Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

E Vitamini Hangi Kuruyemişlerde Bulunur?

Şubat 28, 2021

E vitamini, kişisel sağlığını korurken faydalanabileceğin en önemli vitaminler arasında yer alır. Hareketsizlik, yoğun tempo ve dengesiz beslenme gibi sorunların yol açtığı sağlık sorunlarını gidermene yardımcı olan E vitaminiyle sağlığını korumaya ve bağışıklığını güçlü tutmaya yardımcı olabilirsin. Özellikle yüksek bir yaşam temposuna sahip olanlar, vakit kaybetmek istemediklerinden atıştırmalık besinlere yönelebilir. İşte tam da bu noktada sağlıklı ve bitkisel proteinler içeren kuruyemişleri devreye sokabilir, abur cubur tüketimi, fazladan öğün tüketimi gibi sağlıksız beslenme alışkanlıklarının önüne geçebilirsin. Peki hem cildine hem de bedenine iyi gelecek olan E vitamini hangi kuruyemişlerde bulunur, biliyor musun? Senin için hazırlanan listeden dilediğin kuruyemişi seçebilir, sağlıklı atıştırmalık tercihini hemen yapabilirsin. 

A picture containing food, wooden, dish, meal

Description automatically generated

E Vitamini: Kırışıklıklarla Savaş

  • E vitamini içeren kuruyemişler; badem, fındık, ceviz, kabak çekirdeği ve ay çekirdeği türleridir. Öğün aralarında aşırıya kaçmamak şartıyla kuruyemiş tüketebilirsin. 
  • Saçları uzatarak daha canlı bir görünüme sahip olmalarını sağlamaya yardımcı E vitamini, antioksidan özelliklere sahiptir. 
  • Kırışıklıklara karşı oldukça etkili olan E vitamini, ince çizgilerin görünümünün azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilt üzerinde erken yaşlanma belirtileri oluşmasını da engellemeye yardımcıdır. 
  • E vitamini cilde faydaları ile meşhur olsa da vücudun diğer fonksiyonları üzerinde de yardımcı bir etkiye sahiptir. 

  • Sağlıklı cilt bakımı konusunda en etkili vitamin türlerinden biri olan E vitamini, cildin üzerinde bulunan serbest radikallere karşı etkilidir.
  • E vitaminini düzenli olarak tükettiğinde güneşin yaratacağı istenmeyen görünümlerden ve UV ışınlarından korunmaya yardımcı olabilirsin. 
  • SPF 50 güneş koruması sağlayan Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF 50 Pa ++++ ile hassas ciltlere günlük güneş koruması yapabilirsin. Nemlendirici özelliğe de sahip olan ürün, E vitamini içeren formülü ile cildini çevresel faktörlere karşı korumaya yardımcı olur. 

Kiehl's ile Cildine E Vitamini Desteği

A picture containing text, person, indoor, food processor

Description automatically generated

E vitamini desteği alarak güneşten korumaya yardımcı olsan da cildini ve dudaklarını bakım işleminden geçirerek desteklemek şart... Kiehl's bu konuda büyük yardımcın olacak olan E vitamini içeren ürünleriyle yanında. Yoğun nemlendirmeye ihtiyaç duyan ellerin için ise yumuşak bir his bırakan nemlendirici el kremi ürünü Scented Hand Cream'i tercih edebilirsin. Shea yağı ve E vitamini içeren nemlendirici ellerinde kadifemsi bir etki bırakır. Lip Balm ile dudak bakımı yapabilir, kurumuş dudaklarına bakım yapabilirsin. Ayrıca lip balm ile dudaklarının nemlenmesini sağlayabilir, ek olarak dudak nemlendirici ürünler de kullanabilirsin.

← Öncesi Sonrası →