2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? | Kiehl’s Blog

April 13, 2020

 Sadece 1 gecelik bir organizasyon gibi görünse de, düğün uzun bir hazırlık süreci gerektiriyor. O gece mükemmel görünmeniz için cilt bakımı da bu hazırlıkların en önemlileri arasında yer alıyor. 

Heyecan dorukta, geri sayım başladı. Mekan, davetliler, gelinlik seçimi derken epeyce yoruldun. Cildin de bu süreçte yorgun düştü. Belki telaştan fark edemedin. Hayatının bu en güzel ve özel gününde kusursuz görünmen şart.

Unutulmayan bir gelin olman için düğün öncesi cilt bakımına dikkat etmen gerekiyor. Düğün öncesi yapacağın iyi bir cilt bakımı ile en güzel gününde cildinin daha aydınlık ve ışıl ışıl olmasını sağlayabilirsin.

Peri masallarındaki gibi bir gelin olman için düğün öncesi cilt bakımında nelere dikkat etmelisin senin için yazdık. Bu pratik önerilerimize uyarak o gece cildin ile göz kamaştıran bir gelin olabilirsin!

Cilt Tipine Uygun Nemlendirici Seçimi

Öncelikle, düğün makyajının istediğin gibi durması için cildinin de buna hazır olması gerekiyor. Yani pürüzsüz ve canlı. Böylece makyajın da daha iyi ve etkileyici görünecektir. Tabii bu bir günlük bir bakım ile olmuyor. Düğün öncesinde güzel bir cilt bakım rutini oluşturman ve bunu sürdürmen gerekiyor. Bu bakıma da   en az 1 ay önceden başlamanı tavsiye ediyoruz.

Düğün süreci biraz stresli geçtiğinden cildini bu stresten uzak tutmak için ilk olarak iyi bir nemlendirici desteği almanı öneriyoruz. Nemlendiriciler bu yoğun koşuşturmacada adeta cildinin nem dengesini koruyarak, cildinin kuruma, stres vb. faktörlerden en az seviyede etkilenmesini sağlayacaktır. Cilt tipine uygun iyi bir nemlendirici seçerek düğün öncesinde cildine yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırabilirsin.

Düğünün yaz aylarına denk geliyor ise mutlaka güneş koruma filtreli bir nemlendirici krem seçmeni, cildini nemlendirirken aynı zamanda koruyacak ürünlerden destek almanı tavsiye ediyoruz. 24 saat nem vermesi ile etkili nemlendirici kremimiz olan Ultra Facial Cream SPF30 bu konuda aradığın ürün olabilir.

Peeling Yapmayı İhmal Etmemelisin!

Cildinin pürüzsüzlüğü ve canlı görünümü için temizlik en önemli adımlardan birini oluşturuyor. Günlük yüz yıkama jelleri ve yüz temizleyicilerine ek olarak haftalık peeling bakımını da düğün öncesi mutlaka atlamadan düzenli olarak yapmalısın. Cildini ölü deri artıklarından arındırmak için bu bakımı yapman şart. Ayrıca düğün koşuşturmacasında gözeneklerin içine biriken çevresel etmenlerden kurtulmanın en etkili yolu da bu.

Yüzünü düğün öncesi günde 2 kere temizlemen ve haftada 1 peeling etkili maskelerden destek alman, düğün günü mükemmel bir cilt ile çıkmanı sağlayacaktır.

Sağlıkla ışıldayan bir cilt için gücünü doğadan alan Kiehl’s temizleyici ve maskeleri hep yanında. Sana en uygun ürünü seçerek düğün öncesi bakımına başla!

Göz Çevresi İçin Etkili Bir bakım Şart!

O gece tüm gözler üzerinde olacak. Sen de bakışların ile göz kamaştırmalısın. Göz bakımı için düğün öncesinde ufak dokunuşlar yapmaya ne dersin? Fotoğraflarda daha iyi çıkmak için göz çevresindeki problemlerini belirleyerek işe başlayabilirsin. Bu konudaki en büyük kurtarıcın göz serumları ve bakım kremleri olacak. Gündüz ve gece olmak üzere göz çevresine daha canlı bir görünüm kazandırmak için serum ve göz bakım kremlerinden destek alabilirsin.

Göz torbaların düğün gününde senin önüne geçmesin! Gözle görülür bir ışıltı ve göz çevresinde etkili bir toparlama için hemen Kiehl’s göz bakım ürünlerini incele.

Bu 3 adımı düğün öncesi uygulayarak cildini o büyük güne pratik bir şekilde hazırlayabilir aynı zamanda hayallerindeki gibi bir gelin olabilirsin!

← Öncesi Sonrası →