2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Cilt Kusuruna Sebep Olan 6 Yiyecek | Kiehl's Blog

Temmuz 30, 2019

Sadece 6 yiyecekten uzak durarak cildinize bir güzellik yapmaya var mısınız?

Cilt kusurlarına neden olan faktörlerin başında yanlış beslenme alışkanlığı gelir. Yani beslenme ve cilt kusurları arasında çok yakın bir ilişki bulunur. Sağlıklı bir bedenin yansıması olan sağlıklı görünümlü bir cilt; çoğunlukla yediklerimiz ve içtiklerimize bağlıdır. Bu da kısaca iyi yemek, iyi cilt demek!

 

Bu yüzden doğru beslenme alışkanlığını kazanıp sürdürmek cildimiz açısından oldukça önem taşır. Sizlere cildinizin genç ve sağlıklı görünümünü uzun yıllar boyunca korumanızı sağlayacak muhteşem bir liste hazırladık. Aşağıdaki 6 yiyecekten uzak durarak cilt kusuru oluşumunun önüne geçebilir aynı zamanda cildinize bir güzellik yapabilirsiniz.

 

Cilt Kusuruna Neden Olan Yiyecekler

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/30/akne-olusumuna-neden-olan-yiyecekler.jpg

Cilt kusuru oluşma sebeplerinin başında yağ bezi aktivitesindeki artış ve bu yağ bezi kanallarının tıkanması gelir. cildimizde kusurların oluşumu başlar. Peki bu kusurlar nasıl geçer? Bu yağ bezelerini tetikleyen besinlerden uzak durarak. İşte uzak durmanız gereken o besinler;

 

1- Süt ve Süt Ürünleri

Süt ürünlerinin fazla tüketimi, peynir ve peynir ürünleri akneye eğilimli cilt görünümüne sebep olabilir. Süt ürünlerini azaltarak cildinize bir güzellik yapabilirsiniz.

 

2- Şeker ve Şekerli Gıdalar (Pasta ve Tatlılar)

Cilt kusuru oluşumunda büyük rol oynayan insülin hormonu şeker ve şekerli gıdaların tüketimi ile birlikte artış gösterir. Şeker tüketimini olabildiğince azaltarak cilt kusuru problemlerinin önüne geçebiliriz. Şeker yerine bal, pasta ve tatlılar yerine lifli gıda ve meyveleri tercih ederek cilt görünümümüzü daha iyi bir hale getirebiliriz. 

 

3- İşlenmiş Gıdalar

İşlenmiş gıdalar da insülin düzeyini yükselttiği için uzak durulması gerekenler arasında yer alır.

  

4- Acılı Yiyecekler

Acılı ve baharatlı gıdalar dengeli bir şekilde tüketilmelidir.

 

5- Kuruyemiş

Kuruyemişlerde bulunan yağ ciltte sebum üretimini tetikleyeceği için aşırı tüketiminden kaçınılmalıdır. Ciltte yağlanma gibi problemleriniz var ise kuruyemiş tüketiminizi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. 

 

6- Fast Food ve Abur Cuburlar

Kızartılmış besinler ile birlikte aşırı fast food tüketimi, abur cubur yeme sıklığı cilt koşullarını kötüleştireceğinden kesinlikle uzak durulmalıdır.

 

Cilt Kusuruna İyi Gelen Besinler 

Vücudumuza doğru besinleri alarak onun daha düzenli çalışmasını sağlayabiliriz. Böylece bunun cildimize olan yansımasını da zaman içerisinde gözlemleriz. Cilt kusuruna iyi gelen yiyecekler;

 

- Yeşil bitki ve sebzeler,

- Antioksidan içerikli küçük meyveler,

- Sarı ve turuncu meyveler,

- Probiyotik içeren besinler,

- Yoğurt,

- Yeşil çay,

- Somon,

- Kırmızı orman meyveleri.

 

Bu yiyecekleri tüketerek cilt kusuru oluşumunun cildimiz üzerindeki etkilerini en az seviyeye çekebiliriz. Ya da bu besinleri içeren bakım ürünleri ile cildimize ihtiyacı olan bakımı yapabiliriz. Kiehl’s doğal kaynaklı bakım ürünlerinde bu saydığımız birçok besine etkili formüllerle birleştirerek yer verir. Ürünlerinde en sık yer verdiği besinler arasında avokado yağı, C vitamini, kakao yağı, kinoa, zerdeçal ve daha birçok bitki yer almaktadır. Yediklerimiz nasıl ki cildimize yansıyor ise cilde iyi gelen bu besinlerden elde edilen ürünler de cildimizi dışarıdan destekleyerek korumaktadır. Cilt kusurunu hedef alan doğal kaynaklı ürünleri ile dikkat çeken Kiehl’s, leke karşıtı kremleri ile de cildinin dostudur.

← Öncesi Sonrası →