Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Güneş Kremleri Nasıl Uygulanmalı? Ne Kadar Ürün Kullanılmalı ? | Kiehl's Blog

Haziran 30, 2019

Güneşin doyasıya tadını çıkartmak, her mevsim güneşi ve sıcak havayı kucaklamak aslında hiç de zor değil!

Yaz aylarında güneş ışınlarının üzerinde bulunduğumuz yarım küreye yoğun şekilde düşmesi nedeniyle güneşin zararlı ışınlarına vücudumuzun en üst katmanı olan cilt bariyerimiz oldukça fazla maruz kalıyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/gunes-karsisinda-mutlu-kadin.jpg

 

Yaz mevsiminde sürekli güneş kremi ile koruduğun cildin için kış aylarında önlem alıyor musun? Güneş ışınlarının zararlarına maruz kalmayı ışının ısısı değil teması etkiliyor. Kış aylarının soğuk olması nedeniyle güneş kendini hissettirmese bile gün içinde güneş ışınlarına maruz kaldığını bilmelisin.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/yuzune-gunes-kremi-surmus-kadin.jpg

 

Güneş ışınlarının zararlarını tamamen ele aldıktan sonra güneş bakım kremlerini nasıl kullanman gerektiğine birlikte bakalım ve seni güneşten dört mevsim koruyalım.

 

Işınlar Güneş Gibi Gülümsemiyor!

Çocukken güneşi hep iki göz bir burun ve kocaman gülen bir dudak ile resmederdik çünkü hem ışığıyla hem de ısısıyla kırlarda koşmamıza, çiçek toplamamıza, soluğu oyun parklarında almamıza ve en güzel meyveleri dalından yememize yardım ediyordu. Güneş ışınları için de aynı şeyi söylemek isterdik ama ne yazık ki bu kadar tatlı bir imgeden zarar veren ışınların dünya üzerine düştüğünü kabul etmek zorundayız.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/yapragin-arkasindan-gunesin-parlamasi.jpg

  

UVA ve UVB ışınları yani güneşten gelen zararlı ışınlar, cildin üzerinde olumsuz etkilerini gözle görülür şekilde hissetmemize neden oluyor. Derinin kalınlaşmasından hiperpigmentasyon ile leke görünümü oluşumuna, cildin kuruyarak erken yaşlanmasından kırışıklık görünümünün oluşmasına yol açıyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/mr-bones-newyork.jpg

 

Mr. Bones Buraya Dikkat Çekiyor!

UVB ışınları hiperpigmentasyon ile cilt rengini koyulaştırıyor. Söz konusu bronzluk olduğu için çok da zararlı görünmeyen ama uzun vadede cildinde büyük büyük lekeler taşımana neden olan UVB ışınlarından SPF içeren bakım ürünleri kullanarak korunmalısın. En çok zararı bulunan ve çok fazla maruz kaldığımız UVA ışınlarından ise PA içeren bakım ürünleri sayesinde korunabilirsin. SPF içeren kremler ne yazık ki UVA’dan tam anlamıyla koruyamıyor. PA içeren güneş bakım kremleri ise geniş spektrumlu olarak anılıyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/gunesin-rahatsiz-etmesi.jpg

 

Kolajenin ve elastinin parçalanmasına neden olabilen ve dermis tabakasına kadar inen UVA ışınlarından ne kadar süre ile korunabileceğini ise + ifadesi gösteriyor

 

Sonsuza Kadar Kendini Korumak Senin Elinde!

Güneş bakım ve koruma kremlerini ancak doğru bir şekilde kullandığın zaman tam koruma sağlayabilirsin.

  

  • Öncelikle güneşe çıkmadan 1-2 saat önce açıkta kalan tenine güneş kremi uygulamalısın. Hatta koyu renk kıyafet giyiyorsan, koyu renklerin güneş ışınlarını çekmesinden dolayı yine güneşe çıkmadan tüm vücuduna güneş koruyucu sürmende fayda var.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/koluna-gunes-kremi-suren-kadin.jpg

 

  • PA seviyesine göre güneş kremini belli aralıklarla yenilemen gerekiyor çünkü en çok zararı bulunan UVA ışınlarına karşı güneş kremleri belli bir süre dayanabiliyorlar.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/kadin-omzunda-deniz-yildizi-seklinde-gunes-kremi.jpg

  

  • Kışın da koruma faktörü yaza göre daha az olan güneş bakım kremi ile cildini koruyabilir, soğuk hava şartları nedeniyle yaşlanmaya oldukça elverişli olan cildinin genç görünümlü kalmasına yardımcı olabilirsin.

 

Mr. Bones’un Tavsiyesi: Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50 PA++++

 

  • Hassas ve yüksek korumaya ihtiyacı olan cildin için 50 faktör güneş kremi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Bu kremi kullanmayı alışkanlık haline getirebilirsen güneşten korkman için hiçbir sebep kalmıyor. Güneşin tadını doyasıya çıkarabilmen için sana bonus önerim; dudaklarına kullandığın bakım ürünlerinin, göz çevresi ve el kremlerinin daima güneş koruma faktörü içermesine önem vermen olacak bu sayede tam koruma sağlayabilirsin!

← Öncesi Sonrası →