2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Ginseng Yağının Cilde Faydaları

May 09, 2021

Uzak Doğu'da cilt bakımında sıklıkla kullanılan ginseng yağı, cilt üzerinde olumlu etkileriyle bilinir. Cilt için besleyici özelliği ile tanınan ginseng, tam da bu sebeple cilt bakım rutinin vazgeçilmez bir parçası haline gelir. 4 ile 6 yıl arasında hasat edilen, yetişmesi yıllar alan kök bitkisi, topraktan yıllar içinde aldığı besinleri bu sayede cildine armağan eder. Peki nedir ginseng yağının cilde faydaları? İşte senin için bir rehber:

Kırışıkların Görünümünü Azaltır

Anti-aging çalışmalarda etkisi kanıtlanan ginseng içeren formüller, düzenli kullanımda ciltteki kırışık görünümünü azaltır. Ginseng içerikli yüz serumu ve nemlendiriciler, sağladığı yoğun etkiyle cilt görünümünde fark yaratır. Daha sıkı, genç bir görünüme kavuşan ciltte, ince çizgi görünümü hafifleyerek cilt elastikiyeti artar ve daha canlı ve ışıltılı görünüme kavuşmak mümkün olur.

Sen de genç bir görünüme kavuşmayı ya da cilt kırışıklıkları için erkenden önlem almayı düşünüyorsan, ginseng içeren cilt bakım ürünlerini cilt bakım rutinine dahil edebilirsin! Dilersen Kiehl's Vital ile cilt bakımı konusunda uzman destek alabilirsin. Vital Skin-Strengthening Super Serum cildi hyaluronik asit ve ginseng ile zenginleştirilmiş bitkisel kaynaklı formülü sayesinde besler. Güçlü, genç görünen ve sıkı bir cilt dokusu kazanan cilt, Super Serum'un gücüyle yenilenir. İki kata kadar* daha güçlü hissedilen cilt görünümü için sen de Kiehl's uzmanlığından faydalanabilirsin. 

*Klinik çalışma, 58 kişi, 4 hafta

Cildin Görünümünü Canlandırır

Ginseng içerikli cilt serumu pürüzsüz cilt görünümüne kavuşmak mümkün hale gelir. Ginseng aynı zamanda cildin dış etkenlere maruz kalması nedeniyle oluşan ve cilt üzerinde cansız görünüme neden olan serbest radikallere de savaş açar. Böylece cansız cilt görünümü yerini ışıltılı cilt görünümüne ve aydınlık cilt dokusu hissine bırakır.

Aydınlık cilt dokusu için de ginseng içerikli Kiehl's Vital Skin-Strengthening Super Serum kullanabilirsin. Serum ile %29** daha aydınlanmış bir cilt görünümüne sahip olabilirsin Yoğun bakım etkili serumla sen de cildini canlı bir görünüme kavuşturabilirsin!

**Klinik çalışma, 4 hafta, 55 kişi

Cilt Dokusunun Görünümünü Yeniler

Işıltılı ve derinlemesine nemlenmiş bir cilt dokusuna kavuşmak için de ginseng kullanımı oldukça yaygındır. Cilt dokusunun görünümünün  onarım sürecinde ginseng içerikli formüller hem cildi besler hem de cilt kusurlarının görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Ginsengi günlük bakım rutininde krem olarak tercih etmek istersen sen de Kiehl's uzmanlığında hazırlanan Kiehl's Pure Vitality Pure Vitality Skin Renewing Cream'i kullanabilirsin. Nemlendirici krem, doğal kaynaklı içeriğiyle daha genç, daha parlak ve yenilenmiş cilt görünümü sunar. Bala benzer dokusuyla kolaylıkla sürülen Kiehl's krem, sıradan yüz nemlendirici üründen farklı olarak cilt üzerinde erir. Bu sayede cilde ışıltılı görünüm kazandırır.

Ginseng içerikli nemlendirici yüz kreminden yenileyici bir etki bekliyorsan, Kiehl's ginseng serisi ile tanış! Daha eşit cilt tonu görünümü ve pürüzsüz cilt, Kiehl's ile sana her gün eşlik eder. Düzenli kullanımda cildindeki yenilenmiş görünümü günden güne fark edebilir, cildini ginseng ile besleyebilirsin.

Cildinde Ginseng Ferahlığı

Su bazlı nemlendirici veya serum kullanarak ginsengin faydalarını cildinde hissedebilirsin ancak ginseng ferahlığını her an hissetmek istersen, Kiehl's Ferahlatıcı Yüz Spreyi'ni çantana atabilirsin! Tibet Ginsengi içeren formülü ile cildi ferahlatırken rahatlatan sprey, nemsiz ciltler için adeta kurtarıcı görevi görür. Cilde yumuşak bir dokunuş, pürüzsüz bir his, özlenen bir ferahlık armağan eden ginsengli cilt spreyi, Cactus Flower & “Tibetan Ginseng” Hydrating Mist aynı zamanda cilde bakım yapar.

Sen de Uzak Doğu'nun güzellik formülü ginseng ile cildine iyilik yapabilir, ginseng içerikli Kiehl's ürünleriyle cildini ışıltılı bir görünüme kavuşturabilirsin. Kuru ortamlarda yaşayan, dirençli bir çöl bitkisi olan, yüksek rakımlarda bile hayata tutunabilen ginseng bitkisinin gücüyle cildini nemle buluşturarak rahatlığı hissedebilirsin! Neme doyan, genç görünen bir cilt için yüzyıllardır kullanılan ginsengi Kiehl's ile hemen keşfedebilirsin.

← Öncesi Sonrası →