2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Cilt Tipine Uygun Maske Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin? | Kiehl's Blog

June 24, 2019

Maskeler, cilde kısa süre uygulanan, cildi besleyerek onaran ve görünümünün canlanmasını sağlayan en iyi bakım ürünleridir.

Sağlıklı bir görünüm için her ne kadar beslenme alışkanlıklarımıza dikkat etsek de gün içinde serbest radikallerin etkisi ile yorgun düşen cildimize özel bakım ritüelleri yapmamız gerekiyor. Stres, hava şartları ve kirlilik sebebi ile cildimiz maalesef canlılığını yitirip matlaşıyor. Günümüzde ise cansız, mat ve enerjisini yitirmiş bir cildi eski canlılığına kavuşturmak yüz maskeleri sayesinde artık oldukça kolaylaşıyor.

 

Kadınların cilt bakımı söz konusu olduğunda en çok şikayet ettikleri noktalar bu çevresel etkenli problemlere ek olarak kuru cilt ve yaş ile birlikte belirginleşmeye başlayan ince çizgiler oluyor. Her probleme ayrı etki eden ve hatta tek seferde birden fazla çözüm sunan ürünler ile beraber cildi tazelemek ve ona ışıltısını geri kazandırmak artık sanıldığı kadar zor olmuyor. Sadece doğru ürünleri bulup bunu bir alışkanlık haline getirmek ve sürdürmek bu noktada önem taşıyor. Cildine ışıltısını geri kazandırıp daha genç bir görünüm elde ederek yaşam enerjini tazelemeye hazır mısın? Hem de doğal kaynaklı bitkisel ürünler ile.

 

Maske Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Maske kullanımı ciltte herhangi bir problem yaşanmadan da belirli aralıklarla uygulanması gereken rutinler arasında yer alıyor. Maske kullanımını yalnızca şikayetin olduğu zaman da değil, günlük bakım rutininde de kullanman için çok fazla sebep var.

 

Cilt tipleri ağırlıklı olarak yağlı, kuru, karma ve hassas ciltler olarak ayrılıyor. Cilt maskesi seçerken de cildin yapısını bilmek ve şikayet hangi noktada ise o noktaya fayda sunacak ürünlere yönelmek gerekiyor.

 

Cilt tipini ve kullanacağın dönemde hangi maskeye ihtiyacın olduğunu bilmek için cildini de iyi tanıman gerekiyor. En standart cilt tipleri bile yılda ortalama 5 kez mevsime, strese ya da yaşam koşullarına göre değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle maske seçimini yapmadan önce cildin güncel durumunu kontrol etmek ve maskeyi de ona göre seçmek gerekiyor.

 

● Cildin yağlı bir cilt ise, uygulayacağın maskenin örneğin; kil maskesi gibi, fazla yağı emen bir maske olması gerekiyor. Yağlı cilde ek olarak siyah nokta şikayetleri de söz konusu ise seçeceğin maskenin tanecikli yapıda olmasına dikkat etmen gerekiyor.

 

● Cildin kuru bir cilt ise, yoğun nem takviyeli maskelerin seçilmesi, eğer problemin kuru cilt ile birlikte ince çizgiler ise meyve asitleri içeren, A,C,E vitaminleri gibi multivitamin takviyeli maskelerin seçilmesi gerekiyor.

 

● Karma cilt tipleri, T bölgesi yağlı ve diğer bölgelerin normal olduğu bir cilt tipi olduğu için her cilt tipine uygun olan maskeler tercih edilebiliyor. Eğer gerekirse T bölgesi için ayrıca yağlı ciltler için olan maskeler de kullanılabiliyor.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/25/maske-uygulanmis-kadinlar.jpg

← Öncesi Sonrası →