2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Evde Saç Maskesi Zamanı!

August 31, 2020

Daha sağlıklı görünen saçlara kavuşmak için etkili bir bakım yapmaya ne dersin? Dilersen saç maskelerine daha fazla vakit ayırabilir ve bu sayede saçlarını her zamankinden daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsin. Senin için hazırlanan bakım önerilerini dikkate alarak kısa sürede harika görünen saçlara sahip olabilirsin. İşte saçların için önerilen muhteşem saç bakım planı... 

Saç Bakımı Yaparken Dikkat Etmen Gerekenler

 • Saç bakımı yaparken kullandığın ürünleri talimatlarına tam uygun şekilde uygulamalısın. 
 • Saç tipine ve saçında bulunan probleme odaklanan ürünler tercih etmelisin. Örneğin, saçların ince telli ve zayıfsa, ince telli saçlara özel olarak üretilen bakımları seçebilirsin. 
 • Saçlarını kesinlikle kendin kesmeye çalışmamalısın. Mevcut saç formunu koruyarak saçlarının biraz uzamasına izin verebilirsin. Ancak, saçlarında bulunan kırıkların görünümünü azaltmak için uygulayabileceğin basit yöntemler olabilir. 

 • Saçlarını nemli bir şekilde tara ve tutam tutam ayırarak her tutamı bükebildiğin kadar bük. İşlem sonucunda saç kırıkları ortaya çıkacaktır. Bu saç uçlarını makasla oldukça minik birer parça alarak kesebilir, kırıklarını azaltabilirsin. 
 • Saç maskesi ürünlerini haftada bir defa uygulamaya özen göster. Düzenli olarak maske kullanırsan saçlarının nemli, yumuşak ve canlı görünümünü koruyabilirsin. 

 • Saç kremlerini ihmâl etme. Her yıkamadan sonra krem kullanarak saçlarının nemini korumasına yardımcı  olabilirsin.
 • B vitamini içeren ürünler tercih ederek saçlarınında daha güçlü bir görünüm sağlayabilirsin.
 • Onarıcı saç maskesi Olive Fruit Oil Deeply Repairative Hair Pak uygulamasıyla nemsiz, yıpranmış ve onarıma ihtiyaç duyan saçlarını yapılandırabilirsin. Avokado yağı, zeytin meyvesi, limon özü içeren formülü saçların daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Özellikle saçların kimyasal işlemlerden zarar gördüyse bu ürün tam sana göre... 

Boyalı Saçlar İçin Cazip Sonuçlar

Evde kaldığın süre boyunca boyalı olan saçlarının uzamış olması mümkün... Dip boyası zamanın da gelmiş olabilir. Kuaföre gidemediğin için evde kendi yöntemlerinle dip boyanı yapabilirsin. Dip boyasının dışında aldıramadığın kırık saçlar ve biçimsiz görünen saç boylarına sahip olabilirsin. İşte tam da bu noktada boyalı saç bakımı ürünlerine yönelebilirsin. Peki boyalı saçlarına hangi ürünleri kullanmalı ve nasıl bir bakım işlemi yapmalısın? Aşağıdaki püf noktalara göz atabilirsin. 

 • Boyalı saç bakımı için her türlü maskeyi ya da saç bakım ürününü kullanman önerilmez. Öncelikle ürünün boyalı saçlara uygunluğunu kontrol etmelisin. Aksi hâlde saçlarında renk açılmaları, matlaşmalar gibi görünümler oluşabilir. 
 • Renk koruyucu şampuan, saç kremi ve maskeler gibi uygun ürünler saçlarının rengini korumaya yardımcı olması ile birlikte bakım yaparak saç onarıcı etkiler gösterebilir. 
 • Saç boyanı uzun zamandır yenilemediysen ışıltılı saç görünümüne sahip olman oldukça zor. Işıltılı görünen saçlar için saçlarına bu işleme özel olarak tasarlanan bakım ürünleri uygulayabilirsin. 

Kiehl's ile Mükemmel Saç Bakımı Adımları

Kiehl's'in mükemmel saç bakım önerilerini aşağıdaki sıralamaya göre gerçekleştirerek saçlarına yoğun bakım işlemi yapabilirsin. 

 • Zengin kremsi dokulu şampuan Olive Fruit Oil Nourishing Shampoo, saçlarının hem temizlenmesini hem de yumuşamasını sağlar. Zeytinyağı, avokado yağı ve limon özü içeren ürün, yıpranmış saçlarına bakım yapar.
 • Kolay durulanan saç kremi Olive Fruit Oil Nourishing Conditioner, kuru ve zarar görmüş saçlarını nemlendirir. Uzun yıllardır saç üzerinde etkilerinden faydalanılan zeytinyağı içeren ürün, limon özü de içeren formülü ile saçlarına parlaklık kazandırır. 
 • Yoğun bakım yapan saç maskesi Olive Fruit Oil Deeply Repairative Hair Pak, fazla ısıya maruz kalmış saçlarına bakım yapabilirsin. Şampuanla yıkama işleminden sonra kullanacağın maskeyi saçlarına bol miktarda dağıttıktan sonra, 3-5 dakika bekletip yıkayabilirsin.
← Öncesi Sonrası →