telaffuz ediliyor.

Formüllerine göre yaşlanma belirtileri karşıtı, cilt kusurlarının ve ciltteki leke görünümünü azaltıcı, yoğun nemlendirici etkili olmak üzere birçok farklı endişeye yönelik yüz serumu bulunuyor. Cilt tipi ve endişesini doğru analiz edip ona uygun bir serum ile cilt bakımına başlamak, cilt endişesinin giderilmesi için büyük önem taşıyor.

Cilt bakım rutinini zenginleştirmek istiyor fakat hangi ürün ile başlayacağını bilmiyor veya kararsız kalıyorsan serum önerileri listemizin senin için oldukça yararlı olacağını umuyoruz!

Neden Serum Kullanmalıyım?

Öncelikle serum kullanımının cilt için önemine kısaca değinmek istiyoruz. Serumlar cilde etkili şekilde nüfuz etmeleri ile cilt bakımında etkili ve hedef odaklı olmaları ile endişe duyduğun cilt problemleriyle savaşıyor. Bu nedenle cilt bakımında çok önemli bir yer tutuyorlar.

Cilt Bakım Serumu Önerileri

Cilt bakım serumu önerilerine geçmeden serumların, gece bakım serumları ve gündüz bakım serumları olarak neden ikiye ayrıldıklarını da belirtelim. Gece bakım serumlarının formülleri daha yoğundur ve gece uyurken cildin görünümünü yenilemesinin en yoğun gerçekleştiği zaman olması sebebi ile etkilerini daha etkin gösterirler. Bu yüzden gece serumları sadece gece kullanılmalıdır. Gündüz serumları daha hafif yapılı olmaları sebebi ile gündüz cildin daha aydınlık ve canlı görünmesi için çalışırlar. Her ihtiyaca yönelik detaylı olarak incelediğimiz serum önerileri listemize hazırsan şimdi başlıyoruz!

Gündüz kullanımı için serum önerisi:
 
Gündüz kullandığımız ürünlerin hafif yapıda olmasına ve ciltte ağırlık hissi bırakmamasına dikkat etmeliyiz. Gündüz kullanılan ürünlerden beklentimiz cilde canlı bir görünüm vermesi, çevresel etkenlere karşı cilt bariyerini güçlendirmesi olabilir.

 Kiehl’s Daily Reviving Concentrate
 
Doğal kaynaklı içeriklerle zenginleştirilmiş hafif yapılı formülü ile oldukça etkili serumlar arasında yer alır. Gün boyu cildine aydınlık ve canlı bir görünüm kazandıran bu bakım yağı tüm cilt tipleri için uygundur. Cildin yorgun görünümünü azaltır, pürüzsüz bir görünüm sağlar. Gündüz temiz cildinize 2-3 damla formülü göz çevresi hariç masaj hareketleri ile uygulamanızı, ardından nemlendirici ve güneş koruyucu ile rutininizi tamamlamanızı öneriyoruz.

Tüm cilt tiplerine uygun gece serumu önerisi:

Gece cilt bakımı yapmanın en büyük avantajı sabah canlı görünen bir cilt ile uyanmaktır. Gece serumları bu bakımdan oldukça önemlidir. Gece boyu cildin kendini onarma ve yenileme sürecine destek olan serumlar, sabah dinlenmiş hisseden bir cilt ile uyanmanıza yardımcı olurlar. Buradaki önerimiz ise etkili serumumuz Midnight Recovery Concentrate olacak.

Cilt görünümünün kendini yenileme ve onarma sürecine destek olan bu mükemmel gece bakım iksiri, lavanta yağı, temel ve botank yağlar içeren formülü seni büyüleyecek. Bu gece bakım iksirinden 2-3 damla formülü temiz cilde tampon hareketlerle uygulamanı öneriyoruz. 

Cilt görünümünü yenilemeye yardımcı serum önerisi:

Cilt görünümünü yenilemeye yardımcı serumlar düzenli kullanımda ince çizgilerin ve cilt kusurlarının görünümünü azaltan ürünlerdir. Doğal kaynaklı içerikler ile zenginleştirilmiş Nightly Refining Micro-Peel Concentrate, daha genç ve aydınlık bir cilt görünümü isteyenlere buradaki tavsiyemiz olacak.

Kinoa kabuğu özleri içeren ve cilt görünümünün yenilenmesine yardımcı ürün, kademeli olarak cilt tonu eşitsizliklerini, cilt kusurlarını ve ince çizgi görünümünü azaltması bakımından da oldukça avantajlıdır. Nightly Refining Micro-Peel Concentrate i her gece temiz cilde göz çevresi hariç birkaç damla uygulamanı öneriyoruz. 

Nem ihtiyacı bulunan ciltler için yoğun nemlendirici etkili serum önerisi:


Nem ihtiyacı bulunan ciltlerin adeta kurtarıcısı olan mükemmel bir serum ile karşındayız:

Hydro-Plumping Re-Texturizing Serum Concentrate. Cildi anında nemlendiren ve bitki bazlı gliserin içeren bu nem serumu, nem ihtiyacı bulunan cildini yoğun şekilde nemlendiriyor. 

Ürün sabah/akşam kullanımı ve göz çevresi kullanımı için uygundur. Temizlenmiş cildinize üründen 1 pompa parmak uçlarınıza alıp tüm yüzünüze uygulamanızı öneriyoruz.

Ciltte leke görünümünü azaltan serum önerisi:

Koyu leke görünümünden şikayetçi olanlar için de Clearly Corrective Dark

Spot Solution bakım serumunu önereceğiz. Düzenli kullanımda cilt görünümünün daha eşit bir renk tonuna sahip olmasını sağlayan ürün Aktive Edilmiş C vitamini ile zenginleştirilmiş formülü ile daha aydınlık ve ışıltılı görünen bir cilt görünümü elde etmeni sağlıyor. Sabah ve akşam düzenli kullanım sonrası birçok faydayı bir arada sunuyor.

← Öncesi Sonrası →