2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Erkeklerde Cilt Kusuru Neden Olur?

February 28, 2021

Gözenek tıkanıklığı, yağ birikimi, kir, dış etkenler gibi sebepler, cilt üzerinde istenmeyen görünümlere sebep olabilir. Ciltte siyah noktalar gibi cilt kusurları bu tür dış etkenler sonucunda ortaya çıkabilen cilt kusurlarıdır. Cilt kusurları neden oluşur, detayları merak ediyorsan bu metinde aradığın bütün cevapları bulabilirsin. Ayrıca alacağın çok basit önlemlerle cildinde cilt kusuru karşıtı etki bırakabilir daha pürüzsüz görünen bir cilde sahip olabilirsin. Senin için hazırlanan listeye göz atarak başlayabilirsin. 

A picture containing person, person, indoor

Description automatically generated

Erkeklerde Cilt Kusuru Nasıl Oluşur?

 • Yoğun stres, ciltte birçok etki yarattığı gibi pürüzlü görünümü de tetikleyebilir. Eğer cildinde cilt kusurları oluşmasını istemiyorsan stresten uzak durman çok önemli... Bunun için yoga, esneme, nefes egzersizleri gibi stresi uzaklaştıran egzersizler yapabilirsin. 
 • Cilt dokusunun orta tabakası, sebum adı verilen özel bir yağ salgılar. Bu yağ cilt için gereklidir. Ancak bazı durumlarda ( fazla yağlı beslenmek, yağlı cilt tipi gibi) fazla sebum salgılanabilir.
 • Fazla sebumun arındırılmaması cilt kusurlarının oluşumuna sebebiyet verebilir. 
 • Düzenli olarak cilt temizliği yapmamak da pürüzlü görünümün başlıca nedenlerindendir. Sabah ve akşam cilt tipine uygun olan bir yüz temizleme jeli kullanabilirsin. 
 • Cilt tipine uygun temizleme ve bakım ürünleri kullanman da çok önemli. Cildine uyumlu olmayan bir bakım ürünü cilt kusurlarının oluşumuna sebep olabilir. 
 • Cilt temizliği dışında düzenli olarak cildini etkili şekilde arındırabileceğin maskeler ya da peelingler uygulamalısın. 

A picture containing person

Description automatically generated

 • Sakal bakımının yetersiz yapılması... Cilt kusurlarının en önemli sebeplerinden biri de elbette ki sakallar... Sakallarda batma oluşumu, sakalların temizliğinin düzenli olarak yapılmaması ve kıl dönmesi gibi problemler cilt kusurları görünümünü destekleyebilir. Sakallarının uygun bir bakım ürünüyle her gün sabah ve akşam yıkanmış olmasına özen göstermelisin. Özellikle sakalların altında kalan cildine ulaşmaya özen göstererek temizlik yapmalısın. 
 • Yeterince nemlendirilmemiş bir ciltte de pürüzler görülebilir. Her temizlik ve bakım işleminden sonra uygun bir nemlendirici kullanarak cildini destekleyebilirsin. 

Cilt Kusurlarının Oluşumuna Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

A picture containing text, indoor

Description automatically generated

 • Cilt tipine uygun olan erkek yüz yıkama jeli Kiehl's Oil Eliminator Deep Cleansing Exfoliating Face Wash ürünüyle sabah ve akşam yıkama işlemi yapmalısın. 
 • Yıkama işleminin ardından cildinin kalıntılardan arınması için uygun bir tonik ve pamukla cildini temizlemelisin. 
 • Cilt serumları ya da cilt bakım yağları kullanarak cildini desteklemelisin. 
 • Haftada bir gün mutlaka maske ve peeling uygulaması yapmalısın. Cilt tipine uyumlu olmalarına dikkat etmen de önemli... 
 • Nemlendirici kullanarak cildine destek olabilirsin. Eğer cilt tipin yağlıysa yağlı ciltler için nemlendirici kullanmalısın. Diğer nemlendiriciler farklı cilt tiplerine özel olduklarından cildinde cilt kusurlarının oluşumuna sebep olabilir. Cilt tipin hem yağlı hem normal ise karma ciltler için nemlendirici ürünlerini kullanabilirsin. 
 • Özellikle yağlanma karşıtı nemlendirici çeşitleri kullanarak cildini fazla yağdan arındırabilirsin. 24 saat etkisini gösteren Kiehl's Oil Eliminator 24 Hour Anti-Shine Moisturizer ürününü kullanarak hafif nemlendirici etkisini deneyebilirsin.

Cilt Kusuru Karşıtı Kiehl’s Ürünleri Nelerdir?

A picture containing text, indoor

Description automatically generated

Yukarıda belirtilen bakım ipuçları dışında kullanacağın Kiehl's ürünleriyle cildinde mükemmel bir görünüm yaratabilir, kusurlu cilt görünümünü azaltmaya yardımcı olabilrsin. Cilt bakım losyonu Breakout Control Blemish Treatment Facial Lotion , Salisilik Asit ve Vitamin B3 içeren özel formülüyle gözenek görünümünü azaltarak cildi yatıştırır. Oil Eliminator Refreshing Shine Control Spray Toner'le ise cildine ihtiyaç duyduğu bakımı yapabilirsin. Fazla yağı azaltan bir etkiye sahip olan sprey tonik, kolay uygulama avantajı sağlar. Oil Eliminator Refreshing Shine Control Spray Toner, fazla yağı dengelemeye yardımcı olur ve gözenek görünümünü azaltır.

← Öncesi Sonrası →