2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Cilt Bakımına Damga Vuran 160 Yılı Aşkın Hikaye

May 28, 2020

 1851’den bugüne hayatlarımıza dokunan Kiehl’sın, başlangıç yolculuğunu biliyor musun? İşte tüm merak edilenleri ile Kiehl’s tarihçesi! 

Dile kolay, 160 yılı aşkın bir hikaye var karşımızda. Belki de kurucularının bile hayal edemediği bu uzun serüven, bugün kalplerimize dokunmayı başardı. Dünyanın hemen her yerinde bu kadar çok Kiehl’s dostu olmasının sebebi de muhakkak ki bu. Peki Kiehl’sın bu başarısı nereden geliyor hiç düşündün mü?

Çığır açan cilt bakım ürünleriyle, uzun yıllardır hayatımızda yer edinen Kiehl’s tarihçesini, bu kez sana bir teşekkür mahiyetinde anlatmak istiyoruz. Çünkü sen olmasan, “biz” olmazdık. Öyleyse tüm Kiehl’s dostları, iyi ki varsınız! 

Kiehl’s İsminin Nereden Geldiği ile Başlayalım

Kiehl’s 1851 yılında Mr. John Kiehl tarafından, “Pear Tree Corner” adıyla anılan bölgedeki New York East Village, 3. Cadde, 109 numaralı sokakta bir eczane olarak açılıyor. Kurulduğu bölgeye “Pear Tree Corner” denmesinin sebebi ise dükkanın önünde yer alan 220 yaşındaki armut ağacı. Bölgede ikamet edenlerin, ağacı “New York’un en yaşlı canlısı” olarak nitelendirmesi elbette ki bunda bir etken. O yıllarda, henüz şimdiki adını almamış olan Kiehl’s, “Burnswick Eczanesi” olarak biliniyordu.

1860’lı yıllara gelindiğinde eczane; sülükler, tıbbi merhemler ve çekicilik pudrası gibi dönemin eşsiz buluşlarını temin etmeye başlar. New York sakinleri tarafından ise oldukça ilgi görür. 1910’larda eğitimli bir bitki bilimcisi olan Irving A Moskovitz, John Kiehl’in çırağı olarak çalışmaya başlar. 1921 yılında ise emekli olan Mr. Kiehl, eczaneyi çırağına devreder. Mr. Moskovitz bu yıllardan itibaren eczanenin adını Mr. Kiehl’ın çevredeki bilinen saygınlığı nedeni ile Kiehl olarak değiştirir. Böylece bugünkü adı ile Kiehl’s efsanesi başlar.

“Aşk İksiri” Kiehl’s Original Musk’ın Doğuşu

Soy adını Morse olarak değiştiren Bay Irving Morse, Kiehl’sı satın almasıyla birlikte büyütmüştür de. İşe önce 1921 yılında ilk Kiehl’s etiketli ürünleri satarak başlar. Bunlar arasında elbette ki ikonikleşen koku “Original Musk” da bulunmaktadır. O yıllarda Rus aile üyesi Prens Karl için , Kiehl’s Musk Oil’in orijinal formülü olan “Aşk İksiri”ni formülize eder ve tüm dünyaya adını böylelikle duyurmuş olur.

1963’te yeniden tasarlanan ve Kiehl’s dostları ile buluşan parfüm, Original Musk’ın modern bir yorumu haline geliyor. Bergamot nektarı, portakal çiçeği ve tabii ki Misk özü içeren bu parfüm, bugün Kiehl’sın imza kokusu olarak görülüyor. Hem erkekler hem de kadınlar için kullanılabilir oluşu ise tüm dikkatleri üzerine çekmeye yetiyor. 

Cilt Bakımında Aaron Morse Farkı

Irving’in oğlu Aaron Morse’un bilime olan tutkusu, Kiehl’sta çalışmaya başlaması ile perçinlenir. Babası gibi eczacılık bölümünden mezun olan Aaron, 1961 yılında Kiehl’sı babasından devralır ve bugünkü içeriklerin temeli böylece atılmış olur. Aaron’un geliştirdiği bakım ürünleri ise o yıllarda oldukça popüler hale gelir. Bugün ününü koruyan ve Kiehl’s dostu herkesin cilt bakımlarından eksik etmediği Ultra Facial Moisturizer  nemlendirici krem de bunlardan biridir. 

Kiehl’s Mirası

Bugünün Kiehl’s mirasının çoğunlukla 1970’lere dayandığını biliyor musun? O yıllarda Smithsonian Müzesi ile birlikte Çin’e düzenlenen seyahatte, az bulunan egzotik bitki özleri ve formülleri keşfediliyor. Oldukça büyük ilham kaynağı olan bu keşifler ise bugün, Kiehl’s müşterilerine sunulan mükemmel formüllerin temeli olarak nitelendiriliyor. Bunlardan biri olan, Calendula Herbal Extract Alcohol Free Toner biliyoruz ki bugün sevdiğin tonikler arasında.

Bu etkin tonikte bulunan kalendula çiçeği yaprakları ise tıpkı o dönemlerde olduğu gibi günümüzde de her bir şişenin içerisine tek tek el ile yerleştiriliyor. Harika değil mi? Öte yandan, Aaron’ın eczanede büyüyen kızı Jami Morse’u da es geçmemek gerekiyor. Kendisi atletik, aerobik öğretmeni ve dansçı olan Jami, Kiehl’sın kişiliğini ve miras niteliğindeki geleceğini belirleyen en önemli kişilerden biri oluyor. 

Kiehl’s Dünyası’na Sen de Katıl

Kurulduğu günden beri doğal kaynaklı içeriklerle zenginleştirilen ürünleri ve titizlikle tasarladığı formülleri ile Kiehl’s, bugün sevilen cilt bakım markaları arasında. Erkekler, kadınlar ve bebekler için tasarladığı formülleri ile adından söz ettiren Kiehl’s, toplumsal konularda benimsediği bilinçle de tüm dünyada büyük takdir topluyor.

İşte bu yüzden geçmişten aldığı mirası devam ettiren Kiehl’s, değerli dünyasına seni de bekliyor. Haydi sen de Kiehl’s dünyasını keşfe çık ve kendini özel hissetmeye başla!

← Öncesi Sonrası →