2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Gün İçinde Gözlerini Mutlaka Dinlendir | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Her geçen gün daha fazla insan günlerini bilgisayar ekranının başında, televizyon karşısında veya telefonlarına bakarak geçirmektedir. Arkadan aydınlatmalı olan bu gibi cihazlar parlak ışıkları direkt olarak karşıdan iletir ve gözleri kontrol eden hassas kasları zorlayarak onların daha çok çalışmasına sebep olur. Çok çalışan göz kasları gözlerin yorulmasının ve göz altı halkaları, morluk, göz altı şişliği gibi fiziksel değişimlerin oluşmasının nedenidir. Çalışırken farkında bile olmadan göz sağlığı ihmal edilir. Normalde dakikada ortalama 25 kez göz kırparken, bir ekran karşısında bu sayı 10’un altına düşer. Yorgun göz altı belirtileri özellikle ofis çalışanları, detaylı işçilik için çeşitli cisimlere yakından bakan ve parlak güneş ışığından korunmak için uzun süre gözlerini kısan kişilerde sıklıkla rastlanır.

Gözler Nasıl Dinlendirilir?

Düzenli aralıklarla gözleri dinlendirmek, parlayan ekranlara veya yakındaki nesnelere bakmanın yarattığı göz kasılmalarını azaltır. Gün içinde gözlerini dinlendirmek için her 20 dakikada bir, 20 saniye ara verip uzaktaki bir nesneye bakmak göz kaslarını gevşetirken yorgun göz altı belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca gün içinde bol bol göz kırpmayı da ihmal etmemelisin. Düzenli göz kırpmak gözünü nemli tutar ve göz kaslarını rahatlatır. Gözlerini 10 saniye kapalı tutmak, gerginliği azaltabilir ve rahatlama sağlayabilir. Soğuk nemli bir havluyu kapalı gözlerinin üzerine uygulamak göz kaslarını serinletip gevşetir. Peki bu ipuçlarının dışında sağlıklı bir görünüşe sahip olmak için ne yapabilirsin? Göz çevresi bakımı konusunda çeşitli ürünleri inceleyerek senin için en uygun olan çözümü bulabilirsin.

Evde Göz Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi problemleri; mor halkalar, çizgiler, derin kırışıklıklar, sarkma, torbalanma görünümleri olarak bilinir. Bu problemlere karşı alabileceğin tedbirler var. Yorgunluktan kaynaklı şişkin göz altı görünümünden yaşlanmanın belirgin izlerine karşı bakıma kadar sana hitap eden ürünlerin yardımıyla, göz çevresindeki cildinin görünümünü canlandırabilirsin. 5’i bir arada bakım sunan Super Multi-Corrective Eye-Opening Serum yaşlanmanın izlerine karşı savaşır. Göz çevresindeki cildi toparlar, sıkıştırır, pürüzsüzleştirir, nemlendirir ve belirginleştirir. 4 haftalık kullanım sonunda gözler daha açık görünür. Sabah ve akşam, parmağının ucuyla göz çevresine nazikçe uygulayacağın bu ürün, yorgunluğun belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olurken çizgi ve kırışıklıkların görünümü de azalır.

Genç Görünmek İçin Göz Bakımı Ürünleri

Göz bakımı, sağlıklı ve canlı bir görünüm için çok önemlidir. Göz çevresindeki cilt, vücudun diğer bölgelerindeki ciltten daha ince ve hassastır. Gün içinde hiç durmadan kullandığın için de göz çevresinde erken yaşlanma belirtilerine neden olabilir. Ayrıca, genetik nedenler, ultraviyole ışınlar ve dış etkenler de göz çevresindeki cildin daha hızlı yaşlanmasında etkilidir. Yine de yaşın ne olursa olsun, gözlerine hak ettikleri sevgiyi vermek için ne çok erken ne de çok geç. Hissettiğin yaşı yansıtabilmek için pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüm kazandıran Youth Dose Eye Treatment ile göz çevrendeki ince çizgilerin, koyu halkaların ve torbalanmaların görünümünde azalma sağlayabilirsin. Pro-retinol, C vitamini ve siyah üzüm çekirdeği özü ile zenginleştirilen formülü göz çevresindeki farklı sorunlar için tek bir çözüm oluşturur ve göz altlarına ihtiyacı olan nemi sağlar.

Canlandırıcı Göz Bakımı

Yaşam tarzı seçimlerin ve günlük stres; kırışıklıklara, şişkinliğe ve koyu göz altı halkalarına neden olabilir. Bu gibi durumlarda göz çevresinin görünümünü canlandırmak senin de enerjini yükseltir. Powerful-Strength Line-Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum ile göz çevresini aydınlatabilir, cildine daha canlı, taze bir görünüm kazandırabilirsin. Kiehl’s uzmanlığıyla üretilen bu ürün tri-peptid kompleksi, hyalüronik asit ve saf C vitamini ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde göz çevresindeki çizgilerin görünümünü azaltır ve koyu halka görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

İhtiyaçlarına ve sorunlarına cevap veren güçlü ve güvenilir ürünlerden oluşan Kiehl’s göz bakımı ürünleri, hayalini kurduğun cilde sahip olmanı sağlar.

← Öncesi Sonrası →