2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Evde Spor Yapmak İçin Motivasyon Kazanmanın Yolları

November 04, 2020

Bağışıklığını daha fazla güçlendirmek ve kilo kontrolünü sağlamak için en etkili yöntemlerden biri elbette ki spor yapmak... Evde hareketsiz kalarak geçirdiğin her an bedenini ve ruh sağlığını kötü yönde etkileyebilir. Öyleyse daha dinç ve güçlü olabilmek, enerjini yükseltmek için yapabileceklerine göz atalım. Spor yapmak istiyor fakat yeteri kadar zinde hissetmiyor musun? Senin için harika motivasyon önerilerimiz var. İşte sana ilham verebilecek olan motivasyon kazanma yolları... 

Spor Salonuna Gitmek Şart Değil 

Evde spor yapmak spor salonuna gitmekten daha kolaydır. Üstelik evde kalarak spor yaptığında teması olabildiğince azalttığın için daha sağlıklı bir ortamda vakit geçirebilirsin. Spor yaparak gün boyu yaşadığın tüm stresi bedeninden uzaklaştırabilir, bağışıklığını daha fazla güçlendirebilirsin. Evde aletsiz spor programları arasından kendine en uygun olanı seçerek fit kalabilirsin. Elbette herkes spor yapmak ister, ancak bunun için kendini hazır hissetmiyor olabilir, psikolojik olarak da kendinde spor yapacak gücü bulamıyor olabilirsin. Bunun için evde spor yapmanı sağlayacak motivasyon kaynaklarından faydalanabilirsin. Aşağıdaki önerilerimizi inceleyerek çok daha iyi hissedeceğin bir program oluşturabilirsin. 

Evde Aktif Kal!

  • Vücut ağırlığı konusunda endişelerin varsa fazlalıklardan kurtulmanın tam zamanı... Eskiden ulaşmak istediğin fakat bir türlü gerçekleştiremediğin kilo hedeflerine spora daha fazla vakit ayırarak ulaşabilirsin. Fit kalarak harika bir fiziğe sahip olmanın ve iyi görünmenin mutluluğunu yaşayabilirsin. 
  • Spor yaparak terlemek, vücudun için ilaç sayılabilecek aktivitelerden... Çünkü terlediğinde kas dokularında ve bedeninde biriken toksinleri vücudundan atma fırsatı yakalayabilirsin. 
  • Daha fazla kas kütlesine sahip olabilir, vücudunu ve kaslarını güçlendirmek için vücut ağırlığıyla antrenman yapabilirsin. Güçlenen kas kütlelerin sayesinde gün boyu ihtiyaç duyacağın enerjiye sahip olabilir, daha dayanıklı hâle gelmiş olan vücudunla gün içerisinde yaşadığın vücut ağrılarından kurtulabilirsin. 
  • Spor yapmak zihninin ve hafızanın güçlenmesine de yardımcı olur. Kalbinin güçlenmesini ve aldığın oksijen kapasitesinin artmasını sağlayabilir. Bunun sonucunda daha dinç bir zihne sahip olabilir, unutkanlık, zihin bulanıklığı gibi ufak hafıza problemlerine çözüm bulabilirsin. 
  • Kilo kaybetmene yardımcı olan spor, yaratıcılık gücünü olumlu yönde etkiler. Bu sayede iş ya da okul yaşamındaki performansını artırabilirsin. 
  • Spor salonunda yapamadığın ya da yaparken rahat olamadığın hareketleri de ev ortamında rahatlıkla yapabilirsin. Ayrıca spordan sonra alacağın ılık bir duş, hem bedenine iyi gelebilir hem de güne harika bir enerjiyle başlamana yardımcı olabilir. 

Spordan Sonra Cilt Bakımını Tamamlamayı Unutma!

Spor sonrası cilt, bakım işlemine ihtiyaç duyar. Gözenek görünümünü küçültücü etkisi olan ürünler kullanarak cildinin elastikiyetini korumaya yardımcı olabilirsin. Kiehl's Rare Earth ailesi ürünleriyle gözenek görünümünü küçültebilir, cildinde oluşabilecek fazla sebumu arındırabilirsin. Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser yüz temizleme jeli  beyaz Amazon kili içeren formülü sayesinde cildin daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Yulaf çekirdeği tozu ve aloe vera içeren jel, beyaz Amazon kili de içeren formülünün etkisiyle cildi yoğun şekilde arındırır. Doğal kaynaklı içerikler ile zenginleştirilen Rare Earth Pore Refining Tonic, ciltte parlama görünümü karşıtı etki sağlar. Cildi fazla yağlardan arındırırken mat bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Allantoin de içeren tonik yatıştırıcı etkisiyle cildin rahat bir his ve daha pürüzsüz görünüm kazanmasına yardımcı olur. 

Küçülmüş gözenek görünümü için Micro Blur Skin Perfector formülünü kullanabilir, cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin. Gözenek görünümünü azaltan ürün, daha pürüzsüz bir görünüm sağlar. Lipo Hidroksi Asit içeren formül düzenli kullanıldığında cilt tonu eşitsizliği görünümünü de azaltacaktır. Gözenek küçültücü losyon türlerinden olan Rare Earth Pore Minimizing Lotion ise normal ve yağlı ciltlere özel olarak hazırlanmıştır. Minimizing Lotion, beyaz Amazon kili içeren formülü sayesinde genişlemiş gözenek görünümünü azaltır. Tüm bu uygulamalar ve cilt bakım yöntemleriyle hem bedenini hem de cildini destekleyebilir, daha yüksek bir yaşam kalitesine kolayca ulaşabilirsin.

← Öncesi Sonrası →