2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Erkekler için Spor Sonrası Cilt Bakımı

August 31, 2020

Spor yapmak, ruhsal ve bedensel gelişimin en önemli anahtarlarından biri. Düzenli olarak spor yaptığında kaslarını, denge ve koordinasyon becerilerini güçlendirebilir, gücünü ve dayanıklılığını artırabilirsin. Üstelik spor yapmak vücutta endorfin hormonunun salgılanmasına neden olabildiği için kendini çok daha dinç ve mutlu hissedebilirsin! Peki, spor yapmanın cildine olan faydalarını biliyor musun?

Terlemek, spor yapmanın şanında var. Spor yaparken terlemekten korkmamalı, hatta ter sayesinde attığın toksinlerin cilt sağlığın açısından oldukça faydalı olduğunu göz önünde bulundurmalısın. Dikkat etmen gereken tek bir nokta var: Cildinde biriken ter, yağ ve kir kalıntılarının gözeneklerinde birikmesini engellemeli, spor sonrası cilt bakımını ihmal etmemelisin. Nasıl mı? Haydi, erkek cilt bakımı ve spor sonrası cilt bakım rutini hakkında daha detaylı bilgilere göz atalım! 

Spor Sonrası Etkili Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Cildini ve gözeneklerini kalıntılardan arındırmanın en pratik ve doğru yolu, elbette cilt temizleyici ürünler kullanmaktan geçer. Kiehl's formülleri ile üretilen erkek bakım ürünleri arasında çeşitli cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına yönelik şekilde gruplandırılmış yüz temizleyiciler bulunur. Spor sonrasında uzun süre terli kaldığında ise, gözeneklerinde kir kalıntılarının birikme riski gitgide artabilir. O yüzden bir an önce banyoya koşmak ve cildini etkili şekilde temizlemek büyük önem taşır. 

Kiehl's Oil Eliminator Deep Cleansing Exfoliating Face Wash, cildindeki fazla yağı, kir ve ter kalıntılarını nazik bir şekilde arındıran bir cilt temizleyici üründür. Kayısı çekirdeği parçaları içeren formülü sayesinde cildini arındırır. Böylelikle cildini yalnızca birkaç dakikada etkili bir şekilde temizleyebilir parlama görünümünü azaltabilirsin. 

Gözeneklerini Arındırmanın ve Rahat bir His Kazanmanın Yolu: Tonik

Eksiksiz bir cilt temizliği, tonikler olmadan sona ermez! Parlama görünümünü kontrol ederken mat ve sağlıklı bir görünüm bırakan tonikler spor sonrası yağlı cilt bakımında oldukça önemli bir rol oynar. Spor sonrası çok aşamalı cilt bakım rutini uygulamak için yeterli vaktin olmadığını düşünüyorsan, tüm bahaneleri rafa kaldıracak bir önerimiz var: Sprey tonik!

Kiehl's Oil Eliminator Refreshing Shine Control Toner ile cildinde nem ve yağ dengesi sağlayabilir, gözenek görünümü ile etkin bir mücadele oluşturabilirsin. Kullanım açısından da oldukça pratik bir deneyim sunan bu sprey tonik, cildinde sağlıklı ve mat bir görünüm yakalamanı sağlar. 

Parlama karşıtı sprey tonik seçeneklerinden bahsederken, Kiehl's Oil Eliminator Refreshing Shine Control Spray Toner'den de mutlaka söz etmemiz gerek. Bu sprey tonik, cildinde yağ dengesini sağlamana yardımcı olarak can sıkıcı parlama görünümünü hızla kontrol altına alır. 

Temiz Cildine Nem Desteği Sağlamayı Unutma

Cildini yüz temizleyici ve tonikler yardımıyla etkili şekilde arındırdığına göre, artık cildin daha hassas demektir. O halde sıra, cildine etkili bir nem desteği sağlamakta! Elbette spor sonrası kullanman gereken nemlendirici de hafif yapılı ve yağlanma karşıtı özelliğe sahip bir ürün olmalı. 

Kiehl's Oil Eliminator 24 Hour Anti-Shine Moisturizer, spor sonrası kullanım için ideal bir günlük ve hafif yapılı nemlendirici seçeneğidir. Uygulama sonrasında 24 saate kadar parlamayan bir cilt hissedilir. 

Sen de nemli, rahatlamış ve yumuşacık hissedilen cildinin tadını çıkarabilirsin!

← Öncesi Sonrası →