2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

ELVEDA CİLT KUSURLARI

April 26, 2019

ELVEDA CİLT KUSURLARI

 

Rengi ve dokusu ile kıskandıran bir cilt mümkün mü?

Kusursuz görünümlü bir cildin ilk göze çarpan özelliği berrak görünümü ve pürüzsüz dokusu oluyor. Doğduğumuzda canlı görünümlü ve pürüzsüz olan cildimiz zamanla yaş ve çevresel faktörler nedeniyle kusursuz formunu kaybedebiliyor.

Özellikle ergenlik döneminde veya stres anında çıkan sivilce, siyah nokta ve beyaz nokta görünümü cildin pürüzsüzlüğünü bozabilir. Kısa vadede geçmeyen siyah ve beyaz noktalar, uzun vadede iz bırakabiliyor.

Pürüzsüz cilt; doğru bakım adımları, düzenli beslenme ve doğal kaynaklı içeriklerle hazırlanan bakım ürünleri sayesinde hayal olmaktan çıkıyor.

 

Ciltte Mavinin Etkisi

Kiehl’sin cilt kusurlarında etkili sonuç gösteren, ferahlatan ürünleri; çok yağlı cilt tipinden şikayet eden ve cildin yağını dengeleyemeyen kişilerin imdadına yetişiyor.

 • Kiehl’s Blue Astringent Herbal Lotion, yağlı ciltlerin yoğun bir şekilde temizliğini ve bakımını sağlarken erkek kullanıcılar tarafından da traş sonrasında ferahlatıcı losyon olarak tercih ediliyor.
 • Blue Astringent losyonun formülünden ilham alınarak üretilen Kiehl’s Blue Herbal Spot Treatment, siyah ve beyaz noktaların görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Temizlenmiş cilde kusurlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürerek cildinizin pürüzsüzlüğe kavuşmasının keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Cildi Kusurlardan Arındıran Rutin

Cilt kusurlarına veda etmenin günlük bakım rutini ile mümkün olduğunu biliyor muydunuz?Yağ ve nem dengesi bozulan, içten ve dıştan beslenemeyen cilt, ihtiyaçlarına yanıt alamadığı için canlı görünümünü ve dolgunluğunu kaybediyor. Sebum ve melanin dengesi bozulan ciltte lekeler oluşabiliyor, gözenekleri temizlenmeyen ve sıkılaştırılmayan cilt dokusunda kusurlar oluşabiliyor.

 • Cildin yoğun şekilde temizlenmesi, cilt kusurlarının azalması için öncelik taşıyor.
 • Cilt tipinize uygun bir temizleme jeli ile cildinizi temizledikten sonra tonik kullanmanız, cildi daha yoğun temizlemesinin yanı sıra gözeneklerin sıkılaşmasını da sağlıyor.
 • Yoğun şekilde temizlenmiş cildin nemlendirilmesi önemli. Nemlendirici veya ihtiyaca yönelik bakım kremlerinin cildin temizlendikten sonra uygulanması gerekiyor çünkü cilde etkinin artması için cildin alt katmanlarına ulaşması önem taşıyor.
 • Göz çevresi için özel geliştirilmiş bakım ürünlerinin ve haftada 2 kez uygulanması gereken maskelerin de pürüzsüz bir cilt için bakım rutini arasında yer alması gerekiyor.

Bakım rutininde yer alan ürünleri cilt tonu eşitliğini ve dokusunu onaran ürünlerden seçmeniz, sonuca daha doğru ulaşmanızı sağlayacaktır. Nasıl kuru bir cildin nemlendirici bakıma ihtiyacı varsa, tonu ve dokusu bozulmuş bir cilde de bariyerini onaran bakım uygulamak gerekiyor.

Cilt tonunu eşitleyen, gözenekleri sıkılaştıran, kırışıklıkların görünümünü azaltan bakım ürünlerinin yanında bir de cilde ışıltı katan ürünleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Doğal ışıltısını geri kazanan cilt hem cilt tonu hem de cilt dokusu konusunda sizi istediğiniz sonuca memnuniyetle ulaştırabilir.

 

Anında Işıldayan Bir Cilt

Işıltısını geri kazanmış bir cilde kim hayır diyebilir ki? Pürüzsüz cilt için gerekli mineralleri içeren %95 doğal kaynaklı* formüle sahip Kiehl’s Glow Formula Skin Hydrator, cildi nemlendirirken tonu ve dokusu için ışıltı sağlıyor.

*Doğal kaynaklı içerik, mineral molekül yapısının ya da orijinal bitkisinin % 50’sini korumaya devam etmek için minimum düzeyde işlenir.

 • Nar özü içeren formülü ile , antioksidanlar bakımından zengin olması sayesinde cildi toksinlerden arındırıyor. Cilde ışıltı vermesi sayesinde daha berrak, aydınlık ve canlı bir görünüm elde etmeyi, cilt tonunun daha güzel görünmesini sağlıyor.
 • Işıltı veren mineraller, cilt üzerinden ışığı yansıtarak cilt ışıltısının daha belirgin olmasına yardım ediyor.
 • Nemlendirici krem olması sayesinde günlük kullanıma uygun olmasının yanı sıra cildin bakım rutininde bile yer alarak kolayca nemlenmesini sağlıyor.
 • Tüm cilt tipi ve tonlarına uyumludur.
 • Cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesine yardım ediyor.

 

← Öncesi Sonrası →