2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Daha Berrak ve Aydınlık Bir Cilt İçin Basit 3 Adım | Kiehl's Blog

September 15, 2019

Basit ve son derece etkili 3 adım ile cildindeki ışığı hissetmeye hazır mısın?

Donuk ve mat görünen bir cilt, herkesin kabusu. Hava koşulları, yorgunluk ya da her gün yapılan makyaj, cildimizdeki ışığı zamanla yok ediyor ve kimi zaman bizi daha yaşlı gösterebiliyor. Bunun önüne geçmek için cildimize her gün iyi bakmak ve bakımını ihmal etmemek oldukça önemli. Ayrıca iyi uyumak ve doğru beslenmek gibi unsurlar da cildin kendisini taze tutmasına yarayan etkenler arasında.

 

Öte yandan yaz ya da kış ayları fark etmeksizin düzenli olarak su tüketimi cildin canlı ve nemli görünmesi için en önemli unsur. Fakat bazen cildi canlı tutabilmek için destekleyici unsurlara da ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu noktada cilde uygulanan temizleyici, nemlendirici ve maskelerin önemi ortaya çıkıyor. Peki, sen bunlardan hangisini cildine uyguluyorsun? Parlak ve ışıl ışıl bir cildin önündeki en büyük engellerden birini cilt temizliği oluşturuyor.

 

 

Her ne kadar düzenli bir hayat ve düzenli bir beslenme alışkanlığına sahip olsan da cildini mutlaka gün içinde arındırmalı ve ona ihtiyacı olan bakımı uygulamalısın. Canlı, berrak ve son derece aydınlık görünen bir cilt için önerdiğimiz basit 3 adımı uygulayarak hayalindeki ışıltılı cilde kavuşabilirsin.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/yipranmis-cilt.jpg

 

Berrak ve Aydınlık Bir Cildin İlk Adımı: Temizleyiciler.

Biliyoruz, eve kimi zaman çok yorgun dönüyor ve hemen yatağına girip uyumak istiyorsun. “Makyajım kalsın sabaha temizlerim nasıl.”dediğini de duyar gibiyiz. Oysaki makyajdan ve kirden arınmamış ciltte, gözenek ve siyah nokta oluşumu çok daha fazla. Bu da cildinin mat ve donuk görünmesine ve pürüzlerin oluşmasına neden oluyor.

 

Aydınlık bir cilt istiyorsan, cildini mutlaka temizlemeli ve bunun için de cildinle uyumlu ürünlerden yardım almalısın. Bizim önerimiz; Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/makyaji-kirleri-temizleyen-ve-cildi-tazeleyen-temizleyici-yag.jpg

Su ile buluştuğunda temizleme sütüne dönüşen bu aromatik ve hafif yağ, nazikçe cildini makyaj ve kirden temizliyor. Skualen ve lavanta yağı ile formüle edilen bu temizleyici yağ, cildini rahatlatıyor, nemlendiriyor ve yatıştırıyor. Ayrıca içeriğindeki akşamsefası yağı; cilt bariyerini onararak, cildin daha ışıltılı ve aydınlık görünmesini sağlıyor.

 

Işıltılı Bir Cildin İkinci En Önemli Adımı: Maskeler

Makyaj ve kirin gözeneklerimizde bıraktığı yağlar ve siyah noktalar, cildimizde pürüzlü bir görünüm oluşturuyor. Ayrıca tıkanmış gözenekler temizlenmedikçe donuk ve mat görünüm de kaçınılmaz oluyor. Cildinde ışığı hissetmek için temizleyicilerin ardından haftada 1 veya 2 defa uygulayacağın maskeler ile cildini arındırmalısın.

 

Yumuşak bir doku bırakırken; cildinin aydınlanmasına da izin veren Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque ise bizim favorimiz.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/rare-earth-deep-pore-cleansing-masque.jpg

 

İçeriğindeki amazon beyaz kili ile gözenekleri yoğun şekilde arındıran bu maske, cildi donuk gösteren kir ve ölü yüzey hücrelerinin temizlenmesine yardımcı oluyor. Üstelik yüzey kirleriyle toksinlerden de arındırıyor. İlk kullanımdan itibaren gözle görülür bir biçimde küçülmüş olan gözeneklerin karşısında şaşkınlığını gizleyemeyecek ve ona aşık olacaksın.

 

Üçüncü ve Son Adım: Nemlendiriciler

Cildin için nemlendirici kullanmayı sakın ama sakın unutma! Yapılan en büyük hatalardan biri, karma ya da yağlı cilde sahip olanların nemlendiricilerden uzak durması. Cildin hangi cilt tipine sahip olursa olsun, unutmamalısın ki nemlendiriciye ihtiyacı var. O nedenle, cildini temizleyiciler ile arındırıp, maske uygulaması ile yoğun şekilde bakım yaptıktan sonra hayal ettiğin o mükemmel cilde kavuşmak için nemlendiricilere başvurmalısın.

 

Doğal kaynaklı yapısı ile Glow Formula Skin Hydrator yüz nemlendiricisi ise bunun için adeta biçilmiş bir kaftan!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/glow-formula-skin-hydrator.jpg

Anında ışıldayan bir cilt vadeden bu eşsiz nemlendirici, nar özleri içeren antioksidan bakımından zengin bir formüle sahip. Cildi aydınlatırken, daha enerjik ve sağlıklı bir görünüme kavuşturan ürün, tüm cilt tipleri için uygun dikkat çekiyor. Işıltı veren mineralleri ile etkisine karşı koyamayacağın bu nemlendiriciyle sen de anında berrak ve ışıl ışıl bir cilde kavuş!

← Öncesi Sonrası →