Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Cildin Solgun Görünme Sebepleri

May 09, 2021

Canlı görünen bir cilde sahip olmak için bazı çevresel faktörlere dikkat etmek gerekir. Solgun cilt görünümünden kaçınmak için bu noktalar oldukça önemlidir. Ciltte solgunluk nedenleri, aslında herkesçe bilinen fakat zaman zaman yoğun tempolu şehir yaşamında gözden kaçırılan bazı hususlara dayanır: Hava kirliliği, yoğun tempolu çalışma hayatı, dengesiz beslenme düzeni... 

Tüm bu faktörleri iyileştirme şansı her zaman söz konusu olmasa bile doğal kaynaklı  içerikli cilt bakım ürünleri ile cildin canlı görünümüne kavuşması mümkün olabilecektir. Cilt görünümü yenilemek için cildin solgun görünmesinin sebeplerini araştırıp, cilde en uygun ürünleri kullanmak önemlidir. Bu problemler ortadan kalktığında cilt görünümü yenilenir, doğru cilt bakım rutiniyle desteklenen cilt sağlıklı bir görünüme kavuşabilir!

Yeterli Uyku İle Cildini Yenile

Yetişkin bir bireyin günde en az 7 saat uyuması önerilmektedir. Kaliteli bir uyku için, uyku süresi kadar, uyunan saat aralığı da önemlidir. Bu yüzden uzmanların tavsiyesi en geç 23:00'da uykuya geçilmesi yönündedir. Uzmanlar vücudun ve cildin görünümünün yenilenmesi sürecinin 23:00-01:00 aralığında doruk noktaya ulaştığını iletir. Bu yüzden solgun cilt görünümüne veda etmek için uyku saatlerini düzene sokmak önem taşır. Cilt solgunluğu endişesi taşıyan bireylerin ise, genellikle bedenin ve ruhun dinginliğe ulaşmasını sağlayan küçük ipuçlarını es geçtiği rahatlıkla gözlemlenebilir.

Yüzündeki yorgun ifadeyi gidermek için kaliteli ve verimli bir uyku olmazsa olmazlardandır. Yoğun iş hayatı ya da yaşamsal zorunluluklar gereği bu uyku düzeni her zaman sağlanamayabilir. Böyle durumlarda doğal kaynaklı içerikli bir cilt bakım rutini oluşturmak, cildin desteklenmesine ve yorgun görünümün azalmasına yardımcı olur. Sen de solgun cilt görünümünü hafifletmek, daha canlı bir cilt görünümüne kavuşmak istiyorsan Kiehl's cilt bakım ürünlerinden Midnight Recovery Concentrate tam sana göre! Midnight Recovery Concentrate, temel ve botanik yağlardan oluşan konsantre, cildin görünümünün gece onarılma ve yenilenme sürecini destekler. Yenileyici, dengeleyici ve antioksidan etkileri ile bilinen temel yağların bir karışımı olan bu formül, gece boyunca cilt bariyerini onarmaya yardımcı olmak için çalışır

A picture containing table, indoor, sitting, counter

Description automatically generated

Düzenli Beslenme İle İçten Işıldayın

Beslenme, metropol yaşamında üzerinde çok konuşulan temel konulardan biridir. Yoğun hayat temposu içerisinde çoğu kez beslenme yerine doyma güdüsüyle yemek yenilir. Hızlı atıştırmalıklar, asitli içecekler, kahvaltı yerine tüketilen karbonhidrat ağırlıklı ürünler, yemek sonrası ağır tatlılar, cipsler sağlıklı cilt görünümünü korumayı zorlaştırır. Sağlıklı cilt görünümü içinse sağlıklı beslenmek ve günde ortalama 2 litre su içmek dikkat edilmesi gerekenlerdendir. Bu yüzden beslenme düzeni içerisinde ağırlıklı olarak sebze, protein ve doğal gıdalara yer verilmeli, güçlü bir kahvaltı yapılmalı, akşam yemeği ise daha hafif bir şekilde yenilmelidir.

