2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Erkeklere Özel Tıraş Ürünleri | Kiehl’s Blog

April 05, 2020

Kendimizi iyi hissetmek, sağlıklı bir görünüme sahip olmak için bakım ritüelleri uygularız ve vücudun görünümünü yenilemesine dışarıdan destekte bulunuruz. Genellikle bakım denildiğinde akla ilk olarak kadınlar gelse de günümüzde erkekler de cilt bakımlarına en az kadınlar kadar önem veriyorlar ve bakım rutinlerini oluşturuyorlar. Çok fazla aksesuar kullanma şansı olmayan erkeklerin de kendilerini iyi hissetmesi ve girdikleri ortamda fark yaratması için saçlarına ya da ciltlerine güzel bakması gerekiyor.

Erkek yüz tipinde en belirleyici noktalardan biri sakallar ve sakal tipidir. Hatta dönem dönem belirli sakal modelleri daha çok öne çıkmaktadır. Yine sakal modeli belirlenirken erkeğin yüz tipi de önem taşır, ince uzun yüzler için kirli sakal tercih edilirken, yuvarlak hatlı yüzler için top sakal kullanımı daha yaygındır. Sakal kesimi kadar önemli olan bir diğer nokta ise sakal bakımıdır. Sakalınla daha çok dikkat çekmek ve imajını güçlendirmek istiyorsan sakal bakımı için üretilen özel ürünler kullanarak bunu yapabilirsin. Sadece her bakım ürünü kullanımında olduğu gibi rutinini oluşturman ve düzenli uygulaman gerekiyor.

20-04/05/screenshot_1-1586090430.png

 

Sakal Bakımında Kullanılması Gereken Ürünler

Sakal bakımını yapmakiçin yıkamadan, kremlemeye, sakalın altındaki cildi temizlemeye kadar birçok noktaya dikkat etmek gerekir. Aşağıda sıralayacağımız ürünleri inceleyerek senin için öncelikli olanları seçebilir ve sakal bakımında nelere ihtiyacın olduğunu öğrenebilirsin.

20-04/05/screenshot_2-1586090487.png

Tıraş kremi: Oldukça sert olan sakal kıllarını, yumuşak cilt üzerinde tıraş etmek dikkat isteyen sabah rutinleri arasında yer alır. Sabahları işe gitme telaşı arasında hem pratik olmak, hem de cilde zarar vermeden tıraş olmak gerekir. İşte tıraş kremi tam da bu anda sakallara sürmek ve kılları yumuşatmak için birebirdir. Bu nedenle her tıraş öncesi mutlaka kullanılması gerekir. Erkek bakımını da düşünen Kiehls’ın sakal bakım ürünleri arasında yer alan tıraş kremi aloe vera özlü formülü sayesinde pürüzsüz ve kusursuz tıraş olanağı sağlar. Her sakal tipi için uygun olan tıraş kremi aynı zamanda tüm vücut için de kullanılabilir. Tıraştan önce sıcak bir havlu ile yüzünü nemlendirmek, ardından az miktarda Ultimate Brushless Shave Cream’i sakalına sürmek kusursuz tıraşa başlaman için yeterli olacaktır.

 

20-04/05/screenshot_3-1586090519.png

 

Jel tıraş losyonu: Tıraş kremi kullanmak yerine tercih edilebilecek bir diğer ürün de jel tıraş losyonlarıdır. Tıraş jeli daha köpüksü bir yapıya sahiptir ve bu nedenle cildi daha kaygan bir hale getirir, yani tıraş bıçağı için gerekli olan kaygan zemini hazırlar. Yine jel tıraş losyonları formu gereği cilt için daha koruyucu bir tabaka yaratır. Kiehl’sın kukui cevizi yağı ve aromatik yağlar içeren ince Smooth Glider Precision jel dokulu losyonu şeffaf bir jelden oluşur ve köpürmez, bu da tıraş esnasında cildi net görebilme ve istenilen sakal şeklini vermede kolaylık sağlar. Tüm cilt tipleri için uygun olan tıraş jelini kullanırken su kullanmanıza da gerek kalmaz.

 

20-04/05/screenshot_4-1586090560.png

Tıraş sonrası jel: Tıraştan önce olduğu gibi, tıraş sonrasında da sakalına bakım yapman gerekir. Tıraş esnasında oluşabilecek tahriş ve kesikleri en iyi şekilde onarmanın yolu tıraş jeli kullanmaktır. Kiehl’sın aloe vera özlü Post Shave Repair jeli tıraş esnasında oluşan tahrişi yatıştırır ve cildi sakinleştirir. Yine skualan içeren formülü ile , cildin üst katmanlarına etki eder ve cildin onarılmasına yardımcı olur, derinin güçlenmesini sağlar.

← Öncesi Sonrası →