2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Cilt Tipine Uygun Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır? | Kiehl's Blog

Temmuz 19, 2019

Gün içinde yaşadığımız stres ve bunun gibi etkenler, cildimizde bulunan bazı temel besleyici maddeleri kaybetmemize neden olur. Bu noktada başvurduğumuz nemlendiriciler ise yüzümüzdeki nem dengesini korurken su kaybına bağlı ince kırışıklıkların görünümünü azaltmasıyla da adeta bir kalkan görevi üstlenir.

Cilt tipine ve yaşa bağlı olarak farklılık gösteren nemlendiricilerin seçimi, büyük bir titizlikle yapılmalıdır. Sen de öncelikle cildini iyi tanımalı ve seçimlerini buna göre yapmalısın. Peki, nemlendiricileri uygularken nelere dikkat etmelisin, gel önce kısaca buna bir göz atalım.

 

Nemlendiriciler Nasıl Uygulanmalı?

Doğru nemlendirici seçimi ile birlikte nemlendiricileri doğru uygulamak da son derece önemlidir. İşte etkisini daha fazla hissedeceğin uygulama önerileri:

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/19/nemlendirici-krem.jpg

● Nemlendirici öncesi cildinin temiz olduğundan emin ol. Makyaj ve kir gibi kalıntılardan yeterince temizlenmemiş ciltte nemlendirici ürünler, %100 emilim gösteremez.

● Yalnızca ihtiyacın kadarını kullan. Bol nemlendirici sürmek, cildini daha fazla nemlendireceği anlamına gelmez. O nedenle, cildine, ürünün kullanma kılavuzunda belirtilen miktarda yapacağın uygulama yeterli olacaktır.

● En önemlisi cildini tanıyor olmak. Normal, karma, yağlı ya da kuru… Cilt tipine göre seçeceğin doğru nemlendiriciler ile son derece nemli ve taptaze bir görünüme kavuşabilirsin.

 

Cilt Tipine Göre Nemlendirici Seçimi

Cildini ne kadar tanıyorsun? Kusursuz bir cilt görünümünün anahtarı, cildine uyguladığın ürünler ile cilt yapının uyumunda saklı. Makyajsızken bile mükemmel görünen bir cilt için nemlendiricini de cilt yapına uyumlu seçmelisin. Bu noktada sana Kiehl’sın her cilt tipi için farklı olarak tasarladığı mükemmel nemlendiricilerinden bahsetmek istiyoruz. İçeriğindeki doğal kaynaklı özler ile doğal kaynaklı yağların bileşiminden oluşan Kiehl’s nemlendiriciler sana canlı, parlak ve ipeksi yumuşaklıkta bir cilt vadediyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/19/ultra-facial-oil-free-gel-cream.jpg

Yağlı Ciltler için Nemlendirici Seçimi: Yapılan en büyük hatalardan biri, yağlı ciltlerin nemlendiricilerden uzak durmalarıdır. Oysa ki yağlı ciltler de nemlendiriciye ihtiyaç duyar. Önemli olan ciltteki yağı dengeleyecek ürünlerin tercih edilmesidir. Kiehl’sın Ultra Facial Oil Free Gel Cream’i, içeriğindeki buzul proteini, çöl bitkisi ve salatalık özleri ile cildindeki sebumu azaltarak daha sağlıklı görünen ve dengelenmiş bir cilt bariyeri sağlamana yardımcı olur.

 

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/19/kiehls-clearly-corrective-brightening-smoothing-moisture-treatment.jpg

Kuru Ciltler için Yoğun Nemlendirme: Kuru ciltlerin kabusu şüphesiz ki soyulmuş ve pul pul dökülen bir görüntüdür. Sen de kuru bir cilde sahipsen, yoğun özlü nemlendiriciler kurtarıcın olacaktır. Bizim kuru ciltler için nemlendirici krem önerimiz ise Clearly Corrective Brightening & Smoothing Moisture Treatment. İçeriğindeki yoğun nemlendirici özleri ile gün boyu aydınlık bir nemlendirme sağlarken, daha aydınlık bir cilt tonu için cilt dokusunun da görünümünün düzelmesine yardımcı olan bu krem vazgeçilmezin olacak.

 

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/19/leke-olusumuna-musait-ve-hassas-yapidaki-ciltler-icin-urun.jpg

 

Leke Oluşumuna Müsait ve Hassas Yapıdaki Ciltler: Cildin lekeli ya da leke oluşumuna müsait bir yapıda ise SPF yani güneş koruyucu faktörler barındıran ürünler senin için doğru bir seçim olacaktır. Kiehl’sın Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50 PA kremi ise bunun için adeta biçilmiş bir kaftan! Ayrıca çabuk kızaran ve aşırı hassas yapıdaki cildin için de kullanman gereken nemlendiriciler; doğal kaynaklı ve dermatolojik olarak test edilmiş formüllerden oluşmalıdır. Kiehl’s Skin Rescuer kremi ise cildindeki nemi gün boyu sabitlerken, cilt bariyerini koruyarak da cildini strese karşı daha dirençli hale getirir.

 

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/19/powerful-wrinkle-reducing-cream-spf30.jpg

Olgun Ciltlere Özel Anti Aging Nemlendirme Bakımı: Son olarak olgun cilt kategorisinde yer alıyorsan, anti aging özellikli yaşlanma karşıtı bakım ve nemlendirme sağlayan ürünler, senin için doğru bir seçim olacaktır. Kırışıklık bakımında önerdiğimiz nemlendirici ise Kiehl’sın Powerful Wrinkle Reducing Cream SPF30 kremi. Eşsiz bakır ve kalsiyum bileşenleri ile cilde elastikiyetini geri kazandırarak kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olur. Cildin ileride oluşabilecek kırışıklıklara karşı direncinin artmasına yardımcı olan bu kremi, cilt bakım rutininden eksik etmeyeceksin.

 

Kiehl’s Nemlendirici Ürünleri ile Cildin Neme Doysun!

Cilt tipine uygun nemlendirici seçimi ile cildini neme boğacak benzersiz bir görünüme hazır mısın? O halde Kiehl’sın birbirinden farklı çeşitleriyle bize sunduğu nemlendiriciler ile tanış! İçeriklerinde bulunan doğal kaynaklı özler içeren formülleri ile oldukça dikkat çeken bu ürünlere karşı koyamayacaksın.

← Öncesi Sonrası →