A picture containing text, person

Description automatically generated

Bununla birlikte ciltteki yorgun görünümü gidermek için cildin nem dengesini koruyan cilt bakım ürünlerini günlük cilt bakım rutinine ekleyerek cildine destek verebilirsin. Doğal kaynaklı içeriğiyle solgun cilt görünümünü azaltan ve cildine ışıltı katan Kiehl's Pure Vitality Skin Renewing Cream bu aşamada senin için en uygun nemlendirici olabilir! %99.6 doğal kaynaklı içerikler ile formüle edilen bu krem, Manuka Balı ve Kırmızı Ginseng Kökü içeriği, bala benzer dokusuyla cilt üzerinde eriyerek pürüzsüz, ışıltılı bir cilt görünümü sağlar. Gece ya da gündüz cilt bakımında uygulayabileceğin nemlendirici krem, günün yorgunluğunu hafifletmeye yardımcı olurken pürüzsüz cilt dokusuna ulaşmanı sağlar.

Cilt Bakımını İhmal Etme

Yüzdeki yorgun ifadeyi gidermek için cilt bakımını aksatmamak önemlidir. Oysa cilt bakımı denilince genellikle ezberlenmiş bazı rutinler yapılmaktadır. Yüz yıkanır, bazen tonikle silinir ve herhangi bir nemlendirici uygulanır. Bu bakımın yeterli ve doğru olduğu düşünülür. Oysa ışıltılı cilt için bundan daha fazlasına ihtiyaç vardır. Yaşla doğru orantılı olarak cildin kolajen yapısı bozulabilir, yer çekimi nedeniyle elastikiyet kaybı, mimikler nedeniyle de ince çizgi ve kırışıklık görünümü oluşabilir. Bu yüzden her cildin ihtiyacına uygun bir bakım gerekir.

A picture containing indoor, counter, kitchen appliance

Description automatically generated

Yorgun yüzü canlı gösterme için özenli bir bakım rutinine ihtiyaç vardır. Cilt bakım rutinlerinde yaş da göz önüne alınarak doğru ürünler seçilmeli ve bu ürünler doğru şekilde uygulanmalıdır. Cilt bakım rutinine cildin yoğun bakımına yardımcı olan yüz serumları da eklenebilir. Örneğin Kiehl's Vital Skin Strengthening Super Serum ile daha genç bir cilt görünümününe kavuşurken cildi nemlendirmek mümkündür. Serum, cildin erken yaşlanma belirtilerine karşın etkin mücadele verir. Vital Skin Strengthening Super Serum, temiz ve nemlendirilmiş bir cilde gece ya da gündüz kolaylıkla uygulanabilir. 11kDa Hyaluronik Asit ile zenginleştirilen bu süper serum, cilt bariyerine canlı görünüm verir ve cildi güçlendirir. Bitkisel kaynaklı kompleks içeren formülü sayesinde ince çizgi ve gözeneklerin görünümünde azalma sağlar. 

Hayat Biraz Hareket İster!

Yoğun geçen bir günden arta kalan zaman genellikle dinlenerek geçirilir. Bu durum hareketsiz ve pek de sağlıklı olmayan bir yaşamın kapılarını aralar. Hareketsiz bir hayat ise, bedeni olduğu kadar cildi de olumsuz etkiler. Aslında etkin dinlenmenin yolu spordan geçer. Spor ve egzersiz esnasında özellikle ruhsal anlamda yenilenme ve dinlenme sağlanır. Bu sayede tüm beden dinçleşir, cilt ışıltılı bir görünüme kavuşur. 

A picture containing text, flower

Description automatically generated

Cilt bakım rutinine ekleyeceğin cilt yağları da ışıltılı cilt görünümünü yeniden kazanmana yardımcı olur. Daily Reviving Concentrate Yağ içerisinde ayçiçeği, zencefil kökü ve tamanu gibi doğadan elde edilen yağların güçlü karışımını bulundurur. Daily Reviving Concentrate Yağ, aydınlık cilt görünümü elde etmek için antioksidan özelliği ile de etkin bir yardımcı güçtür. Cildin gün boyu canlı ve enerjik görünmesine yardımcı olur. Damıtılarak elde edilmiş uçucu yağlardan oluştuğu için ciltte kolay emilir ve bu nedenle tüm cilt tipleri için uygundur.

Sen de hayatında yapacağın küçük değişikliklerle solgun cilt görünümüne veda edebilirsin! Ayrıca cilt bakım rutinine ekleyeceğin etkili Kiehl's cilt bakım ürünleriyle cildinin genç ve ışıltılı görünümünü bir adım öteye taşıyabilir, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne kavuşabilirsin!

← Öncesi Sonrası →