Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Cilt Serumları Nasıl Sürülmeli? | Kiehl's Blog

Temmuz 19, 2019

Dönem dönem yorulan ve  çok fazla bakıma ihtiyaç duyan cildimize, günlük bakım rutininin yanında ek olarak daha hızlı etki eden farklı bakım ürünleri de uygulamamız gerekiyor.

Serumlar, konsantre moleküller içerirler ve daha hızlı emildikleri için daha hızlı tepki veriyorlar. Diğer bakım ürünlerinin ulaşmasının zor olduğu bölgelere nüfuz ederek daha etkili sonuç alınmasına yardım ediyorlar. Ciltte yaşa bağlı doku bozulmaları ve hiperpigmentasyon nedeniyle leke oluşumu gibi derinlemesine ele alınması gereken konularda, çözüm serumlardan geliyor. Serumlar hakkında merak ettiğin her şeyi bu yazıda bulabilirsin.

 

Her Şeyin Bir Sırası Var

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/19/cilt-bakim-rutini.jpg

Bakım rutini arasında cilt serumlarının hangi aşamada uygulandıkları önem taşıyor. Cilt tarafından hızla emilen serumların temizlenmiş ve toniklenmiş bir cilde uygulanması halinde daha iyi etki göstereceğini söyleyebiliriz. Serumu uyguladıktan sonra cilt tarafından emilimini tamamlamasını sabırla beklemende fayda var. Cildin serumu emdikten sonra üzerine diğer bakım ürününü uygulayabilirsin. Yaş olarak ise 20 yaşından itibaren cilt serumlarını rahatlıkla kullanabilirsin.

 

Ovalamadan, Nazikçe!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/19/el-bakimi.jpg

Yumuşak ve sıvı yapılı ne görürsen hemen elinin arasında ovalama isteği hissediyorsun değil mi? Kiehl’s serumlarında da olduğu gibi kadifemsi yapılar genelde bu hissi verir ama sen şimdi söyleyeceklerimizi dikkatle uygula ve doğru serum kullanımı sayesinde etkiyi daha fazla hisset!

 

Serum, konsantre bir ürün olduğu için genellikle en fazla 2-3 pompa ya da 2-3 damla avucuna sık. Bu kısım çok önemli; formülü avuç içlerinde hafifçe dağıtmalısın. Serumunu tampon hareketlerle yüzüne nazikçe uygula, işte bu kadar. Serum uygulaması konusunda seninle bir sır paylaşmak istiyoruz. Anti-aging özelliğine sahip olan serumları uygularken çene bölgesinden yukarı doğru nazikçe çekerek uygulayarak cildinin daha çabuk toparlanmasını sapğlayabilirsin.

 

Kiehl’sın Serumlarını Keşfet!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/19/midnight-recovery-concentrate-serum.jpg

Kiehl’s serumları, doğal kaynaklı formüle sahip içerikleri ve yüksek etkileri ile kısa sürede cildinin görünümünün canlanmasını sağlıyor. Kırışıklık görünümünü azaltan serum, gece bakımını sağlayan serum, daha genç ve aydınlık görünüm veren gece serumu ya da leke karşıtı serumdan sana en uygun olanı hemen seçerek cildinde gözle görünür yenilenmeye şahit olabilirsin!

 

Günlük Bakım Serumunu İhmal Etme!

Sorunu çözmeye yönelik ürünlerin yanı sıra rutin olarak kullanılan günlük bakım ürünleri cildin yıllar sonra bile hala daha genç ve canlı görünmesine katkı sağlıyor. Günlük cilt bakım serumu Kiehl’s Daily Reviving Concentrate; içerdiği ayçiçeği, zencefil kökü ve tanunu gibi doğal kaynaklı yağların karışımı sayesinde cilde antioksidan etkisi sağlıyor. Gün boyunca cildin canlı ve enerjik görünmesini sağlayan günlük bakım serumu, doğal kaynaklı içeriği sayesinde doğadan aldığı gücü cildine tamamen yansıtıyor.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/19/daily-reviving-concentrate-kopya.jpg

Kiehl’s Daily Reviving Concentrate serumu, 4 damla kadar avucuna aldıktan sonra ovalamadan ve ısıtmadan avucunun içinde nazikçe yayılmasını sağla. Tampon hareketlerle cildine eşit şekilde uygula ve yukarı doğru hareketler ile cildine masaj yaparak nüfuz etmesini sağla. Daha aydınlık bir cilde kavuşmak için 3 kez tampon hareketlerle masaj yaparak cildine uygulayabilirsin.

 

Günlük bakım serumu sayesinde, hem mikro moleküller içeren ve konsantre yapıya sahip bakım iksiri ile düzenli olarak cildini beslemeye yardımcı olabilir, hem de cildinin yaşa ve dış faktörlere bağlı olarak canlılığını kaybetmesini önleyebilirsin.

← Öncesi Sonrası →