Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

C Vitamini Serumlari ile İlgili Merak Edilenler | Kiehl's Blog

Haziran 18, 2019

Cilt üzerindeki kırışıklık görünümünün giderilmesi için büyük rol oynayan ve doğru kullanıldığı zaman gözle görülür şekilde etkisi bulunan C vitamini, Kiehl’s dermatologları tarafından doğru oranlar ile birleştirilerek etkin bir formülle karşımıza çıkıyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/18/portakal-c-vitamini.jpg

 

C Vitaminin Cildinize Etkileri Nelerdir?

Her vitamin türünde olduğu gibi öncelikle yararları, sonrasında hangi amaç için nasıl bir kullanım rutini izleneceği C vitamininde de önem gösteriyor. Asıl amacımız doğal ve cildin kendi formunu bozmadan bakım sağlamak olduğu için C vitaminin yararlarına sizler için değinmek istiyoruz.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/18/c-vitaminin-faydalari.jpg

  • İnce çizgi ve kırışıklıkların görünümünün azalmasında gözle görülür etki gösterir.
  • Cildin daha canlı ve ışıltılı görünmesini sağlar.
  • Cilt dokusunun daha yumuşak hissedilmesine yardım eder, doku görünümünü düzeltir.
  • Cildi güneş ışınlarından korur.
  • Kolajen etkisi sayesinde cildin daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar.
  • Donuk görünümü önemli ölçüde engeller.

 

Tabi ki her vitamin ve mineralde olduğu gibi C vitamininin de doğru ölçüde kullanılması gerekiyor. Daha fazla C vitamini kullanmak demek daha bakımlı ve güzel görünen cilde sahip olunacağı anlamına gelmiyor. Bu nedenle doğru oranda bileşime sahip C vitamini serumlarını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

 

C Vitamini Serumları Nasıl Kullanılmalıdır?

Öncelikle C vitamini Serumu serumunun yapısını koruyabilmesi ve cilde doğru etki etmesi için saklama koşulları önem gösteriyor. Serumunuzu nemden uzak ve karanlık ortamda muhafaza etmelisiniz. Kimi ürünler buzdolabında saklanmak için uygun olsa da serumları buzdolabına koymamak gerekiyor. Fazla soğuk nedeniyle katılaşma yapabiliyor ya da kıvamları bozuluyor.

 

Kolay ulaşmak için bakım ürünleri genellikle banyo dolaplarında yer alır ama C vitamini serumunun nemden uzakta muhafaza edilmesi gerektiği için banyo dolabında saklanmasını da tavsiye etmiyoruz. Nemsiz ve ışık almayan bir dolapta , oda sıcaklığında saklamanız serumun yapısını koruması için önem taşıyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/18/c-vitamini-serumu.jpg

 

C vitamini serumunun uygulanması için bakım rutininizde nemlendiriciden önce kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sabah ve akşam olmak üzere cildinizi temizleyip tonikledikten sonra C vitamini serumunu ince bir katman halinde uygulamanız ve sonrasında nemlendirici ile bakım yapmanız daha doğru bir kullanım sağlıyor.

 

Kiehl’s Öneriyor: Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

Kiehl’s kimyagerleri 13 yılı aşkın süredir doğru C vitamini serumunun formülü için çalışıyorlar. Eskiden %10,5 oranında C vitamini içeren Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate serumu şimdi yeni formülü ile %12,5 oranında C vitaminine ek olarak Hiyalüronik asit içeriyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/18/kiehls-powerful-strength-line-reducing-concentrate-1560844369.jpg

 

Hiyalüronik Asit Nedir?

Vücudumuzdaki bağ dokusu ve eklemlerde amino asit içeren bileşenler bulunur. Bu bileşenler bağ dokusuna esneklik ve sağlamlık kazandırır. Bu bileşenlerden biri olan hiyalüronik asit, kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen mucizevi moleküller arasında yer alır. Suyun cildimizin bakımı için ne kadar değerli olduğunu düşündüğümüzde hiyalüronik asitin de önemi ortaya çıkar ve işte bu yüzden birçok cilt serumunda sıklıkla kullanılır.

 

Peki, Hiyalüronik Asit nedir? İçerdiği hiyalüronik asit ile cilde ihtiyacı olan nemi sağlayıp pürüzsüz ve dolgun bir cilde kavuşmaya yardım ederken Cg vitamini sayesinde cildin üst tabakası tarafından emilip aktifleşerek ince çizgilerin görünümünü azaltıyor ve kırışıklıkla mücadele ediyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/18/c-vitaminin-cilde-faydalari.jpg

 

 

Düzenli kullanımdan itibaren ilk 2 hafta içinde cilt dokusunun pürüzsüzlüğünde gelişme, ışıltı sağlama ve kırışıklık görünümünde azaltma etkileri gösterirken 4. Hafta sonunda kırışıklık görünümünü, dudak ve alın çizgilerinin görünümü azalıyor. 8. Hafta sonunda ise cilde daha sıkı bir görünüm sağlıyor.

 

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/18/kiehls-c-vitamini.jpg

 

 

Dermatolojik olarak test edilen C vitamini serumu hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde kullanılabiliyor. Kiehl’s müşterilerinin favorilerinden olan serum kullanıcılardan tam not alıyor.

 

Mutlu Kiehl’s Müşterilerinden Yorumlar

“İlk kullanımdan itibaren kadife gibi bir cilt. Ayrıca ilk on gün içerisinde cildimde renk eşitsizlikleri hafifledi. Teşekkürler Kiehl’s ve Kiehl’s çalışanları.”

 

“Sürer sürmez cildindeki farkı ve çizgilerdeki derinliğin azaldığını görebiliyorsun. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Ayrıca ciltteki lekelerde hafif açılmayı fark ettim.”

 

Uygulama Önerisi:

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/18/kiehls-powerful-strength-line-reducing-concentrate-nasil-uygulanir-kopya.jpg

  •  Uygulamadan önce cildinizi kirden arındırın.
  •  Göz çevresi hariç tüm yüzünüze C vitamini serumunu uygulayın
  •  Serum cillte emilirken hafif bir sıcaklık hissetmenize neden olabilir, endişelenmeyin.
  •  Sabah ve akşam düzenli olarak uygulayın.
← Öncesi Sonrası →