2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Göz Çevresi Kremi vs. Göz Çevresi Serumu

May 23, 2021

Stres, hava kirliliği, uzun süren ekran deneyimi ve diğer olumsuz dış etkenler günlük rutinler ve yaş faktörü ile bir araya gelerek şişlik, koyu göz altı halkaları görünümü ve kaz ayaklarının oluşmasına neden olur. Bu nedenle göz çevresini özel bir bakım rutini ile şımartman oldukça önemlidir. Bunun için göz çevresinde beliren sarkma, kırışıklık ve koyu halkala görünümüne karşı özel içerikler sunan Kiehl's kırışıklık karşıtı krem içeriğinden yardım alabilirsin. Kiehl's yaşlanma karşıtı krem, göz çevresine özel bir bakım uygular ve kırışıklık görünümünü azaltır. Bunun yanında göz çevresi için ürünleri incelediğinde göz kremi ve göz serumu olarak farklı seçenekler bulabilirsin. Her iki ürün türünün aynı görevi gördüğü kesin ancak bu ürünler sunduğu yoğunluk nedeniyle birbirinden farklılık gösterir. Göz çevresi serumu, güçlü ve yoğun etken maddelerin cilt tarafından kolaylıkla emilmesini sağlayan bir formüle sahiptir. Bunun yanında göz altı kremi daha hafif yapıda bir formülle üretilir. Kiehl's serum ve göz kremi ürünleri ile eksiksiz göz çevresi bakım rutini oluşturabilir, sağlıklı görünen ve güzel bakan gözlere sahip olabilirsin. 

Göz Kremi Ne İşe Yarar?

Göz çevresinin, yüzünün diğer bölgelerine göre daha ince ve hassas bir deriye sahip olduğunu biliyor muydun? İşte bu sebepten dolayı göz çevresi yorgunluk ve yaşlanma belirtilerini daha çok belli eder ve daha hızlı deforme olur. İnce ve hassas yapısı nedeniyle daha fazla nemlendirmeye ve bakıma ihtiyaç duyan göz çevresi, özel içerikli ürünlerle daha bakımlı bir hale gelir. Göz çevresi bakım kremleri bu bölgenin ihtiyaç duyduğu günlük nemlendirmeyi ve korumayı sağlar. Sen de göz çevresi için günlük nemlendirme sağlayan bir ürüne ihtiyaç duyuyorsan Creamy Eye Treatment with Avocado ile bir bakım rutini oluşturabilirsin. Avokado yağı içeren özel formülü ile göz çevresine yoğun nem veren ürün göz çevresinde pürüzsüz cilt dokusu oluşturur. Temizlenmiş göz çevresine parmak uçlarıyla nazikçe uygulanır. 

Göz Serumu Ne İşe Yarar?

Göz kremi ile aynı etkiyi gösterse de daha ince yapıda olması, cilt tarafından daha kolay emilmesini sağlar. Makyajın altına uygulandığında göz altını koruyan bir kalkan görevi görmesi nedeniyle göz serumları farklı bir bakım sunar. İçeriğinde bulunan aktif bileşenlerle cildine nüfuz eden ufacık moleküllerden oluşan hafif formülü ile serumlar, göz çevresi için nokta atışı bir bakım uygular. Göz altı torbaları, göz çevresi kırışıklık, göz altı morluk ve göz altı şişlik görünümü gibi kusurlarla savaşan serumlar, ürün özelinde onarım ve bakım sunan içeriğe sahiptir. Bunun için Super Multi-Corrective Eye-Opening Serum ile bir bakım rutini oluşturabilirsin. Göz çevresindeki yaşlanma izlerine karşı 5’i bir arada bakım sunan özel içeriği ile göz çevresini nemlendirir, sıkılaştırır, görünümünü pürüzsüzleştirir, canlandırır ve toparlar. Sabah ve akşam olmak üzere parmak uçlarıyla nazikçe uygulanır. 

Hangisi Ne Zaman Kullanılmalı?

Farklı faydalar sunan krem ve serum ürünlerini ne zaman kullanman gerektiği konusunda kararsızlık yaşayabilirsin. Etkili bir cilt bakım rutini ile göz çevresinde nemlenmiş ve pürüzsüz cilt oluşturmak için göz kremini tercih edebilirsin. Bunun yanında göz altı kırışıklıkları için etkili Kiehl's kırışıklık kremi de kullanabilirsin. Bu bakımdan Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream senin için ideal bir seçenek. Bakır PCA ve kalsiyum PCA içeren formülü ile göz çevresindeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Aynı zamanda göz çevresini nemlendirir ve pürüzsüz cilt dokusu yaratır. Kafein içeren formülü ile şişlik görünümüne de iyi gelir. Temizlenmiş göz çevresine yüzük parmaklarıyla nazikçe uygulanır. 

Bunun yanında göz çevresi için daha yoğun ve hedefe yönelik bir bakıma ihtiyacın varsa göz serumlarını tercih etmen gerekir. Göz çevresinin ihtiyacı olan nemlendirme, yaşlanma ve kırışıklık karşıtı bakımı özel içerikli serumlarla sağlayabilirsin. 

Aydınlık ve Sağlıklı Görünen Göz Çevresi İçin Bunlara Dikkat

Her yeni güne koyu halka görünümü ve şiş gözlerle uyanıyorsan ve buna artık bir çare bulmak istiyorsan bunlara dikkat! Koyu halka görünümü ve şiş gözler yeterince uyuyamadığının, yanlış beslendiğinin bir göstergesi olabilir. Bu nedenle yeterince uyuduğundan, yeterli su içtiğinden ve sağlıklı beslendiğinden emin olmalısın. Tüm bunlara dikkat etmene rağmen geçmeyen koyu halka ve şişlik görünümünden şikayetçiysen göz çevrene Powerful-Strength Line Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum ile etkili bir bakım uygulayabilirsin. %10.5 stabilize edilmiş saf C vitamini içeren formülüyle göz çevresindeki çizgileri, koyu halka ve şişlik görünümünü azaltır. Düzenli kullanımda etki gösteren ürün, sunduğu bakımla göz çevresinde aydınlık cilt görünümü oluşturur. Peki, Powerful Serum nasıl kullanılır? Temizlenmiş göz çevresine yüzük parmağıyla nazik dokunuşlarla uygulanır. 

Kiehl's uzmanlığında hazırlanan özel içerikli krem ve serumlarla hedefe yönelik bakım uygulayabilir, göz çevresinde daha pürüzsüz ve ışıltılı cilt elde edebilirsin.

← Öncesi Sonrası →