Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Güneş Koruyuculu Nemlendirici Kullanmanın Önemi

Kasım 04, 2020

Sen de güneş koruyucu etkili bakım ürünlerini dolaptan yalnızca yaz aylarında ve tatillerde çıkarıyorsan, konuşmamız gereken bir konu var! Güneş koruyuculu krem kullanmak sanki yalnızca sıcak yaz günlerinde ya da denizden çıkıp güneşlendiğin anlarda gerekliymiş gibi geliyor, değil mi? Birçok insanın düştüğü bu yanılgı, esasen cilt sağlığı açısından oldukça tehlikeli. Çünkü güneşin zararlı UV ışınları, en bulutlu havalarda ya da soğuk kış günlerinde bile cildini yıpratabiliyor. Yıpranan ve nem dengesini kaybeden cildinde ise, cilt kusurları ve yaşlanma belirtilerinin görünümünün oluşma olasılığı artıyor.

Kısacası şehirde yaşam da en az yaz tatilleri kadar güneş koruyucu kullanmayı gerektiriyor. Peki, güneşten korunmayı cilt bakım rutininin bir parçası haline getirmek için ne yapabilirsin? Zararlı UV ışınlarından pratik ve etkili şekilde nasıl korunmalısın? İşte aradığın tüm cevaplar...

Aradığın Çözüm: Güneş Koruyucu Etkili Nemlendiriciler

Güneş kremleri, yaz aylarının vazgeçilmez bir parçası. Fakat söz konusu kış ve bahar ayları olduğunda, dışarı her çıktığında güneş kremi sürmek senin için zahmetli ve yorucu bir eyleme dönüşebilir. Bunun yerine, senin için çok daha pratik bir çözüm var: Güneş koruyucu etkili nemlendiriciler! Günlük cilt bakım rutinin esnasında zaten cildini temizliyor ve nemlendiriyorsun. İşte, bu esnada kullandığın nemlendirici krem tercihini güneş koruma faktörü içeren ürünlerden yana yaptığında, ekstra hiçbir çaba ve zaman harcamadan cildini güneşin istenmeyen etkilerine karşı koruma altına alabilirsin. 

Kiehl's Ultra Facial Cream SPF30, 24 saate kadar süren nemlendirici etkisi ile her mevsim rahat ve nemli bir cilt hissine kavuşmanı sağlar. SPF 30 koruması ile cildinde UVA ve UVB ışınlarının istenmeyen etkilerine karşı bir bariyer oluşturur. Üstelik glikoprotinler içeren formülü sayesinde etkili bir nem koruması sağladığı için, kış aylarında da gönül rahatlığıyla bu ürünü kullanabilirsin!

Güneş Işınları ve Yaşlanma Belirtilerinin Görünümüne Karşı Etkin Mücadele

Esasen güneş ışınları ve yaşlanma belirtilerin görünümü, birbirleriyle oldukça ilgili iki başlık. Çünkü yapılan araştırmalara bakıldığında, erken yaşlanma belirtilerinin oluşma nedenlerinden birinin de güneş ışınlarının istenmeyen etkilerinden kaynaklandığını görebilirsin. Kiehl's Super Multi-Corrective Cream SPF 30, yaşlanma belirtilerine karşı global bakım sunan, cildin daha sıkı bir görünüm kazanmasına yardımcı olan bir üründür. Gücünü Jasmonik asitten ve kayın ağacı özlerinden alan özel formülü, cildindeki elastikiyet kaybının ve ince çizgi görünümünün azalmasında etkilidir. Sen de güneş ışınlarının istenmeyen etkilerine ve erken yaşlanma belirtilerinin görünümüne karşı mücadeleni bir arada sürdürmeye ne dersin?

Özellikle cildinde kırışıklık ve ince çizgi görünümü oluştuğunu gözlemliyorsan, cildine etkin bir güneş koruması sağlamak konusunda ekstra dikkatli ve özenli olmalısın. Kırışıklık karşıtı ve güneş koruma etkili bir nemlendirici olan Kiehl's Powerful Wrinkle Reducing Cream SPF30 ile ideal bakım rutinini oluşturabilirsin. Bu nemlendiricinin bakır ve kalsiyum içeren formülü, etkin bir güneş koruması sağlamanın yanı sıra cildinin elastikiyet kaybına ve kırışıklık görünümüne karşı savaşmana yardımcı olur. Nemlendirici tercihini güçlü bir UVA ve UVB koruması sağlayan bu ürünlerden yana yaparak hem güneş ışınlarının istenmeyen etkilerine hem de yaşlanma belirtilerinin görünümüne karşı güçlü bir mücadele başlatabilirsin!

Cilt Lekeleri, Yaşlanma Belirtileri ve Hava Kirliliği Seni Korkutamaz

Güneşin UV ışınlarına korumasız şekilde maruz kaldığında, cildinde güneş kaynaklı leke görünümü oluşması riski de artar. Cilt lekeleri de erken yaşlanma belirtileri arasında değerlendirilir. Üstelik şehir yaşamında cilt görünümünü riske atan bir faktör daha bulunur: Hava kirliliği! Hava kirliliği başta hassas cilt tipleri olmak üzere tüm ciltlerin görünümünü olumsuz etkileyen bir unsurdur.

Eğer hassas bir cilt yapısına sahipsen, güneş koruma faktörü 30'un üzerinde ve çevresel kirlilik karşıtı nemlendiricilerden yana seçim yapmanda fayda var. İleri teknolojiyle hazırlanmış ve kirlilik karşıtı Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50 PA++++ ile hava kirliliği ve yaşlanma belirtilerinin görünümüne karşı etkin bir koruma sağlayabilirsin.  Sen de cildinin ihtiyaçlarına kulak vererek cildine en uygun güneş koruyucu etkili nemlendiriciyi seçebilir, cildini her mevsim ve dönemde koruyabilirsin!

← Öncesi Sonrası →