2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Cildini Dış Etkenlere Karşı Korumak için Tüyolar

May 09, 2021

Şehir hayatındaki hava kirliliği, rüzgar ve soğuk hava, doğal olmayan ısıtma ve soğutma çözümleri, UV ışınlarına aşırı derecede maruz kalma, yanlış seçilen cilt bakım ürünleri gibi dış etkenler cildi olumsuz etkiler. Şanslı genlere sahip olsan da olumsuz dış etkenler zamanla cildin üzerinde deformasyona neden olabilir. Peki olumsuz etmenleri minimuma indirmek ve cildinin ışıl ışıl bir görünüm kazanabilmesi mümkün mü dersin? Aslında cilt bakım rutinine ekleyeceğin birkaç destekleyici ürün ile bu etkilerden cildini koruyabilirsin! İşte can sıkıcı etkileri bertaraf etmek için yapabileceklerin…

Antioksidanlar ile Cilt Güzelliğini Destekle

Dış etkenler, cildin dokusunda bozulmaya neden olabilir. Bu aşamada devreye giren antioksidan, bozulmaya neden olan dış etkenlerle savaşarak bu olumsuz koşulların ciltte oluşturduğu hasara karşı bir koruma sağlar. Bununla birlikte cildi erken yaşlanmanın olumsuz etkilerinden korur. Bu yüzden cilt bakım rutinine antioksidan açısından zengin ürünler eklemek ve diyetine antioksidan içeren gıdalar eklemek, cildin için iyi bir adım olabilir!

A picture containing flower, indoor, yellow, plant

Description automatically generated

Antioksidan zengini gıdalarla beslenmek ve bunu Daily Reviving Concentrate bakımı ile desteklemek, cilde ihtiyaç duyduğu antioksidan desteğini verir. Dış etkenlere karşı cilt koruma sunan gündüz bakım yağı, gün boyunca aydınlık cilt görünümünü destekler. Daily Reviving Concentrate ayçiçeği, zencefil kökü ve tamanu gibi doğadan elde edilen özel yağların etkili karışımıyla anktioksidan açısından zengin bir cilt bakımı sağlar. Hafif yapılı formülü sayesinde cilt tarafından kolayca emilir ve cildi nemlendirir. Bu ürünü gündüz cilt bakım rutinine dahil edebilir, nemlendirici kremden önce avucuna 3-4 damla damlatarak önce yanak bölgesinden başlayarak tampon hareketlerle cilde eşit bir şekilde uygulayabilirsin!

Serum Uygulaması ile Cildini Dış Faktörlere Karşı Koru

Dış etkenler nedeniyle cilt esnekliğini, ışıltısını ve yumuşaklığını kaybedebilir. Gereken önlem alınmadığında ciltte erken yaşlanma belirtileri başlayabilir. Yoğun nemlendirme ve onarıcı etkisiyle cilt serumları burada devreye girer ve cildin ihtiyaçlarını karşılayarak ışıltılı cilt görünümüne sahip olmana yardımcı olur. Bununla beraber cildini olumsuz etkenlerden bir kalkan gibi korur. Bu sebepten sen de cilt bakım rutinine etkili bir cilt serumu ekleyebilir, cildinin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsin!

A picture containing text

Description automatically generated

Eğer sen de cildini dış faktörlere karşı korumak için bir serum arayışındaysan Vital Skin-Strengthening Super Serum tam sana göre olabilir! Serum, cildi yaşlandıran çevresel etkenlere karşı savaşır ve cildi daha güçlü bir hale getirir. Hafif formülü sayesinde cilt tarafından kolayca emilen cilt serumu, ince çizgi ve gözenek görünümünde azalma sağlar. Düzenli uygulandığında cildin aydınlık görünümünü güçlendiren yüz serumu, 11kDa hyaluronik asit ve bitkisel kaynaklı kompleks içerir. Düzenli kullanım sonrasında cilt dış etkenlere karşı dirençli hale gelir. 55 kişi üzerinde denenen ve 4 hafta süren klinik çalışma sonuçlarına göre Süper Serum %27 oranında azalmış ince çizgi görünümü, %29 oranında daha aydınlanmış bir cilt, %38 oranında daha dirençli hissedilen bir cilt dokusu yaratır. Kiehl’s bitkisel kaynaklı kompleks içeriğinde ginseng kökü, Hint fesleğeni ve Şizandra üzümü bulunur. Üründen maksimum fayda sağlamak için yüz ve boyun bölgene gece ve gündüz bakım rutinlerinde uygulayabilirsin. 

