2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Güneş Sonrası Cilt Bakımının Önemi | Kiehl's Blog

June 30, 2019

Güneş sonrasında doğru bakım ile korkmadan güneşin tadını çıkar!

İliklerimize kadar ısıtan, kemiklerimize ihtiyacı olan D vitaminini sağlayan ve göz alıcı bronz tene kavuşmamızda desteğini esirgemeyen güneşin ne yazık ki tüm faydaları yanında cilde zararları da bulunuyor. Vücudun ve cildin için yeterli güneşi aldıktan hatta plajda uzun uzun güneşlenerek tadını çıkardıktan sonra uygulayacağın bakım sayesinde güneşin faydalarını alıp zararlarını cildinden uzak tutabilirsin.

 

Her Şeyin Fazlası Zarar, Güneşin Bile…

Güneş ışığının saymakla bitmeyen faydalarının yanında bir de korkutucu sonuçlara neden olan zararları bulunuyor. Güneş ışınlarına karşı korumasız kalan cildimiz kendini bu gücün karşısında savunmasız bırakarak cilt lekeleri, yanıklar, yaşlanma ve ince çizgiler gibi belirtiler veriyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/spor-sonrasi-matarasindan-su-icen-kadin.jpg

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için SPF ve PA faktörlü güneş bakım kremlerini cildinden ayırmamalısın. Güneşin sadece yazın cilde zarar vereceği düşünülerek kışın rafa kaldırdığın güneş koruma faktörlü kremlerin ile ilişkini dört mevsim boyunca düzenli olarak devam ettirmeni tavsiye ediyoruz.

 

Sadece güneşe çıkmadan önce alacağın önlemler ile bitmeyen güneş koruma bakımının, güneşlendikten sonraki aşamasını da uygulayarak hem cildini olumsuz etkilerden uzak tutabilir hem de güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsin.

 

Güneşin Kurutan Etkisine Karşı

Güneş ışınlarının cildin üzerinde kurutucu bir etkisi bulunuyor. Buna ek olarak bir de denize giriyor, sahilde güneşleniyorsan cildinin ekstra kurumasına izin vermiş oluyorsun. Tabi ki cildin kuruyor diye denizden ve güneşten vazgeçmemeni sağlayacak bir önerimiz var!

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/plajda-fiskiye-altinda-dus-alan-kadin.jpg

Güneş ışınlarına ek olarak bir de deniz tuzunun kurutucu etkisine maruz kalan cildini, denizden çıkar çıkmaz nemlendirici duş jelleri ile temizlemen gerekiyor. Hem temizlenen hem de duşta suyun etkisiyle bir nebze de olsa nemlenen cildine daha çok nem hapsetmek için duştan hemen sonra nemlendirici vücut kremini uygulayabilirsin.

 

Yoğun Temizlik

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/gunes-gozluguyle-dus-alan-kadin.jpg

 

Güneş kremleri denizde de cildimizde kalması için suya karşı yüksek derecede dayanıklılık gösteriyorlar. Gün sonunda eve döndüğünde ya da plajda hava karardığında teninde kalan güneş kremini özenle temizlemen gerekiyor. Bariyer görevi gören ve ciltten temizlenmeyen güneş kremi uzun saatlerin sonunda cildin nefessiz kalmasına, gözeneklerin tıkanmasına hatta cilt problemi oluşumuna neden olabiliyor.

 

Nazik Bir Bakım

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/sacinda-cicek-olan-kadin-yuzunu-yikiyor.jpg

 

Güneş ışınlarının, cilt bariyerine verdiği zararın yanı sıra günü plajda geçirdiysen rüzgar ve kumun sürekli cildine temasından dolayı peeling etkisi görmüş olabilir, hatta tahrişe kadar giden sürtünmelere maruz kalabilirsin. Bu nedenle güneş sonrasında cildine hemen peeling yapmamanı ve bakımını hafif bir masaj ile nazikçe uygulamanı öneriyoruz.

 

Güneş Yanıklarına Karşı Dikkat!

Güneş kremin, gün içinde etkisini kaybedebilir. Etkisini kaybettiği anda bir anlık bile yüksek derecede güneşe maruz kalman cildinde yanıklara neden olabilir. Günlük kullanıma uygun su bazlı güneş kremi ile cildini güneş ışınlarına karşı koruyabilirsin.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/kiehls-activated-sun-protector-tm-spf50-water-light-lotion.jpg

 

Kiehl’s Activated Sun Protector™ SPF50 Water-Light Lotion, güneş koruyucu etkisi sayesinde güneş yanıklarına karşı yüksek koruma sağlıyor. E vitamini içeren doğal kaynaklı formülü sayesinde cilde nemlendirme sağlarken antioksidan özelliği ile serbest radikallere karşı koruyor. Tüm ciltleri tipleri için uygun olan güneş koruyucu kremi, güneşe çıkmadan 15 dakika öncesinde cildine uygulaman gerekiyor. Gün boyunca güneşe maruz kalıyorsan kremini en az iki saatte bir yenilemeyi unutma!

← Öncesi Sonrası →