2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Ergenlikteki Cilt Kusurlari İçin Bakım Önerileri | Kiehl's Blog

June 20, 2019

Ah şu ergenlik! Ruh hali değişimleri yetmezmiş gibi bir de cilt kusurları ile mücadele halinde olmak oldukça yıpratıcı biliyoruz. Bu yüzden seni aynalar ile barıştıracak bakım önerilerimize bir göz atmaya davet ediyoruz.

Ergenlik dönemi denilince akla ilk gelen cilt problemleri bir dönem hepimizin korkulu rüyasıydı ve o zamanlar bu kadar doğal kaynaklı bakım ürünleri piyasada yer almamaktaydı Şimdiki gençler bu konuda oldukça şanslı çünkü doğal kaynaklı bakım ürünleri sayesinde ergenlik cilt problemleri artık gençlerin korkulu rüyası olmaktan çıktı!

 

Çoğunlukla hormonların etkisi ile ortaya çıkan cilt problemlerinin aslında birçok sebebi bulunuyor: Stres, cildin yeterince iyi temizlenmemesi, yağlı yiyecekler tüketimi gibi. Bu sorunları çözerek cilt problemlerinin üstesinden kolayca gelmek mümkün. Ergenlik cilt problemlerinin oluşum sebebi, derinin artmış yağ salgısının gözenekleri tıkamasıdır.. Bu yağlanmayı azaltarak cilt problemi oluşumunu en aza indirecek çözümler ve bakım önerilerini senin için araştırdık.

 

Ergenlik Döneminde Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

1- Cildini Her Zaman Temiz Tut : Ergenlik döneminde cilt problemine ne iyi gelir sorusunun öncelikli cevabı cildin temizliğine dikkat edilmesidir. Gözeneklerin olabildiğince nefes alması ve tıkanmaması için maske vb. ürünler ile düzenli bakım yapmak seni zamanla cilt probleminden uzaklaştıracaktır. Sivilceler için maske bu dönem en çok ihtiyaç duyulan ürünler arasındadır. Burada sana tavsiyemiz gözenek görünümünü küçülten ve cildi yoğun şekilde arındıran bir kil maskesi kullanman yönünde olacak.

 

2- Stresten Uzak Dur : Stres çoğunlukla yaşadığınız bir duygu ise bu duygudan nasıl kurtulacağınızı araştırarak hayatında strese sebep olan faktörlerin üstesinden gelmeye çalışmak cildine de iyi gelecektir. Bu konuda yoga ve meditasyon egzersizleri oldukça işine yarayacaktır.

 

3- Beslenme Rutinine Dikkat Et: Beslenme alışkanlığını gözden geçirerek yağlı yiyecekleri hayatından çıkarmak da cilt problemlerine çözüm olacaktır. Çünkü yağlı yiyeceklerin cilt problemine sebep olduğu artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenme, bol su içerek toksinlerden arınma cilt problemleri ile savaşında en büyük destekçilerin olacak.

 

4- Sivilcelerini Asla Sıkma: Eğer cilt problemlerini sıkma gibi bir alışkanlığın var ise bunu hemen bırakman gerektiğini üzülerek belirtiyoruz. Çünkü her sıktığın cilt kusuru ile sıktığın yerde izler oluşabilmektedir. . Cilt problemi lekelerine çözüm ise mutlaka doğal kaynaklı içerikli ürünlerden destek alınarak yapılmalıdır.

 

5- Güneşe Aldanma: Güneş koruyucu kullanmamak da cilt lekelerine sebep olmakta, varsa eğer cilt kusuru izlerinin de artmasına neden olmaktadır. UV ışınlarının cilt ile direkt temas etmesi sadece ergenlik dönemi için değil tüm ciltler için tehlikelidir. Bu sebeple yaz kış güneş koruyucu kullanılmalıdır.

 

Kiehl’s ile Cilt Problemi İzlerinden Kurtulmak Çok Kolay!

Cilt problemlerinden kurtulmanı sağlayacak bakım önerilerine değindik. Cilt problemi sonrası oluşan cilt problemi lekelerinin görünümünden peki nasıl kurtulacaksın?

 

● Doğal kaynaklı içerikli ürünler cildin doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olur. Bu yüzden seçeceğin bakım ürünlerinin içeriklerine mutlaka dikkat etmeli ve cilt tipine uygun ürünler ile cilt bakımını gerçekleştirmelisin.

● Cilt problemi izlerinin görünümü nasıl geçer diye artık endişe etmene gerek yok. C vitamini içeren koyu leke karşıtı Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution serum sayesinde aydınlık bir cilt görünümüne kavuşmak hayal değil. Düzenli kullanım sonrası ciltteki renk farklılıkları ve ton eşitsizliklerini gideren ürün cilt dostu bir kullanım sunmaktadır.

● Cilt endişelerine yönelik özel bakım formülleri geliştiren Kiehl’s, cilt problemi lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı bakım kremleri ile hassas ciltler de dahil tüm cilt tiplerine yönelik çözümler sunarak cilt problemini kaderin olmaktan çıkarıyor.

← Öncesi Sonrası →