2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

C Vitamininin Sağlıklı Görünüme ve Cilde Yararları | Kiehl’s Blog

April 21, 2020

 C vitamini, cildi güzelleştirici etkisiyle de ön plana çıkıyor. 

C vitamini, cilde olan faydalarıyla hem sağlıklı görünüm için hem de kozmetik sektöründe çok büyük öneme sahip. Üç değerli antioksidan vitaminden biri olarak C vitamini, sağlıklı görünümü korumasının yanı sıra ciltteki yaşlanma belirtileriyle de etkin bir şekilde mücadele ediyor.

Bu vitaminin hangi besinlerde bulunduğunu ve sağlıklı görünüme tam olarak nasıl etki ettiğini şimdi daha detaylı bir şekilde ele almanın tam vakti! Sen de sağlıklı bir cilt görünümü için ilk adımını atmaya hazırsan, hemen başlayalım!

C Vitamininin Vücuttaki Rolü Nedir?

C vitamininin antioksidan özelliğine yukarıda değinmiştik, şimdi ise bu konuyu biraz daha açalım diyoruz. Çünkü antioksidanlar, insanın sağlıklı görünümü için hayati önem taşıyor. Bunu şöyle açıklayabiliriz: 

Çevre kirliliği ve doğal yaşam döngüsü sonucu -kısacası yaşamın her anında- meydana gelen serbest radikaller; vücutta bulunan hücreleri, proteinleri ve hatta DNA’yı hasara uğratarak vücut direncini düşürebilir. Güçlü bir antioksidan olan C vitamini ise bu reaktif maddelere etki ederek vücudu birçok tehditten korumaya yardımcı olur.

Bonus!

E ve A vitamini de tıpkı C vitamini gibi antioksidan özellik taşımakta olup cildin sağlıklı görünümü için büyük önem taşıyor. Bu üç vitamin cilt dokusunu da yaşa bağlı ve çevresel olumsuzluklardan koruyor.

C Vitamini Hangi Besinlerde Bulunuyor?Portakal, C vitamini bakımından en çok öne çıkan besin olsa da aslında sık tükettiğimiz birçok sebze ve meyve, bu vitamini bolca içeriyor. O halde C vitamini bakımından zengin başlıca besinlerin hangileri olduğuna bir bakalım:

           Sebzeler                             Meyveler

  • Domates                             Greyfurt (ve diğer tüm narenciye türleri)
  • Bezelye                               Mango
  • Karnabahar                         Ananas
  • Brüksel lahanası                 Papaya
  • Maydanoz                           Frenk üzümü
  • Brokoli                               Çilek
  • Kırmızı biber                      Kuşburnu
  • Kapya biber                        Kivi
  • Karalahana                         Yaban mersini
  • Ispanak                               Kavun

Mevsim Geçişlerinde C Vitamini Alımının Önemi

C vitamininin, antioksidan olarak vücut için başlı başına bir kalkan görevi üstlendiğini artık biliyorsun. Özellikle salgınların yoğun olduğu mevsim geçişlerinde C vitamini tüketimine ağırlık verilmesi, nezle ve grip gibi rahatsızlıkların daha kısa sürede atlatılmasını sağlıyor. 

Bağışıklığını Güçlendirirken Cildini de İhmal Etme

C vitamininin tek katkısı, elbette vücut direncini artırması değil. Sen de C vitamininin cildindeki mucizevi etkilerini deneyimlemek istiyorsan, bu içeriğe sahip ürünleri cilt bakım rutinine bir an önce eklemelisin.

1) Yüz Bakımı

 

Yüz için C vitamini ile zenginleştirilmiş bir ürün arıyorsan, Kiehl’sın %12.5 C vitamini içeren serumu tam sana göre! Yüksek oranda C vitamini ve hyalüronik asit içeren formülü ile bu ürün, düzenli kullanımla daha genç ve aydınlık bir görünüm sunuyor.

2) Göz Çevresi Bakımı

Göz çevrenin C vitamini ihtiyacını da unutmadık. Düzenli kullanımda göz çevresindeki çizgi ve koyu halka görünümünü azaltan Kiehl’s C vitaminli göz serumu, yüzde 10.5 oranındaki stabilize edilmiş saf C vitamini içeren formülü ile göz çevresi bakım rutininin yeni kahramanı olmaya aday!

3) Anında Daha Aydınlık Bir Görünüm

Renklendirici formülüyle uygulandığı anda pürüzsüz ve ışıltılı görünüm kazandıran bir göz çevresi bakımına ne dersin? Kiehl’sın Pro-retinol, C vitamini ve siyah üzüm çekirdeği özü ile zenginleştirilen Youth Dose Eye Treatment, göz çevresini aydınlık bir görünüme kavuştururken aynı zamanda etkili bir bakım sunuyor. Bu sayede göz çevresindeki ince çizgilerin, koyu halkaların ve torbalanmaların görünümünü günden güne azaltıyor. 

C vitamininin etkileriyle hem sağlıklı görünümüne hem de cildine iyi bak!

← Öncesi Sonrası →