2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Fondöteninin İstediğin Görünümü Sağlaması İçin 3 Küçük Öneri

March 21, 2021

Fondöten uygulaması makyajın en önemli adımlarından biridir ve doğru uygulamalar yapılmadığında cilt üzerinde istenmeyen bir görüntü oluşabilir. Aynı zamanda cilt tonu eşitsizliği, pürüzlü görüntü, parlama görünümü de ortaya çıkabilir. Elbette her cilt tipinde bu sorunları önlemenin yolları var. Fondöten kullanımı sırasında aşağıdaki üç küçük önerimizi dikkate alarak pürüzsüz cilt görünümüne kavuşabilir, harika görünen bir fondöten uygulaması yapabilirsin. 

A picture containing cosmetic

Description automatically generated

Cilt Temizliği ve Düzenli Peeling 

A picture containing clothing

Description automatically generated

  • Her fondöten uygulamasından önce cildini özel bir yüz yıkama jeli ya da sabunu yardımıyla dairesel hareketler yaparak yıkamalısın. Yıkama işlemi sırasında makyaj temizleme pamuğu kullanarak daha etkili bir temizlik gerçekleştirebilirsin.
  • Yalnızca yıkama işlemiyle yetinmemen daha iyi sonuçlar almana sebep olabilir. Öncelikle cilt temizleme işlemini yoğun biçimde gerçekleştirdiğine emin olmalısın. Bunun için yıkama işlemi sonrasında cilt tipine uygun bir tonik kullanabilirsin. 
  • Düzenli olarak peeling yaparak cildinin üzerinde etkili bir arındırma sağlayabilir, cildini pürüzsüz bir hâle getirebilir ve diğer cilt bakımı adımına geçebilirsin.

Mükemmel Cilt Görünümü İçin İkinci Adım: Cildi Nemlendirme

A picture containing wall, indoor, person, hair

Description automatically generated

Yıkama işleminden sonra hemen her cilt tipinde kuruma meydana gelebilir. Çünkü yıkama işlemi cildin doğal nemini alarak kuruluk görünümüne yol açabilir. Bu sebeple cildin her yıkama işleminden sonra nemlendirilmesi gerekir. Makyaj öncesi nemlendirici kullanmadan uygulanan fondöten cilt üzerinde istenmeyen görüntüler oluşturabilir ve uygulanan fondöten kuru cilt üzerinde pürüzlü bir görünüme sebep olabilir. Mükemmel nemlendirme işlemi için 24 saat boyunca etkisini yitirmeyen Ultra Facial Cream'i deneyebilirsin.

A picture containing text, indoor, bottle, bell jar

Description automatically generated

Yalnızca yüz bölgesine özel olarak tasarlanan Ultra Facial Cream, hassas ciltlerde ve tüm cilt tiplerinde 24 saat boyunca nemlendirir. Daha pürüzsüz ve yumuşak görünüm sağlar. Uygulama sonrasında fondöten uyguladığında pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsin. Nemlendiricini mutlaka temizlik işlemlerinden sonra uygulaman gerekir. Eğer cildin aşırı kuruysa ve hem mat hem de yorgun görünümden şikayetçiysen bu şikayetler için fondöten uygulaması yetersiz kalabilir. Bu durumda öncelikle matlık ve yorgunluğa karşı cildi etkili şekilde nemlendiren nem serumu ürününü tercih edebilirsin. Çok iyi nemlendirilmiş olan cildini bu uygulamayla makyaja hazır hâle getirebilirsin. 

Cilt Tipine Uygun Fondöten Seçimi

A picture containing table, plate, cosmetic, chocolate

Description automatically generated

Cilt tipine uygun olan fondöteni seçmek zorlu bir işlem gibi görünse de aslında çok kolay. Yanlış fondöten seçimi de pürüzlü görüntünün baş mimarıdır. Doğru kıvamlı ve doğru renkli fondöten cildinde kusursuz bir kapatıcı etkisi yaratabilir. Ayrıca uygulamada kullanılan makyaj malzemeleri de pullu görüntü üzerinde etkili olabilir. Fondöten satın almadan önce fondötenin hangi cilt tipine uygun olarak tasarlandığını mutlaka incelemelisin. Kendi cilt tipine özel fondötenler satın alarak fondöteninin daha etkili olmasını sağlayabilirsin. Cildinde bulunan leke görünümünden rahatsızsan örtücülük oranı yüksek olan fondötenler tercih edebilir, uygulama öncesinde renkli CC krem uygulaması da yapabilirsin.

Text

Description automatically generated

Kiehl's renkli CC kremi günlük cilt bakım rutininin ardından cildine uygulayabilirsin. İstersen hiç fondöten kullanmadan uygulayabilir, cildindeki kusurları anında kapatabilirsin. Bu mükemmel krem yardımıyla fondöten öncesi ince bir katman oluşturabilir, cildinin pürüzsüz bir görüntüye kavuşmasını sağlayabilirsin. Cilt tonunu eşitlemene de yardımcı olan CC kremle, cildine ek olarak güneş koruyucu uygulamana da gerek kalmaz. UVA ve UVB ışınlarına karşı cildini koruyabilir, ayrıca cildine bir ışıltı katabilirsin.

← Öncesi Sonrası →