Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Cilt Lekesi Olanlar Yaz Bakımını Nasıl Yapmalı?

Şubat 28, 2021

Yakıcı güneş ışınları, yaz aylarında cilt sağlığını tehdit eden unsurlar arasında yer alır. Cilt tonun ve yapın fark etmeksizin, cildine etkin bir güneş koruma desteği sağlamadan UV ışınlarına maruz kaldığında güneş kaynaklı cilt lekelerinin ve erken yaşlanma belirtilerinin oluşumuna davetiye çıkarabilirsin. Elbette güneşlenmek oldukça keyifli bir eylem. Üstelik vücudunun ihtiyacı olan D vitaminini karşılamak açısından da gerekli. Ancak, güneş koruyucu kullanmadan güneşe maruz kalmak, öğle saatlerinde güneşlenmek ve çevresel kirliliğe maruz kalan cildini yeterince temizlememek cilt sağlığını riske atabilir. 

Dilersen, güneş kaynaklı cilt lekelerine meydan okumak ve UV ışınlarına karşı etkili bir koruma sağlamak için uygulayabileceğin bakım rutinine birlikte göz atalım!

Cildini Temizlemeyi ve Nemlendirmeyi İhmal Etme

A picture containing text, holding, toiletry, hand

Description automatically generated

Öncelikle günlük bakım rutininde muhtemelen zaten uyguladığın aşamaların üzerinden bir de birlikte geçmekte fayda var. Cildini her gün etkili şekilde temizlemen ve arındırman yalnızca yaz mevsiminde değil, yılın her döneminde oldukça önemli. Ancak, yaz aylarında dışarıda daha çok vakit geçirme olanağı bulduğun için, çevresel kirliliğe ve serbest radikallere karşı etkili bir yüz temizleyici tercih etmelisin. Gözeneklerini etkili şekilde arındırmak ve cildinin kendi görünümünü yenileme sürecini desteklemek için peeling etkili temizleyici ürünlerden yardım alabilirsin. Kiehl's Clearly Corrective Brightening & Exfoliating Daily Cleanser, volkanik küllerden elde edilen bir içerik olan inci taşını barındırır. İnci taşı ve beyaz huş ağacı özü içeren formül, cildini arındırmana, daha aydınlık ve pürüzsüz bir cilt görünümü yakalamana yardımcı olur.

Gelelim nemlendirici seçimine! Cilt lekelerinin görünümüne meydan okumak için öncelikle cildine etkili bir nem ve mineral takviyesi uygulamalısın. Bu sayede daha pürüzsüz ve eşitlenmiş görünen bir cilde kavuşabilirsin. Cildine aydınlık veren nemlendirici Kiehl's Clearly Corrective Brightening & Smoothing Moisture Treatment, içeriğindeki beyaz huş ağacı özü ve aktif C vitamini ile cildine yoğun nem desteği sunar. Daha aydınlık bir cilt görünümü kazanmana yardımcı olan bu nemlendiriciyi, mutlaka güneş koruyucu etkili ürünlerle bir arada kullanmalısın. 

A picture containing text, bottle, indoor, cup

Description automatically generated

Öğle Saatlerinde Güneşlenmekten Kaçın

Yaz aylarında güneşlenmenin keyfi tartışılmaz. Fakat günün her saatinde güneşlenmek hiç iyi bir fikir değil. Öğle saatleri geldiğinde, güneş ışınları en yakıcı ve dik açılı halini alır. Özellikle güneş kaynaklı cilt lekeleri oluşumundan şikayetçiysen, cildine güneş koruması desteği sağlasan bile; uzmanlar, özellikle 11:00-15:00 saatleri arasında güneş altında uzun süre kalmanın sonuçlarına yıllardır dikkat çeker. Sen de bu uyarılara kulak vererek bu saatler arasında mümkün olduğunca güneşten korunmaya çalışmalısın. 

Güneşlenme saatlerini belirli bir düzene oturtmak konusunda anlaştıysak, cildindeki koyu leke görünümünün hakkında bazı çözüm önerileri bulmaya ne dersin? Cildine leke karşıtı bakım uygulamanın anahtarı da cildine ışıltı kazandırmaktan geçer. Kiehl's Clearly Corrective Dark Spot Solution, gücünü C vitamininden alan bir koyu lekeler için serum seçeneğidir. Özel formülü ile bu ürünü düzenli şekilde kullanarak cilt tonunu daha eşit bir görünüme kavuşturabilir, koyu leke görünümünü azaltabilirsin.

Şapka ve Güneş Kremi Olmazsa Olmaz

Sıra geldi güneş ışınlarına karşı en önemli ve yaygın koruma yöntemlerine! Yaz aylarında, özellikle de öğlen saatlerinde dışarı şapkasız çıkmaman gerektiğini zaten biliyorsun. Şapkaların siperlikleri güneş ışınlarının yüzüne doğrudan temas etme riskini büyük ölçüde azaltır. Ama elbette şapka takmak, tek başına yeterli bir çözüm değildir. Güneş kaynaklı leke görünümüne karşı alabileceğin en etkili önlemlerden birisi, cildinin yapısına uygun ve güneş koruma faktörü yüksek bir güneş kremi kullanmaktır. Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50 PA++++, ileri UVA ve UVB teknolojisi kullanılarak hazırlanan özel formülü ile güneş ışınlarına ve çevresel kirliliğe karşı cildine etkin bir koruma sağlar. 50 SPF güneş kremi kullanarak ve cilt bakım rutinini eksiksiz şekilde uygulamayı ihmal etmeyerek yazın tadını dilediğince çıkarabilirsin! 

A picture containing text, cup, outdoor, toiletry

Description automatically generated


← Öncesi Sonrası →