2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Calendula Yapraklarının Gücüyle Doğadan Cildinize | Kiehl's Blog

August 01, 2019

Doğanın tazeliğini cildinde hissetmek için Kadife Çiçeği olarak da bilinen Calendula’nın cilt bakımında sağladığı faydalar ile tanışmaya hazır ol!

Pürüzsüz, yumuşak ve eşit görünen bir cilt tonu hepimizin hayali. Bunun için de başvurmadığımız yöntem neredeyse yok gibi. Doğal kaynaklı bitki özlerinden oluşan bakım kürleriyse en sık tercih ettiklerimiz arasında. Aslında yanlış da değil. Çünkü bilhassa cilde uygulanan ürünler, cildi güzelleştirici etkisi olduğu bilinen özlerden oluşmalı. Tıpkı, Kiehl’s ürünlerinde olduğu gibi.

 

Tam da bu noktada, Akdeniz’in tüm canlılığını üzerinde taşıyan mucizevi etkilere sahip Calendula Çiçeği’nden bahsetmek istiyoruz. Kiehl’s kimyagerlerinin uzun yıllar önce keşfettiği bu nadide çiçek, ciltte bıraktığı yatıştırıcı etkiyle adından oldukça söz ettiriyor.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-08/01/kadife-cicegi.jpg

Kadife Çiçeği ya da Aynısefa bitkisi olarak da bilinen Calendula, cilt bakımında maskelerden temizleyicilere, saç bakımından, renklendiricilere kadar pek çok alanda kullanılıyor. Kiehl’sın da cilt bakımında yer verdiği Calendula özlü ürünlere değinmeden evvel, dilersen bu nadide çiçeğin cilde faydalarından biraz bahsedelim.

 

Calendula Çiçeği’nin Bilinmeyen Faydaları

Anavatanı Orta Meksika ve Amerika olan Calendula, papatyagiller familyasından bir bitki türü olarak biliniyor. Bu çiçek türünün faydaları ise şu şekilde;

 

●  Güçlü bir antioksidan özelliğine sahip oluşu ile cildi rahatlatıyor ve toksinlerden arındırıyor.

●  Pürüzsüz bir cilt yapısına kavuşturuyor ve cilde ışıltı katarak, nemlendiriyor.

●  Cildin solgun görüntüsünü azaltır.

●  Kırışıklık görünümünü azaltarak, yaşlanma belirtileri ile savaşıyor.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-08/01/kucuk-sise-nergis-yagi.jpg

Cilt güzelliğinin vazgeçilmezleri arasında yer alan Calendula’nın tazelik hissi veren aroması ve yapraklarındaki turuncu rengin enerjisiyle cilt bakımında, sana bambaşka bir deneyim sunacak.

 

Bırak Cildin Calendula’nın Güçlü Yapraklarıyla Arınsın

Cilt temizliğinde geliştirdiği formülüyle vazgeçemeyeceğin bir deneyim sunan Calendula Herbal Extract Toner ile tanış! Kiehl’sın en eski formüllerinden biri olan bu özel arındırıcı, içeriğindeki Calendula özü ile cildinin doğal yağlarını dengelerken, tüm kiri ve toksin maddelerini de mükemmel bir şekilde arındırıyor.

 

Son derece özel bu ürünün en önemli özelliği ise Calendula yapraklarının, geçmişten bugüne halen daha el ile tek tek ürünün içine yerleştirilmesi. Cildini oldukça rahatlatan ve ipeksi bir yumuşaklık kazandıran bu ürünle, kendini şımartmaya hazır ol.

 

Aynısefa Çiçeği’nin Saf Dokunuşunu Cildinde Hisset!

Yağlı ve karma cilt yapın için uygun bir nemlendirici arayışı içindeysen, aynısefa bitkisinden elde edilen Calendula Serum-Infused Water Cream tam sana göre. Su bazlı yapıdaki bu hafif kremle, ilk kullanımdan itibaren cildindeki yumuşaklık hissi ve ferahlığa karşı koyamayacaksın.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-08/01/konsantre-kadife-cicegi-serumu-iceren-hafif-yapili-su-bazli-nemlendirici.jpg

İçeriğindeki konsantre aynısefa özü serumu ile cildindeki yatışmayı anında fark edeceğin bu eşsiz krem; sana pürüzsüz, canlı, ferah, yumuşak ve yıldızlar kadar parlak bir cilt vadediyor.

 

Cildinde Yepyeni Bir Tazelik: Calendula Aloe Soothing Hydration Masque

Maskeler, cilt bakımının vazgeçilmez rutinlerini oluşturuyor. Özellikle de çeşitli sebeplerden ötürü sertleşen, kuruyan ve zamanla pul pul dökülebilen ciltler için maske hayati bir önem taşıyor. Sen de tüm bu cilt problemlerinden kurtulurken, bebekler gibi taze görünen bir cilde kavuşmak istemez misin? O halde Kadife Çiçeği’nin yapraklarından gelen güç ile cildinin görünümünü canlandırmak için kendini hazırla!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-08/01/calendula-aloe-soothing-hydration-masque.jpg

Calendula Aloe Soothing Hydration Masque, hafif jel yapısı ile cildinde ağırlaştırma yapmayan bu eşsiz maske, cildini yeniliyor ve sağlıklı bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca hassas ciltler dahil her cilt tipine uyumlu oluşuyla, kullanan herkesin kalbini fethediyor.senin de kalbini fethedecek. Doğadan ilham alan formülleri ile aydınlık cilde kavuşturan tüm Kiehl’s ürünleri ile hemen tanışmalısın. Doğanın gücünü tüm hücrelerinde hissedeceğin bu eşsiz ürünler ile sen de güzelliğini taçlandır.

← Öncesi Sonrası →