2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Göz Makyajı Temizliğinin Püf Noktaları | Kiehl's Blog

Temmuz 23, 2019

Kadınların sıkılmadan yaptıkları nadir aktiviteler bulunuyor. Bunlar özenerek eyeliner çekmek, oje sürmek, rimelle kirpikleri dakikalar boyunca uzatmak şeklinde uzayıp gidiyor ve hepsi makyaj listesinde yer alıyor.

 

Saatler sürse de hatta çoğu zaman “5 dakikaya hazırım” cümlesinin gerçek olmamasına neden olsa da yaparken de bakarken de güzel hissettiren makyajın maalesef çıkarılması keyifli anların arasında yer almıyor. Gün sonunda yatakta “Acaba temizlesem mi yoksa bir gece temizlememekten bir şey olmaz mı?” sorusuna cevap ararken kalkıp temizleyen kişiler arasındaysan çok doğru yapıyorsun. Fakat biliyoruz ki, genellikle sabah yıkarım bahanesi kazanıyor.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/23/goz-makyaj-nasil-temizlenir.jpg

Gün boyunca akmaması için suya dayanıklı makyaj malzemeleri güven verse de, gün sonunda temizlenmesi oldukça zor oluyor. Özellikle suya dayanıklı maskaralar ne yazık ki acele ile temizlendiğinde birkaç tane kirpiği de yanında götürebiliyor.

 

Tek Bir Tanesi Bile Çok Değerli

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/23/kirpik-dokulmesinin-nedenleri.jpg

Sertleşen ve kaskatı olan kirpikler kırılıyor, dökülüyor ve su bile değdiğinde kopabiliyor. Oysa daha hacimli ve gür görünmesi için gün içinde ne kadar çok uğraşmıştın değil mi? Gün içinde çekici gözlere sahip olurken gece de kolayca temizleyip uyuman ve gözlerin için endişenlenmemeni sağlayan püf noktaları bu yazımızda senin için anlatıyoruz. Göz makyajı temizliğinin püf noktalarını öğrendikten sonra makyajın en zor kısmı olan gözlerinin temizliği artık senin için zahmetli bir uğraş olmaktan çıkacak!

 

Odak Noktası: Göz Kapağı

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/23/goz-makyaji-nasil-temizlenir.jpg

Eyeliner, maskara, far derken göz makyajının büyük bir kısmını göz kapağı taşıyor. Oldukça hassas olan göz kapaklarındaki makyajın ovalanmadan göz makyaj temizleyicisi ile çıkarılması daha kolay oluyor. Göz makyaj temizleyicisini makyaj pamuğuna tamamen ıslatacak şekilde dökmeni tavsiye ediyoruz çünkü bir sonraki aşamada pamuğu gözün tam ortasında bekleteceğiz. 10 saniye bekledikten sonra pamuğu hafifçe kaydırarak silin ve tamamının çıkmaması durumunda aynı işlemi tekrarlayın.

 

Temizlemek İsterken Kirletmeyin

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/23/goz-makyaj-silme.jpg

Makyajın tamamı ilk silmede çıkmadıysa yeni bir makyaj pamuğu ile tekrarla. Aynı pamuk ile defalarca hamle yapmak kirin gözüne daha fazla yayılmasına neden olabilir.

 

Kirpikler İnatçı İse

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/23/aynada-goz-makyaji-temizleme.jpg

Kirpikler ile maskara vedalaşamadığında parmaklar arasında sıkıştırıp çekmek sadece kirpik kaybına neden oluyor. Bunun için püf noktamız, makyaj temizleyicisini pamuğa döktükten sonra kirpikleri altından yukarıya doğru nazikçe kaldırarak 10 dakika bekletmek. Maskara çıkana kadar yeni bir pamuk ile tekrarlayabilirsin. Alt kirpikleri ise üstünden aşağı doğru hafifçe iterek ve 10 saniye bekleyerek temizleyebilirsin. Kirpik diplerinin tamamen temizlenmesi için kulak çöpünden yardım alabilirsin.

 

Tamamen Arındırmak İçin

Maskarayı çıkararak en zorlu aşamayı tamamladıktan sonra kaşların altından başlayarak aşağı doğru nazik hareketlerle tamamen temizlendiğine emin ol. Cildinin tamamını da makyajdan arındırdıktan sonra yüzünü temizleyici ile yıkayıp tonik ve nemlendirici ile bakım yaptıktan sonra gece boyunca temiz bir cildin tadını çıkarabilirsin.

 

← Öncesi Sonrası →