2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Evde Cilt Bakımı Yapıyoruz!

March 21, 2021

Mükemmel bir cilt bakımı uygulaması için ille de profesyonel güzellik merkezlerine gitmen gerektiğini düşünüyorsan çok yanılıyorsun! Daha bakımlı görünen bir cilde kavuşmak için ihtiyacın olanı bulmanın yolu, cildini iyi tanımaktan ve onun gereksinimlerine kulak vermekten geçer. Cildini iyi tanıdığın ve doğru cilt bakım ürünlerinden faydalandığın sürece, evde cilt bakımı uygulamak da oldukça eğlenceli ve verimli bir sürece dönüşebilir. Üstelik böylece hem zamandan ve bütçenden tasarruf edebilir hem de hızlı ve etkili sonuçlar alabilirsin. Peki, cilt bakımı evde pratik bir şekilde nasıl uygulanabilir? Cilt bakımı hangi aşamalardan oluşmalıdır? Tüm sorularının cevaplarını bu yazıda bulabilirsin!

Mükemmel Görünen Cildin İlk Anahtarı: Cilt Temizliği

Günlük cilt bakım rutininin ilk adımı, cildini etkili şekilde temizlemektir. Çünkü gün boyu cildinde kir, toz ve yağ kalıntıları birikir. Sen cilt temizliğini aksattığın takdirde, bu kalıntılar gözeneklerinde birikerek ciltte istenmeyen görünümlere yol açabilir. Üstelik gözenek görünümü; cildinde pürüzlü ve kusurlu bir görünüme neden olabilir.

A picture containing wall, person, hat, wearing

Description automatically generated

Cilt tipin ne olursa olsun, seçtiğin ürünün cildini nazikçe temizlemesi ve arındırması büyük önem taşır. Cildini etkili şekilde temizleyen ve ona ışıltılı bir görünüm katan bir yüz temizleyici jel olan Kiehl's Clearly Corrective Brightening & Exfoliating Daily Cleanser ile bu aşamayı mükemmel şekilde tamamlayabilirsin. Bu ürünün inci taşı ve beyaz huş ağacı özleri içeren özel formülü ile cildini nazikçe temizleyerek kirlilik kalıntılarını etkili bir şekilde arındırmanı sağlar. Böylelikle cildinde daha pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm yakalayabilirsin.  

A picture containing text, holding, toiletry, hand

Description automatically generated

Günlük Cilt Bakım Rutinini Destekle: Peeling

Cildine düzenli aralıklarla peeling uygulamak, cildini etkili şekilde arındırmana yardımcı olur. Başta kuru ve hassas cilt tiplerine sahip kişiler olmak üzere, birçok insanın peeling ürünlerinin cildini yıpratacağına ya da rahatsızlık hissi bırakacağına dair endişeleri olabilir. Ama başta da söylediğimiz gibi, bu tip endişeleri gidermenin tek yolu cilt tipinize uygun ürünleri tercih etmektir.

A picture containing text, indoor

Description automatically generated

Arındırıcı Nightly Refining Micro-Peel Concentrate cildinin doğal görünümünün yenilenme sürecini destekleyerek daha aydınlık ve yenilenmiş bir cilt görünümüne kavuşmanı sağlar. Cildine geceleri uygulayabileceğin bu ürün, hassas ciltler için uygundur. Üstelik düzenli kullanımda ince çizgilerin görünümünün de azalmasına yardımcı olur. Böylece cildini kolaylıkla arındırabilir, peeling ürünleriyle ilgili endişelerini rafa kaldırabilirsin!

Cildini Nemlendir: Serum ve Nemlendirici Kullanımı

Text, letter

Description automatically generated

İlk iki aşamayı tamamladığımıza göre, cildin kir ve yağ kalıntılarından ve çevresel kirlilikten arındı demektir. Artık cildine ihtiyaç duyduğu nem ve vitamin takviyesini uygulama zamanı! Daha sıkılaşmış bir cilt görünümü yakalamak istiyorsan ve gözenek görünümünden şikayetçiysen, Kiehl's Precision Lifting & Pore-Tightening Concentrate yüz ve boyun serumu yardımıyla cilt bakımı rutinini çok daha güçlü ve etkili bir sürece dönüştürebilirsin. Gözenek görünümünü azalttığı klinik testler yardımıyla kanıtlanan bu ürünle, daha sıkı görünen bir cilde ve daha belirgin yüz hatlarına kavuşabilirsin. 

A picture containing person, clothing, indoor, person

Description automatically generated

Son olarak, elbette nemlendirici seçimi de çok önemli. Nemlendirici kullanımı, cildinin doğal bariyerini, yağ ve nem dengesini korumak açısından büyük rol oynar. Cildini temizledikten ve arındırdıktan sonra yoğun nemlendirici etkili bir ürünle desteklemeli, ihtiyaç duyduğu nem ve vitamin takviyesini sağlamalısın. Kiehl's Clearly Corrective Brightening & Smoothing Moisture Treatment, içeriğindeki aktif C vitamini ile aydınlık bir görünüm sağlar. Günlük cilt bakım rutinini desteklemek için haftada 1-3 kez nemlendirici etkili yüz maskeleri kullanabilir, böylece cildini daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturabilirsin. Bu üç aşamayı cildinin ihtiyaçlarını karşılayan bakım ürünleri eşliğinde ve düzenli olarak yaptığın takdirde, pratik ve etkili bir cilt bakım rutininin evde de uygulanabilir olduğundan emin olabilirsin!

← Öncesi Sonrası →