2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Elleriniz Yaşınızı Ele Vermesin

May 09, 2021

Ellerin yaz aylarında güneşe ve sıcağa, kış aylarında rüzgara, yağmura, kara ve soğuğa maruz kalır. Evden çıkmadığın zamanlarda bile deterjan, su, temizlik malzemeleri gibi dış etkenler ellerini yıpratmaya devam eder. Tüm bunlar ellerde çatlak ve kuruluk gibi sonuçlara neden olabilirken, bir taraftan da artan yaşla birlikte ellerde leke ya da kırışıklık görünümü oluşmaya başlar. Bu nedenle bakımlı görünen eller için el bakımı çok önemli. Cildine ve cilt endişene uygun el bakım ürünleri sayesinde ellerinin ihtiyaçlarına cevap verebilirsin.

El Bakımı Nasıl Yapılır?

El bakımı için ilk adım el temizliği. El temizliği denildiğinde ise ilk akla gelen sabun. Ellerini her gün düzenli olarak yumuşak formüle sahip el sabunları kullanarak yıkamalı ve el hijyenini hiçbir zaman ihmal etmemelisin. El temizliği, günlük hayatta farklı yüzeylerle en fazla temas eden ellerinde bakteri oluşumunu engellemek için yapman gerekenlerin başında gelir. Ancak elleri yıkamak nem kaybına da neden olur. Bu nedenle ellerini sabunla yıkadıktan sonra el nemlendirici krem çeşitleri ile cildini rahatlatabilirsin. Nemlendirici el kremi, sabun nedeniyle ellerine kaybettiği nemi geri kazandırırken aynı zamanda cildin elastikiyetini korumasına da destek olur. Kiehl's Scented Hand Cream de içerdiği shea yağı ve E vitamini içeren formülü sayesinde cildini yumuşacık yapar. Lavanta, kişniş, greyfurt kokuları içeren Kiehl's el kremi, kuruluğu gidererek cildini nemli bırakır. 

Peeling Yapmayı İhmal Etme

Peeling yapmak ellerin ölü derilerinden kurtulması için evde yapabileceğin en basit bakım işlemlerinden biri. Düzenli ve doğru bir şekilde peeling yaparak hem ellerinde leke görünümü oluşumu riskini azaltabilirsin hem de cildinin ışıl ışıl ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Ancak peeling yaparken ellerin üst kısmının ince olduğunu aklında bulundurman gerek. Üstelik üst kısımda fazla yağ dokusu da bulunmaz ve bu doku yaş ilerledikçe daha da azalabilir. Bu nedenle ellerin dış kısmına peeling uygularken oldukça hassas davranmaya özen göstermelisin. Ayrıca çoğu zaman ihmal edilen ellerin iç kısmına da rahatlıkla peeling yapabilirsin. Haftada bir defa peeling uygulaması, ellerin genç görünmesine destek olur.

Kuru Ellerin Bakımı

Eğer endişen çok kuru eller ise yoğun nemlendirici el kremi çeşitlerini deneyebilirsin. Güçlü nemlendirici kremler özel formülleri sayesinde kuruyan ve yıpranmış eller için uzun süreli koruma sağlar. Farklı besleyici yağlar içeren yoğun nemlendirici çeşitleri, cildin koruyucu bariyerini destekler ve yıpranmış cildin görünümünün onarılmasına yardımcı olur. Soğuk ya da başka nedenlerle ellerinde çatlaklar oluştuysa, el çatlakları için krem ürünlerini denemelisin. Kiehl's, yoğun nemlendirici özelliğe sahip avokado yağı ve susam yağı içeren Ultimate Strength Hand Salve El Kremi ile ellerin için tüm gün boyunca koruma sunar. Nem kaybına karşı koruma bariyeri oluşturan ve nemin hapsedilmesini sağlayan el kremi, cildini rahatlatır.

Kiehl's ile Pürüzsüz Eller

Her zaman pürüzsüz ve yumuşacık görünen eller için el bakımı yapmayı ihmal etmemelisin. Üstelik el bakımı yıllara karşı esnekliğini ve yağ dokusunu kaybetmeye başlayan cildini güçlendirmen için de önemli. Yaş ilerledikçe gözle görünür hale gelen kırışıklıkların ve küçük lekelerin çözümü cildine uygun ve ihtiyaçlarını karşılayan el bakım ürünlerinden geçer. Bir taraftan ellerini cildine uygun sabun kullanarak temiz tutmalı ve ölü derilerden arındırmalı, bir taraftan da besleyici yağ ve vitaminlerle zenginleştirilmiş el nemlendirici krem ürünleri ile nemlendirmelisin. Kiehl's, bitkisel yağ özleri içeren el bakım ürünleri ile ellerinde kadifemsi bir dokuya sahip olman için en büyük destekçilerin arasında yer alır.

← Öncesi Sonrası →