2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Gua Sha ve Kiehl's Ürünleriyle Zamana Meydan Oku

May 24, 2021

Son günlerde tüm güzellik sitelerini ve Instagram hesaplarını etkisi altına alan Gua Sha taşını muhtemelen sen de görmüşsündür. Elmacık kemiklerini ortaya çıkararak yüzü şekillendirme, göz torbalarını indirme, kırışıklıkların görünümün azaltma, daha canlı ve ışıltılı bir cilt görünümüne kavuşturma gibi vaatleri olan bu minik taşı, sen de kişisel bakım rutininin bir parçası haline getirebilirsin. Gua Sha taşının nasıl kullanıldığını ve faydalarını merak ediyorsan aşağıdaki rehbere göz atabilirsin. 

Gua Sha Taşı

Gua Sha; cilde canlı bir görünüm kazandırmak, tazelik vermek ve toksinleri arındırmak amacıyla kullanılan geleneksel bir Uzak Doğu bakım tekniğidir. Cilt yüzeyinde nazikçe masaj yaparak kullanılan bu taş, uygulama yönteminden ismini alır. Baskı anlamına gelen "gua" ve kızarıklık anlamına gelen "sha" kelimelerinin birleşiminden adını alan bu taş, binlerce yıldır Uzak Doğu'da kullanılır. Gua Sha taşı; gerginliği azaltmak, cildi şekillendirmek için kullanılan bir araçtır. 

A picture containing indoor, bed, cloth

Description automatically generated

Gua Sha geleneksel olarak yeşim taşı veya kuvarsdan yapılır ancak plastik seçenekleri de mevcuttur. Şekil olarak da farklı tasarımlarda üretilen taş, genellikle kalp şeklinde kıvrımlardan oluşur. Ayrıca bu taş, göz veya burun gibi bölgelerde kullanılabilecek daha küçük kenarlara sahiptir. Gua Sha masajı uygularken cildine zarar vermemek için çeşitli yağ veya serumlardan destek almalısın. Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil skualan, akşam sefası yağı ve lavanta yağı içeren mükemmel formülüyle cildine nazikçe masaj yapmanı sağlar. 

Gua Sha Masajı

Gua Sha taşını bakım rutinine ekleyerek, pürüzsüz cilt görünümüne sahip olabilirsin. Ancak Gua Sha taşıyla masaj yaparken bazı tekniklere dikkat etmelisin. Yüzünde, vücudunda veya saç derinde kullanabileceğin bu taşı, cildin kuruyken uygulamamalısın. Cildine uygun temizleyici ve arındırıcıları uyguladıktan sonra yağlarla destek vererek masaj yapabilirsin. 

A picture containing table, indoor, sitting, counter

Description automatically generated

Midnight Recovery Concentrate, Gua Sha masajıyla aydınlık cilt görünümüne sahip olman için mükemmel bir formül. Botanik yağlar ile güçlendirilmiş bu konsantre sayesinde cilt dokusunun gelişmesine de destek verebilirsin. Gua Sha taşını eğimli tarafı yüzüne gelecek şekilde tutarak boyun, çene hattı ve ağız çevresinde dışa doğru nazikçe yukarı kaydırabilirsin. Tek yönlü yukarı kaydırma hareketiyle Gua Sha taşını göz ve burun kenarlarında da uygulayabilirsin. 

Gua Sha İle Cilt Bakım Rutini

Gua Sha'yı günlük cilt bakım rutininin bir parçası haline getirerek etkilerini daha kısa sürede ve maksimum şekilde hissedebilirsin. En sevdiğin dizinin yeni bölümünü izlerken veya sevdiklerinle telefon görüşmesi yaparken bir yandan Gua Sha masajıyla cilt bakımını gerçekleştirebilirsin. Akşamları, günün yorgunluğunu üzerinden atmana ve sabahları daha canlı bir görünümle güne başlamana yardımcı olan Gua Sha masajı sayesinde kendini daha iyi hissedebilirsin. Kiehl's Midnight Recovery gibi doğal kaynaklı yağlı içeriklerle cildine nazikçe ve doğru tekniklerle masaj yaparak evinin konforunda kendi cilt bakım seanslarını gerçekleştirmenin keyfini çıkar.

Gua Sha Taşının Yararlarını Keşfet

Uzak Doğu geleneğinde yüzlerce yıldır yer alan Gua Sha masaj tekniğinin tüm vücuda çeşitli katkıları bulunur. Son yıllarda güzellik endüstrisinde iğneli işlemlere alternatif olarak gösterilen bu uygulama sayesinde sen de yüzünü şekillendirebilir, toksinlerden cildini arındırabilir ve kaslarının gerilimini azaltabilirsin. Cildinin daha parlak görünmesini sağlayabilirsin. Kırışıklık görünümünü de büyük ölçüde azaltan Gua Sha tekniğinin; koyu halkaların görünümünün azalması ve cildin toksinlerden arındırılması gibi katkıları da mevcut. Kiehl's ürünleriyle birleştirebileceğin bu teknikle aydınlık cilt hayaline kolayca ulaşabilirsin.

← Öncesi Sonrası →