2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Göz Altı Morluklarından Kurtulma Rehberi

May 23, 2021

Sağlıklı ve aydınlık görünen, kusursuz bir göz çevresi herkesin hayali. Ancak yüzünün büyük bir bölümünden bile daha hassas olan bu bölgenin görünümü genetik, beslenme, uyku düzeni, stres düzeyi, sıvı tüketimi ve yaş gibi pek çok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Evet, bu unsurların hepsi senin kontrolünde olmayabilir ama canlı ve ışıltılı görünen göz çevresine sahip olmak emin ol, imkansız değil. Ayrıca göz çevresi sorunlarıyla mücadelede alacağın önlemler sadece gözlerine değil, tüm vücuduna ve ruhuna da iyi gelecek. Eğer sen de göz çevrendeki kararmalardan, şişkinlikten ya da kırışıklık görünümünden şikayetçiysen, haydi gel hayatında yapabileceğin bazı değişiklikleri ve cilt bakım rutinine ekleyebileceğin, gücünü doğal kaynaklı içeriklerden alan göz çevresi bakım ürünlerini beraber inceleyelim.

Yeteri Kadar Dinlendiğine Emin Ol

Günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde yorgunluğumuzu unutmak bazen ne kadar da kolay, değil mi? Ancak sen unutsan da vücudun unutmaz ve kendine daha iyi bakman gerektiğini çeşitli yollarla sana hatırlatır. Göz çevrendeki koyulaşma, bu yollardan biri olabilir. Yetersiz uyku, çoğu zaman göz çevresi problemlerinin baş sorumlusu. Uzmanlar, yetişkin bireyler için geceleri en az 8 saat deliksiz bir uykunun önemini vurgular. Eğer koyu halkalar dışında şişkinlikten de şikayetçiysen, fazladan bir yastıkla uyurken başını yükseltmek, gece boyunca göz bölgesinde sıvı birikmesinin önüne geçebilir.

Elbette daha gerçekçi olmak gerekirse, modern yaşamın getirdiği sorumluluklar ve yol açtığı stres yüzünden iyi bir uyku bile zaman zaman yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda, sen uyurken gece boyunca cildinle ilgilenecek, sabahları dinlenmiş bir görünüme uyanmanı sağlayacak ürünlerden yararlanabilirsin. Midnight Recovery Eye, bu iş için doğru seçim.

Beslenme Alışkanlıklarını Gözden Geçir

“Ne yersen osun” sözünü daha önce duymuş muydun? Bu soruya yanıtın büyük ihtimalle evet, ama biz yine de sana bir kez daha hatırlatalım. İşe daha çok sebze, meyve yemek ve su tüketimini arttırmak ile başlayabilirsin. Susuzluk, göz çevresi problemlerine yol açan nedenlerden biri. Meyve ve sebzelerden alacağın vitaminler de cildinin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Bunun dışında, özellikle yukarıda öneminden bahsedilen uyku düzenini bozabilecek kafein ve alkol içeren içeceklerin alımını sınırlandırmanda fayda var. Eğer kullanıyorsan, sigarayı bırakmak da listenin başında yer almalı.

Doğanın mucizelerinden sadece beslenmende değil, cilt bakım rutininde de faydalanabilirsin. Kiehls’in en sevilen göz kremi Creamy Eye Treatment with Avocado’nun sırrı, formülündeki avokado yağı.

Zamana Meydan Oku

İlerleyen yaş, kırışıklık ve ince çizgi görünümünü de beraberinde getirir. Maalesef zamanı durdurmak mümkün değil ama doğru yaşlanma karşıtı önlemlerle zamanın cildin üzerindeki yıpratıcı etkisini yavaşlatabilir, hatta geriye alabilirsin. Dengeli beslenme ve yeterli uyku, düzenli sporla birleştiğinde zaten seni genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Zamana karşı giriştiğin mücadelede elini daha da güçlendirmek istersen, C vitamini, pro-retinol ve antioksidanlar en büyük yardımcın.

A vitamininin özellikle yaşlanmaya karşı etkili bir formu denilebilecek pro-retinol, güçlü bir antioksidan kaynağı olan siyah üzüm çekirdeği özü ve her yaşta cildine sağlıklı bir görünüm vermeye yardımcı olan C vitamini içeren Youth Dose Eye Treatment; göz çevreni zamana karşı korur.

C Vitamininin Faydalarını Keşfet

Yaşlanma karşıtı faydalarıyla öne çıksa da C vitamini, kaç yaşında olursan ol cildinin en iyi arkadaşlarından biri. C vitamini, göz çevresindeki koyu renk görünümünü yatıştırmanın yanı sıra cildine esneklik kazandırır.

Cilt bakımında geniş kapsamlı bir ürün yelpazesine sahip olan Kiehl’s, serum formundaki C vitamini içeren ürünleriyle bu vitaminden maksimum fayda elde etmeni sağlar. Super Multi-Corrective Eye Opening Serum ve Powerful-Strength Line Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum, göz çevrene bakım yaparken aynı zamanda koyu renkli görünümü yatıştırır.

← Öncesi Sonrası →