2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Evdeyken Kazanabileceğiniz 5 İyi Alışkanlık | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Mutluluğu, sağlığı ve daha iyi bir hayatı herkes ister. Ancak her biri peşinde koşulan bir hayal gibi hedeflenir. Evde kalmak birçok kişi için hedeflere uzanan yolda verilen küçük bir moladır. Oysa evdeyken mutlu, sağlıklı ve daha iyi bir yaşama sahip olabilmek için atılabilecek adımlar var. Ev hayatını sevmeni sağlayacak, yaşama verim katacak küçük değişikliklerle; mutluluğun, sağlıklı yaşamın, daha iyi bir hayatın kazanılabildiğini, uzak hedeflere varış noktalarının tam da yanı başında olduğunu fark edebilirsin. Spor, cilt bakımı, yemek yapma gibi alanlarda kendini geliştirmek için evin fırsatlarla dolu.

Günlerini Not Almaya Değer Anlarla Doldur

Günlük tutmak birçok kişi için romantik bir serüveni işaret eder. Oysa günlük tutarak hayata dair motivasyonunun da ayakta kalmasını sağlayabilirsin. Birkaç gün sonra unutacağın anılarını ölümsüz kılabilir, günlerini yazmaya değer anlarla doldurarak yaşamın kıymetini bilebilirsin. Günlük tutmak yalnızca yaşananları not etmek anlamına gelmez. Yaşadıklarını yazarken gözden geçirme şansı elde edebilir, onları yeniden değerlendirme gücünü kendinde bulabilirsin. Kendini kötü hissettiğin bir anda eski günlükleri okuyarak her şeyin nasıl gelip geçtiğini fark edebilir, içinde olduğun durumun da geçiciliğinden umut çıkarabilirsin. Daha geç olmadan, hayatının iplerini eline almak için günlük tutmak iyi bir fırsat yaratır. Evdeyken bu alışkanlığı kazanmaya ne dersin?

Hobilerine Zaman Ayır

Evdeyken yapılabilecek hobiler için düşündüğünden çok daha fazla imkan bulunur. Müzik aleti çalabilir, yeni bir dil öğrenebilir, kitap okuyabilir, bir şeyler yazabilir, puzzle yapabilir, film izleyebilir, çiçeklere bakabilir, el sanatlarıyla uğraşabilirsin. Yıllardır "hobilerime zaman ayıramıyorum" diye yakınanlardansan evinde bu fırsatı yaratabilir, hobilerine ve kendine zaman ayırarak yaşam enerjinin değiştiğini görebilirsin. Hobilere zaman ayırmak kadar sosyal izolasyon ve kendinle kalmak da böylece önem kazanır. Bazen herhangi bir şey yapmadan sadece durmak isteyebilirsin. Boşluğa, boş durmaya, hiçbir şey yapmamaya tahammül etmeyi kendine öğreterek kendini daha yakından tanıyabilirsin.

Evde Cildine İyi Bak

Evde cilt bakımı, birçok kişi için yabancı bir deneyimi oluşturur. Rutin temizliğin yanında detaylı cilt bakımı için insanlar profesyonel destek almayı tercih eder. Oysa evde kalınan sürede cilt bakımını aksatmamayı, cilde özen göstermeyi, uzman yardımcılarla cilde hak ettiği değeri vermeyi öğrenebilirsin. Güneşe çok daha az çıktığın bu günlerin, leke bakımı için ideal zaman olduğunu keşfedebilirsin. Eğer cilt bakımında hangi ürünleri kullanman gerektiğini bilmiyorsan rutin bulucu ile Kiehl's yardımına koşar. Cilt bilgilerini ve hedeflerini seçerek senin için en iyi cilt bakımı ürünlerini bulabilirsin. Kiehl's sunduğu sağlıklı görünen cildin yapıtaşları ile evde bakım rutinini profesyonelleştirir.

Hareketsiz Bir Hayatı Geride Bırak

Spor yapmak, günlük rutinde neredeyse bir görev gibi sırtlanılır. Ağır sporlar, her gün aynı rotada yapılan yürüyüşler, koşular, etrafa bile bakmadan geçilen yollar egzersiz rutininin ta kendisi olur. Evde spor yaparken, dışarıda olmanın kıymetini anlayabilir, geçtiğin yolları, sokakları, insanları fark edebilmenin özlemini duyabilirsin. Ancak evde sporun da kendi güzellikleri bulunur. Yoga, pilates gibi bedeninin sınırlarını keşfedeceğin egzersizleri deneyebilirsin. Yalnızca kendinle yarıştığın bu yeni spor deneyimi, bugüne kadar hiç spor yapmamış olsan dahi alışkanlık yaratabilir. Spor sonrası hissettiğin hazzı, mutluluğu ve dökülen terin getirdiği arınma hissini doyasıya yaşayabilirsin. Üstelik evde spor saatini, rutinini, hareketlerini de sen belirleyebilirsin. Harika değil mi?

Yemek Yapmak O Kadar da Zor Değilmiş

Evde geçen sürede kazanılacak iyi alışkanlıklar arasında yemek yapma da sayılır. Dışarıdan yemek yemeye, hazır tüketmeye alışan kişiler için yemek tarifleri birer kimya formülünden farksız görünse de alışınca yemekler insanlara mutluluk verir. Ham sebze ve meyvelerden tabaklar oluşturmak, leziz yemeklerle dostları ağırlamak, paylaşmak, yemekle yaratma hazzına erişmek bambaşka bir mutluluk kaynağı olur. Üstelik evde kaldığın sürede dünya mutfaklarını deneyebilir, daha önce yapmadığın tatları hazırlayarak yemek repertuvarını genişletebilirsin.

Kazanacağın yeni alışkanlıklarla kendini evde de iyi hissedebilir, evinden çıkmadan yaşam yolculuğunda uzunca bir yol kat edebilirsin.

← Öncesi Sonrası →