2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Cildi Yaşlandıran Başlıca Dış Faktörleri İnceliyoruz

May 09, 2021

İnsan cildinin yaşlanması zamanla ortaya çıkan doğal bir süreçtir. Ancak günümüzde yorucu yaşam temposu ve çeşitli çevresel faktörler sebebiyle yaşlanma belirtileri çok daha erken bir zamanda ortaya çıkabilir. Cildini çevresel faktörlere karşı etkili bir şekilde koruman ve uygun bir cilt bakım rutini uygulaman, cilt yaşlanması sorununu ile mücadele etmene yardımcı olur. ''Cilt yaşlanması neden olur?'' sorusunun cevabını ve olası sebeplerini öğrenerek cildin için ihtiyaç duyduğun bakımı uygulayabilirsin. 

Güneş

Uygun miktarda maruz kalındığında insan cildi ve vücudu için sağlıklı etkiler gösteren güneş ışınları, içerdiği D vitamini sayesinde oldukça faydalıdır. Ancak uzun süre ve uygun olmayan şekillerde güneş ışınlarına maruz kalmak, yaşlanma belirtilerinden cilt kanserine kadar uzayabilen pek çok zararlı etkiye yol açabilir. Yüksek miktarda UV ışını cilt bileşenlerinin yıpranmasına ve görevlerini verimli bir şekilde yerine getirememesine neden olabilir. Bu sebeple ciltte ince kırışıklıklar, cilt lekeleri ve nem kaybı gibi durumlar ortaya çıkabilir. Güneş koruyucu yüz kremi gibi ürünlerin kullanıldığı ciltlerde çok daha az zararlı etkilere neden olur. Güneşli günlerde dışarı çıkmadan önce koruma faktörlü cilt bakım ürünleri kullanman ve güneşte uzun süre kalmaman UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı mücadele etmeni kolaylaştırır. Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50 PA++++ güneş kremi, zengin ve E vitamini içeriğiyle cildini zararlı ışınlara karşı korurken bakımını da gerçekleştirir. Güne başlamadan kullanabileceğin güneş kremi 50 faktör koruma derecesiyle güzel bir deneyim sunar. Güneş lekelerine karşı hassas bir tene sahipsen özellikle hassas ciltler için hazırlanan Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF 50+++ leke karşıtı güneş kremi ürününü de kullanabilirsin.

A picture containing text

Description automatically generated

Hava Kirliliği

Modern şehir yaşamı, cilt ve vücudun sağlıklı görünümünü olumsuz etkileyebilir. Sigara dumanı, zararlı gazlar ve toz gibi etkenler cilt dokusunda yıpratıcı etkiler oluşturabilir. Hava kirliliği gibi etkenlere karşı cildini uygun şekilde korumaman cilt kuruluğu, elastikiyet kaybı ve diğer cilt kusurlarına zemin hazırlar. Cildin için kullanabileceğin bakım ürünleriyle hava kirliliğinin zararlarına karşı etkili bir koruma sağlayabilirsin. Kiehl's Vital Skin-Strengthening Super Serum, cildin için kapsamlı bir koruma sağlar. Yaşlanma karşıtı etkiler de sunan yüz serumu, gece ve gündüz kullanım özelliği sayesinde uzun süre etkilidir. Kiehl's cilt serumu ginseng, şizandra üzümü ve Hint fesleğeni gibi içeriklere sahip formülü ile ihtiyaç duyduğun bakım etkisini sunar. Ayrıca yüz güneş kremi gibi ürünleri de bakım rutinine ekleyerek kirli havaya karşı cildini çok daha etkili bir şekilde koruyabilirsin.

A picture containing text

Description automatically generated

Yanlış Beslenme

Cilt yaşlanması sorunlarına en çok neden olan bir diğer unsur yanlış beslenme alışkanlığıdır. Dengeli ve sağlıklı bir beslenme düzeni, vücudun ve cildin görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için oldukça önemlidir. Sağlıksız beslenme alışkanlığı ciltte kuruluk, ince kırışıklık görünümleri ve diğer cilt kusurlarının oluşumunu tetikleyebilir. Besinlerden elde edilen pek çok vitamin ve mineral cildin yapılanması ve aydınlık cilt görünümü gibi özellikler için ihtiyaç duyulan içerikleri karşılar. Günün tüm öğünlerinde zengin ve dengeli beslenme alışkanlığı edinerek ışıltılı cilt görünümüne ulaşabilir, Kiehl's bakım ürünlerini de kullanarak sağlıklı ve pürüzsüz cilt görünümünü koruyabilirsin.

Uykusuzluk

Vücudun gün içindeki karşılaştığı yıpranma etkilerinin onarılması ve cildin korunmasını sağlayan uyku, sağlıklı bir vücut ve cilt görünümü için oldukça önemlidir. Bu sebeple uykusuzluk sorununa karşı dikkat etmeli ve düzenli bir uyku deneyimi yaşamalısın. Bununla beraber uykusuzluk ve aşırı yorgunluktan kaynaklı göz çevresindeki ödem-halka oluşumuna ve renk koyuluğuna karşı Kiehl’s Midnight Recovery Eye formülünü kullanabilirsin. Lavanta ve skualan içeren formülü sayesinde daha dinlenmiş bir göz çevresi ile güne başlayabilirsin.

← Öncesi Sonrası →