2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Cilt Tonundaki Renk Eşitsizlikleri Neden Oluşur ve Nasıl Giderilir? | Kiehl's Blog

Temmuz 04, 2019

Hepimiz bebek cildi gibi pürüzsüz tenimizin olmasını hayal ederiz. Doğduğumuz anda saf ve doğal olan cildimiz zamanla melanin ve sebum dengesizliği nedeniyle rengini kaybeder, melanin biriken bölgelerde cilt lekeleri ortaya çıkar.

 

Cilt tonundaki renk eşitsizlikleri önlenemeyen ve kalıcı olarak geçmeyen bir durum değildir. Belli faktörlere ve alışkanlıklara bağlı olarak doğal formunu kaybeden tenimizi yeniden doğmuş gibi tazelemek bizim elimizde!

 

Cilt Lekeleri Neden Oluşur?

Cilt tonu eşitsizliğinin nedenleri güneş ışığına fazla maruz kalmak, stres, ergenlik döneminde kontrol altına alınamayan akneler, cilde uyumlu olmayan yanlış bakımın uygulanması, menopoz, hormonsal dengesizlikler veya yaşlanma olabilir.

 

Öncelikle nedeni araştırıp, alışkanlıklarımızı ve dermatolojik geçmişimizi kontrol edip, içinde bulunduğumuz biyolojik dönemimize bakarak leke oluşmasına neden olan sebepleri inceleyebilir ve sonuca bir adım daha yaklaşabiliriz. Soruna neden olan faktörleri ortadan kaldırdığımızda sorunu çözmek ve etkilerini gidermek en kısa yoldan sonuca gitmemizi sağlar.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/04/kadin-gunes-karsisinda-saclarini-geriye-atiyor.jpg

 

Cilt rengindeki bozuklukların en önemli nedenlerinden biri olan güneş ışığına maruz kalmak melanin birikmesine neden olacağı için güneş koruyucu bakım ürünleri ile kolaylıkla önleyebilirsiniz.

 

Cilt tonu bütünlüğünün bozulmasına neden olan bir diğer etken ise yanlış kullanılan cilt bakım ürünleridir. Kiehl’s uzmanları tarafından yapılan ücretsiz cilt analiziyle bu konuda gerekli önlemleri alabilirsiniz.

 

Cilt Lekelerini Gidermenin Yolları

Alışkanlıklarımız biyolojik yapımızı oldukça etkiliyor. 21 gün boyunca rutin olarak yaptığımız her şeyi hafızalarına alan hücrelerimiz yeniden doğan hücrelerimize nesilden nesile genetik aktarım gibi bu alışkanlıkları aktarıyorlar. Cilt tonumuzdaki renk eşitsizliklerine neden olan alışkanlıklarınızı değiştirerek uzun vadede kalıcı çözüme kavuşabilirsiniz.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/04/su-dolu-bardak-icinde-limon.jpg

  • Günde en az 2 litre su içmek cildin nem dengesini sağladığı için cilt tonu eşitsizliklerini giderir.

  • Meyve ve sebze tüketimi toksinlerin atılmasına yardım ettiği için cildi arındırır. Tabi ki mevsiminde ve taze olarak tüketilmesine dikkat edilmelidir.

  • Sigara ve alkol tüketimi cildi yağlandırır, kurumasına neden olur ve hızla yaşlandırır. Nem dengesi bozulan, siyah noktaya sahip olan ve yaşlanan ciltlerde renk eşitsizliği ortaya çıkar. Zararlı alışkanlıklarınızdan kurtularak daha güzel görünümlü cilde sahip olabilirsiniz. 

  • Doğal içerikli ürünlerin kullanılması cilt tonu eşitsizliklerini gidermede yardım eder.

 

 

Makyaj Malzemeleri İle Saklamaya Çalışmayın

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/04/kadinin-uzerinde-makyaj-boyasi.jpg

Pürüzsüz porselen ten görünümü her ne kadar geçmiş yıllarda kalsa da cilt tonu renk eşitsizliklerini makyaj malzemeleri ile kapatmak hala devam ediyor. Yüksek kapatıcılığa sahip ağır formlu fondötenler cildi havasız bıraktığı için daha fazla deforme olmasına neden olabilirler. Kendinden pürüzsüz ve ışıltılı görünen bir cilt, makyaj malzemelerine bağımlı olmamızı gerektirmez!

 

Cildi Ölü Hücrelerden Arındırmaya Özen Gösterin

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/04/cilde-aninda-aydinlik-ve-canlilik-kazandiran-maskeler.jpg

Cildin eşit renk dağılımını bozan nedenlerden biri de ölü hücrelerdir. Ölü hücreler peeling ve maskeler ile giderilirken cildin doğal tonuna kavuşması için aydınlık görünüm veren ve canlandıran bakım ürünleri tercih edilmelidir.

 

Cildinizi Temizlemeyi Asla İhmal Etmeyin

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/04/kadin-parmagina-nemlendirici-suruyor.jpg

 

Çevre kirliliğinin tenimize yapışması ile derin temizlemenin şart olduğu günümüzde cildi temizlerken aydınlatıcı görünüm veren bakım ürünlerinin kullanılması cilt tonu eşitleme amacında yardımcı olmaktadır. Temizlenmeyen cilt zamanla sağlığını kaybederek adeta kirli görünümü kabullenmişçesine renk eşitsizliği göstermeye başlar. Cildinizi düzenli olarak temizledikten sonra ton eşitsizliği ile mücadele etmek için rutin bakımı sağlarken tamamlayıcı ürünler kullanmayı unutmayın.

 

Bonus: İnci Gibi Pürüzsüz Bir Cilt

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/04/beyaz-hus-agaci-ozu-ve-inci-tasi-iceren-temizleyici-jel-1562232505.jpg

Cildinize önem veriyor ve her gün temizleyip nemlendiriyor musunuz? O zaman inci gibi pürüzsüz ten görünümüne kavuşmak için harika bir önerimiz var! Yatıştırıcı ve nemlendirici özelliği ile Beyaz Huş Ağacı özü, arındırma ve aydınlatma özelliği ile İnci Taşı içeren temizleyici jel cildi çevre kirliliğinden derinlemesine arındırırken pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

 

 

← Öncesi Sonrası →