Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

El Bakım Rutinin Belli mi?

May 28, 2020

 Kişisel bakım denince öne çıkan konulardan biri de el bakımı. Peki, ellerine ne kadar özen gösteriyorsun? 

Çevrendeki dokuları ve sıcaklıkları ne ile hissediyorsun? Sevdiklerine duygularını ifade ederken ne yapıyorsun? İnsanlarla karşılaştığında veya vedalaşırken onlarla bağlantını nasıl sağlıyorsun? Her şeyden önce, mesleğin ne olursa olsun onu en iyi şekilde yapmanı mümkün kılan ne?

Tüm bu soruların tek bir yanıtı var: Ellerin! Hatta şu an bu yazıyı okuyor olmanda da gözlerinden önce ellerinin payı var. Peki, ellerin sana hak ettiğin tüm bu güzellikleri sunarken sen ellerine hak ettiği bakımı yapıyor musun? Öyleyse iyi bir el bakımı nasıl yapılır, hep birlikte göz atalım. 

El Bakımı, Manikürden Daha Fazlası Demek

El bakımı deyince senin de aklına muhtemelen önce manikür geliyordur. Ancak tırnakların, çok önemli olmakla birlikte ellerinin sadece bir kısmı. Bu nedenle ellerinin tümüyle sağlıklı ve bakımlı görünmesi için el kremi kullanmayı ihmal etmemen gerekiyor. Üstelik düzenli el kremi kullanımı, kütiküllerin görünümünü iyileştirebiliyor. Bu sayede ellerin, manikürün ardından daha uzun süre bakımlı görünebiliyor.

Ellerini Kışa Teslim Etme

Ani sıcaklık değişimlerinin cilt ve özellikle de eller üzerindeki olumsuz etkileri konusunda, sen de bizzat tecrübeli olmalısın. Özellikle kışın dışarıda soğuk havaya maruz kalan ellerin, kapalı bir ortama girdiğinde hızla ısınarak hassaslaşıyor. Bu durumun kış aylarında sık tekrarlanıyor olması ise ellerinin çatlamasına neden olabiliyor. 

“El çatlaklarına ne iyi gelir?” sorusunun en net cevabı ise bol bol nemlendirici kullanımı! Fakat bunu sen de bizim kadar iyi biliyor olmalısın. Öyleyse sıra, ellerinin daima yumuşacık ve pürüzsüz olması için diğer önerilerimizin de bulunduğu o kısma geliyor! 

Pratik Uygulamalarla El Bakım Rutini  

Adım 1: Peeling

Cilt bakımının olmazsa olmazları arasında yer alan bu uygulamayı, el bakımında da duyduğuna şaşırmamış olmalısın. Çünkü cildinin birçok kısmında olduğu gibi ellerinin de etkili şekilde arınmaya ihtiyacı var. Ve ellerine peeling yaptığında farkı sen de hissedeceksin. Bunun için Kiehl’sın vücudun için severek kullandığın lavanta ve greyfurt aromalı vücut peeling’lerini rahatlıkla kullanabilirsin.

Adım 2: Nemlendirici El Kremi

Ellerini her yıkadığında el kremi ile nemlendirmeyi ihmal etmemen gerektiğini biliyorsun değil mi? Bu nedenle nerede olursan ol, yanında sürekli bir el kremi taşımanda fayda var. Bunun için Scented Hand Cream, kadifemsi dokusu ve hoş kokularının (lavanta, greyfurt, kişniş) yanı sıra 75 mililitrelik hacmiyle de tam sana göre.

Eğer ellerin aşırı nemsiz ve hassas ise de Richly Hydrating Scented Hand Cream’i tavsiye ediyoruz. Bu yoğun el kremi, cildinde bir nem bariyeri oluşturarak tüm gün koruma sağlıyor. E vitamini ve Shea yağı içeren formülüyle bu krem, nemi ellerine hapsederek yumuşacık bir his veriyor.

Elbette beyleri unutmadık. Erkeklerin daha kalın olan cildi, yoğun iş koşullarıyla birleşince çok daha yoğun bir el bakımına ihtiyaç duyuyor. Ultimate Strength Hand Salve El Kremi güçlü formülü ile onları daha yumuşak ve sağlıklı görünen ellere kavuşturuyor.

Bonus!

Her yıkama senin için ekstra nem kaybı mı? Öyleyse ellerini yıkarken de bakım yapan bir önerimiz var: Creme de Corps Smoothing Oil-to-Foam Body Cleanser! Hafif bir köpüğe dönüşerek ciltte kadifemsi his bırakan bu temizleyici vücut yağı sayesinde ellerinde nemli bir hisse daha yıkama aşamasındayken ulaşabilirsin.

← Öncesi Sonrası →