Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

E Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir?

May 28, 2020

 Vitaminlerin hayatımızdaki yeri oldukça önemli. Peki ya E vitamini? Onun cildine faydalarını ne kadar iyi biliyorsun? 

Cildimizi besleyen pek çok vitamin olduğunu biliyoruz. Bu vitaminleri kimi zaman besinler üzerinden vücudumuza kazandırsak da her zaman besin takviyesi yeterli olmayabiliyor. İşte bu noktada cildi, dışarıdan destekleyen ürünlere ihtiyacımız bulunuyor. Bunun için de yine cilt güzelleştirici etkileri bulunan vitaminler yardımımıza yetişebiliyor. Peki bunlardan biri neden E vitamini olmasın?

Pek çok yerde kapsül halinde satılan E vitamini, direkt uygulamalarda ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle E vitaminini, bakım ürünlerinden temin etmen önem taşıyor. Hal böyle olunca sana Kiehl’sın E vitamini içeren ürünlerinden bahsetmek istiyoruz. Cildinde sağladığı etkileri gördüğünde hayranlığını dile getirmekten kendini alamayacağın E vitamini içeren ürünler Kiehl’sta seni bekliyor. Dilersen, önce E vitamininin cilde faydalarını bir hatırlayalım.

E Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir?

E vitamini vücuda sağladığı faydalar ile oldukça önemli bir besin kaynağı. Yiyeceklerin yanı sıra dışarıdan da takviye edici ürünler ile birlikte alınabilen E vitamininin, bilinen yararları ise şöyle;

  • Ciltte oluşabilecek kırışıklık ve sarkık görünümü geciktirmeye yardımcı olabiliyor.
  • Nemlendirici yapısı cildin daha yumuşak olmasına yardımcı olabiliyor.
  • Cilt kusurlarının görünümü ile savaşmaya yardımcı oluyor.
  • Dudak çatlaklarına iyi gelir. Dudakları nemlendirmeye ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabiliyor.
  • Tırnakları güçlendirmeye yardımcı olabiliyor.

Gördüğün gibi E vitamini, güzelliğin ve sağlıklı görünümün için oldukça önemli bir içerik. O halde hazırsan, Kiehl’sın öne çıkan bazı E vitaminli ürünlerini beraber inceleyelim!

E Vitamini ile Kırışıklık Görünümünü Azalt

Zamana meydan okuyan bir cilt, elbette ki herkesin hayali. Bunun için iyi beslenmek ve iyi yaşamak kadar, cilde ihtiyacı olduğu bakımı yapmak da önemli. Bu yüzden sana E vitamini içeren ürünleri söylüyor ve Kiehl’sın mükemmel  formüllü nemlendirici bakım kremi ile tanışmanı istiyoruz. 31 aya kadar susuz kalabilen “Diriliş Çiçeği” içeren bu krem, tabii ki Rosa Arctica Youth Regenerating Lightweight nemlendiriciden başkası değil!

Etkinliğini artırmak üzere, “Diriliş Çiçeği” bitkisi tamamen çiçek açmışken el ile toplanarak hazırlanan bu krem, cilde yoğun bir nem kazandırıyor. E vitamini içeren formülü sayesinde ise ince çizgilerin görünümünü azaltıyor. Cilde daha pürüzsüz bir görünüm sağlayan bu nemlendirici, aynı zamanda cilde daha genç bir görünüm sağlıyor.

Hassas Cildin İçin E Vitamini

Söz konusu hassas yapılı ciltler ise orada iyi düşünmek gerekiyor. Çünkü hassas ciltler, cilt problemlerine ve güneşe karşı çok daha savunmasız olabiliyor. Bu nedenle hassas cildin için seçeceğin bakım ürünleri, formülleri ile de cildine hassas bir bakım uygulamalı. Burada yine E vitamin içeren formülün gücünden, bir kez daha bahsetmek istiyoruz. Kiehl’sın Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF 50+++  günlük güneş korumalı nemlendiricisi ise sana önerimiz arasında.

Cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyan bu nemlendirici, ciltte oluşabilecek güneş kaynaklı kusurların görünümüne karşı savaşıyor. 

E Vitamini ile Güzelleşen Dudaklar

Özellikle kış aylarında görülen dudak çatlakları ve kuruluk, oldukça rahatsız edici olabiliyor. E vitamini ile zenginleştirilmiş formülünden gelen yoğun nemlendirme etkisi ise dudaklara harika bir görünüm kazandırıyor. Bunun farkında olan Kiehl’s, dudakların için Lip Balm #1’i geliştirdi.

Müdavimlerine ilk olarak 1969 yılında sunulan bu klasik dudak bakımı, 40 yıldan uzun bir süredir içeriğindeki E vitamini ile dudakları rahatlatıyor. Çatlayan ve kuruyan dudaklar için mükemmel bir bakım sunan ürün, kışın soğuk havanın getirdiği etkilerden dudakları koruyor.

← Öncesi Sonrası →