2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Cilt Bakım Rutininde Arındırıcılara Yer Açmak için 8 Neden

February 28, 2021

Arındırıcılar, etkili bir cilt temizliği rutini oluşturmak için yararlanabileceğin en önemli cilt bakım ürünleri arasında yer alır. Çünkü cildinde gün boyu biriken kir, yağ, ter ve makyaj kalıntıları gözeneklerini tıkayabilir. Gözeneklerini etkili şekilde arındırmak için peeling ve scrub gibi ürünlerden yardım alabilirsin.

Peki, bu ürünleri düzenli olarak kullanmanın faydaları nelerdir? “Scrub” ya da “peeling” nedir? Arındırıcılar cildinde nasıl etkiler gösterir? Sen de bu soruların cevaplarını bulmak ve kendine etkili bir cilt temizliği rutini oluşturmak istiyorsan doğru yerdesin! İşte bakım rutinine arındırıcıları eklemen gerektiğini gösteren 8 neden...

1. Neden: Arınmış Gözenekler ve Daha Pürüzsüz Bir Cilt Görünümü

Arındırıcı peeling ve scrub ürünlerinin genel amacı, özel formülleri veya tanecikler içeren formülleri ile cildindeki çevresel kirlilikten kaynaklanan kalıntıları arındırmaktır. Bu kalıntılar gözeneklerinde biriktiğinde, gözenek görünümü ve siyah nokta gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsin. Üstelik gözeneklerin tıkandığında, cildinin nefes alması ve kendi görünümünü yenilemesi de zorlaşır. Bu duruma meydan okumak, gözeneklerin temizlenmesini sağlamak için doğru ürünlerle düzenli olarak cildi arındırmak cilt bakımının temel kurallarından biridir.

A picture containing person

Description automatically generated

2. Neden: Cilt Tipin İçin Doğru Arındırıcı

Her arındırıcı her cilt tipine uygun olmayabilir. Ancak, cildine uygun bir ürünü kolaylıkla bulabileceğinden emin olabilirsin. Scrub formundaki arındırıcılar genellikle tanecikler barındırır ve cildi taneciklerin yardımıyla arındırır. Peeling ürünleri ise cildi tanecikler içeren formülü yardımıyla veya tanecikli yapıya sahip olmadan arındırabilir. Cilt tipin için doğru formülü keşfetmek ise senin elinde! 

3. Neden: Cildindeki Sebum Miktarını Kontrol Altına Al

Karma ya da yağlı bir cilt tipine sahipsen, cildindeki sebum üretimi normalden fazla şekilde seyrediyor demektir. Cildini tüm çevresel kirlilikten arındırdığında cildindeki fazla sebumu arındırabilir, cildine dengelenmiş bir görünüm vermeye yardımcı olabilirsin. Böylece gün içerisinde parlama gibi istenmeyen görünümlerin önüne geçebilirsin.

4. Neden: Hassas Ciltler de Arındırıcı Kullanabilir!

Arındırıcıların yalnızca karma ve yağlı ciltlere sahip kişiler için uygun olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Aksine, cilt tipi fark etmeksizin her insanın etkili bir cilt temizliği rutinine ihtiyaç duyduğunu unutmamalısın. Yapman gereken tek şey, cildinin yapısına ve ihtiyaçlarına uygun ürünleri tercih etmek. Örneğin arındırıcıların cildine etkili bir nem takviyesi de uygulayan formüllerini tercih edebilirsin. Ya da tercihini, cildi fiziksel olarak arındıran tanecikli scrub’lar yerine, cildi etkili formülleriyle arındıran peeling ürünlerinden yana kullanabilirsin. Kuru ya da hassas bir cilt yapısına sahipsen, cildini doğru ve düzenli şekilde arındırarak cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olabilirsin.

A picture containing clothing, person, person, cellphone

Description automatically generated

5. Neden: Bölgesel Sorunlar İçin Etkili Bakım

Scrub ürünlerinin bazıları tüm vücut için kullanıma uygunken, bazı ürünlerin ise yalnızca çeşitli bölgelerde kullanılması gerekir. Arındırıcılar; ayaklar, vücut ve yüz için olmak üzere üç farklı gruba ayrılabilir. Sana kullanımı pratik gelen ürünleri kolaylıkla seçebilir, cildini en kısa zamanda etkili bir temizlik rutiniyle buluşturabilirsin.

A picture containing underpants

Description automatically generated

6. Neden: Kolay, Pratik ve Eğlenceli Uygulama

Scrub, peeling ve arındırıcı sabunların uygulaması da oldukça kolaydır! Duş sonrasında hâlihazırda nemli cildine bu ürünleri birkaç dakikada uygulayabilirsin. Kullanım önerileri ürüne göre değişebilir. Ancak genellikle cildine nazikçe masaj yapman ve uygulama sonunda peeling veya scrub ürünlerini cildinden tamamen arındırman yeterli. Bazı arındırıcıları ise duş esnasında kullanabilirsin. Kısacası, fazla zaman ve efor harcamadan cilt bakımına oldukça etkili ve güçlü bir adım ekleyebilirsin. 

7. Neden: Pürüzsüz Bir Vücut Görünümü İçin İlk Adım

Vücut bakımı da yüz bakımı kadar önem taşır. Vücudunda düzenli ve doğru şekilde arındırıcı kullandığın takdirde; istenmeyen cilt görünümlerine karşı cildine bakım yapabilir, daha pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşabilirsin. Elbette bu ürünleri kullanım şeklin ve sıklığın da oldukça önemli. Arındırıcıların büyük çoğunluğu, haftada bir ya da iki kez uygulanmalı. Ancak seçtiğin ürüne bağlı olarak kullanım önerileri değişebilir. Bu nedenle her ürünün kullanım talimatlarına uygulama öncesinde mutlaka göz gezdirmelisin.

8. Neden: Temiz ve Ferah Hissedilen bir Cilde Kavuş

Duştan çıktığında tertemiz, ferahlamış ve arınmış bir cilt hissinin ne kadar dinlendirici olduğunu zaten biliyorsun. Kiehl's Gently Exfoliating Body Scrub, kayısı çekirdeği parçacıkları, papatya özü ve aloe vera içeren formülü ile cildini nazikçe arındırır. Bu aromalı vücut peelingi ile cildindeki ipeksi yumuşaklık ve pürüzsüzlük hissini deneyimleyebilir, cildinde ferah bir hisse kavuşabilirsin. 

Gözenek görünümünden şikayetçiysen, arındırıcıları mutlaka cilt bakım rutinine eklemelisin. Çünkü arınmış ve temizlenmiş gözeneklere kavuşturmanın en önemli anahtarlarından biri de arındırıcılardan yardım almaktır. Sen de Kiehl's formüllerine mutlaka bir şans vererek daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için büyük bir adım atabilirsin!

← Öncesi Sonrası →