Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Gündüz ve Gece Serumları Arasındaki Farklar | Kiehl's Blog

Eylül 23, 2021

Kremler ve losyonlar cildi tazelemek, nemlendirmek ve bir bariyer oluşturmak için tasarlanmıştır. Böylece cildiniz nemini korur ve daha genç görünmenizi sağlar. Serumlar ise oldukça konsantre formülasyonlardır. Aktif bileşenleri içerdiği için cilt problemlerini azaltmak konusunda son derece etkilidir. Cilt serumu, genellikle günün herhangi bir saatinde kullanılabilir. Ancak bu kuralın bazı önemli istisnaları vardır. Bazı serumların içeriğindeki etken maddeler dolayısıyla sadece geceleri kullanılması gerekebilir. Gece ve gündüz için farklı şekilde formüle edilmiş serumlar hakkında detaylı bilgi sahibi olarak cildin için en uygun ürünü seçebilirsin.

Gece ve Gündüz Farklı Serumlara İhtiyaç Duymanın Nedenleri

Cilt bakım serumu seçerken göz önünde bulundurulması gereken ilk şey, cildin gündüz ve gece farklı ihtiyaçları olduğudur. Gün içerisinde cilt kirlilik ve UV ışınları gibi olumsuz etkilere maruz kalır. Bu nedenle günlük formüle edilen serumlar genellikle cildi korumak ve nemlendirmek için antioksidanlara sahiptir. Gündüz serumları, yatıştırıcı ve antioksidan özellikler için nemlendirici hyalüronik asit ve kakao tohumu gibi içeriklerle formüle edilir. Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Concentrate ise cilt görünümünün yenilenmesine yardımcı olur.  Kenevir tohumu yağı ve kekik tohumu gibi doğal kaynaklı maddeler içerir. Gece olduğunda cilt görünümünü onarır ve siz uyurken cilt görünümü yenilenir.

Gece kullanımı için oluşturulan çoğu serum, gündüz kullanımı için uygun olmayan alfa hidroksi asitler (AHA) veya retinoidler gibi ışığa duyarlı bileşenler de içerir. Bu tip serumların gündüz kullanımı kesinlikle önerilmez. Özel olarak geliştirilmiş bu formül, daha aydınlık bir cilde sahip olmana yardımcı olur. Sen de yüz serumu satın almadan önce cildinin ihtiyaçlarını çok iyi analiz etmeli, gece veya gündüz kullanımı için özel olarak geliştirilen formülleri dikkate almalısın.

Gündüz Kullanman Gereken Serumlar

Gündüz serumu, antioksidanlardan nemlendiricilere ve asitlere kadar retinol dışında herhangi bir aktif madde içerebilir. Bu tip formüller, güneş korumasıyla birlikte kullanıldığı sürece cildine zarar vermez. Ancak asit içerikli formüllerin gün içerisinde kullanılması önerilmez. Asitler cildi güneş hasarına daha duyarlı hale getirebilir. Cildine özellikle gün içinde fayda sağlayan serumlar, UV ışığının neden olduğu serbest radikal hasarını önleyen antioksidan serumlardır. Bununla birlikte, diğer serumlar da gün boyunca cilde fayda sağlar. İklim koşullarına bağlı olarak, fazla nemi alan veya nemlendiren bir serum makyajın altına baz olarak da kullanılabilir. Daily Reviving Concentrate, cildi gün boyunca maruz kaldığı dış etkenlere karşı korur. Özel olarak geliştirilmiş bu formül, daha pürüzsüz bir cilt ve aydınlık görünüme sahip olmana yardımcı olur.

Gece Kullanman Gereken Serumlar

Gece kullanımı için formüle edilmiş pek çok serumun içerisinde çeşitli asitler ve retinol gibi güçlü maddeler yer alır. Başlangıçta cilt kusurlarının görünümüne etki etmek için geliştirilen retinol; kırışıklık görünümünü azaltır, ciltteki leke görünümünün azaltılmasına yardımcı olur. Gece serumu formülleri, güneş ışınları altında cildi duyarlı hale getirebilir. Bu nedenle retinol gibi güçlü içerikli cilt serumlarının gün içerisinde kullanılması önerilmez. Nightly Refining Micro-Peel Concentrate, gece boyunca cilt görünümünün yenilenmesine yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. Micro peeling yapıdaki bu serum, ışıltılı cilt görünümü elde etmene yardımcı olur.

Kullanım Talimatlarını Kontrol Edin

Her serum farklı yapıda olduğu için kullanmadan önce paket üzerindeki kullanım talimatlarını kontrol etmen çok önemli. Satın aldığın serumun yalnızca gece kullanımı için formüle edilmesi, gündüz cildin için çeşitli hasarlara yol açabileceği anlamına gelebilir. Nitekim, serumlardan maksimum fayda elde edebilmek için ürünlerin talimatlara uygun şekilde kullanılması gerekir. Yüksek teknolojilerle geliştirilmiş özel formüllü Kiehl's serumlarını, açıklayıcı kullanım talimatları sayesinde doğru şekilde uygulayabilirsin. Gece boyunca cildinin görünümünün  onarılması ve aydınlık görünüm kazanması için Midnight Recovery Concentrate seruma veya gündüz için özel olarak geliştirilmiş serum formülündeki diğer tüm ürünlere göz atabilirsin.

← Öncesi Sonrası →