Sağlıklı Görünen Bir Cildin Olmazsa Olmazı Güneş Koruyucu

Gün içerisinde güneş ışınları cilde zarar verir. Bu yüzden yüksek koruma içeren güneş kremlerini günlük bakım rutini içerisinde kullanmak hatta makyaj rutininden hemen önce cilde uygulamak güneşin zararlı etkilerinden cildi korumaya yardımcı olur. Dolayısıyla yüksek korumaya sahip üstelik leke karşıtı güneş kremi de günlük cilt bakım rutinin olmazsa olmazları arasında yer alır! Bununla birlikte güneş kremi 50 faktör korumasına sahip olmalı, yaz kış fark etmeksizin güneşin gökyüzünde göründüğü her gün kullanılmalıdır.

A picture containing text, plate, blue

Description automatically generated

Cildini doğal kaynaklı bir güneş kremi ile korumak istersen Kiehl’s, Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF 50 PA+++ yüz güneş kremi tam senlik bir tercih! Yağlı his bırakmayan hafif dokuya sahip olan losyon, mineral güneş filtresi ile UVA ve UVB ışınlarına karşı geniş spektrumlu koruma sağlar. E vitamini ile zenginleştirilmiş içeriği sayesinde serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı cildin doğal korumasına destek olur. Hassas ciltlere uygunluğu dermatologlar tarafından onaylanmıştır. Güneş koruyucu yüz kremi, E vitamini ve titanyum dioksit ile formüle edilir. Güneş koruması her sağlıklı görünen cilt bakım programında olması gereken en önemli adımdır. Etkili ve doğru kullanım için kullanmadan önce iyice çalkala. Sabahları tüm aşamaları tamamlanmış cilt bakım rutininin son adımı olarak uygulayabilirsin. 

Kiehl’s Uzmanlığında Dış Etkenlere Karşı Cilt Bakımı 

Erken cilt yaşlanmasının sebeplerinden çoğunu UV ışınları ve dış etkenler oluşturmaktadır. Cildin sağlıklı görünümünü ve güzelliğini olumsuz etkileyen dış etkenler arasında hava durumu, doğal olmayan ısıtma ve soğutma sistemleri, yanlış seçilen cilt bakım ürünleri, güneşle aşırı temas, kirlilik, sis ve toz bulunur. 

  • Hava durumu, cilt yapısında ani değişimlere neden olabilir.
  • Doğal olmayan ısıtma ve soğutma sistemi olan klima, cildi nemsiz bırakabilir.
  • Yanlış seçilen cilt bakım ürünleri, cilt üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir 
  • Güneşle aşırı temas, cildi erkenden yaşlandırabilir.
  • Kirlilik, toz ve sis, gözenekleri kapatabilir ve cildin canlılığını kaybetmesine sebep olabilir.

Kiehl’s formüllerinin çoğunda güneş koruma filtreleri ve etkili antioksidan içerikler kullanılır. Gelecekte daha sağlıklı görünen bir cildin garantisi olan antioksidan, yüz serumu ve güneş koruyucu yüz kreminden oluşan rutin cilt bakımı cildi dışarıdan destekler ve pürüzsüz cilt dokusu yaratır. Sen de dış faktörlerin yarattığı olumsuz etkenlerden korunmak için doğal kaynaklı içerikli Kiehl's ürünlerini tercih edebilir, cilt bakım rutinini dış etkenlerden korunacak şekilde şekillendirebilirsin!

← Öncesi Sonrası →