2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Buhar Banyosunun Cilt Bakımındaki Yeri | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Cildin nem kazanması ve gün boyu maruz kaldığı kirlerden arınması için birçok yönteme başvurulur. Bu yöntemlerden en pratik olanlarından biri ise buhar banyosudur. Eğer buhar banyosunu günlük bakım rutinine dahil etmediysen senin için hem masrafsız hem de zaman tasarrufu sağlayan bu yöntemi denemeye başla.

Buhar Banyosu Faydaları Nelerdir?

Buhar banyosu yaptığında gözeneklerin doğal yollar ile genişlemeye başlar. Bu genişleme ile içeride biriken kirler arınır ve siyah nokta görünümü azalır. Buhar banyosu yaptıktan sonra bunu yüz temizleyicileri ile desteklemek yüzündeki pürüzsüzlüğün uzun süre korunmasını sağlar. Buhar banyosu ile deneyebileceğin ‌Kiehl's gözenek temizleme maskesine göz atmayı unutma! Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque  Amazon beyaz kili içeren formülü ile önce kirler yumuşar ve birkaç kullanımda arınır. Sonrasında gözenek sıkılaştırma görevi üstlenir.

Buhar banyosunun cilde etkileri, cildi arındırma ve temizleme ile sınırlı değildir. ‌Kiehl's'in enerji veren maskeleri ile cildine enerjik bir görünüm kazandırabilirsin. Kiehl's Turmeric Cranberry Seed Energizing Radiance Masque uygulamadan önce vücut ‌scrubları ile cildini hazırla. Sonrasında zerdeçal özleri ‌içeren Kiehl's maskeleri ile cildini arındırırken kızılcık çekirdeği içeren formüller ile canlı görünümü yakalayabilirsin. Ferahlatıcı bir buhar banyosunun ardından cildin kaybettiği nemi geri kazandırmak için ise yatmadan önce Kiehl's Ultra Facial Overnight Hydrating Masque deneyebilirsin.

Buhar Banyosu Sonrası ‌Peeling İle Cildini Rahatlat

Buhar banyosu sonrasında yüzünde açılan gözenekler nedeniyle kızarıklık görünümü hissedebilirsin. Bu durum geçicidir ve ‌peeling yapmadan önce en azından birkaç dakika yüzünü rahatlaması için bekletmen gerekir. Yüzün rahatladıktan sonra ılık su ile nemlendir ve yavaşça masaj yaparak peeling'i yüzüne uygulamaya başla. Sürdükten sonra iyice durulanır ve ardından cilt dinlenmeye başlar. ‌Kiehl's Gently Exfoliating Body Scrub ile cildini ölü deriden arındırırken hoş aromaların eşlik etmesini sağlayabilirsin. İçeriğindeki kayısı çekirdeği tozu parçacıkları cildini yumuşatarak ipeksi bir his yakalamanı sağlar.

Buhar Banyosu Nasıl Yapılır?

Buhar banyosu yapmadan önce yeterince su tüketmek çok önemlidir. Çünkü buhar banyosu sırasında cilt belirli bir nem kaybına uğrar. Buhar banyosu öncesinde yumuşak bir havlu ve yüzünün her açısını alabilecek bir kap al. Sandalyeni masa ile aynı hizaya getirmeye özen göster. Çünkü bir süre belli bir açıda durman gerekir. Saçlarını topla ve ‌Kiehl's yüz temizleyicileri ile yüzünü buhar banyosu öncesinde hazırla.

4-6 bardak kadar kaynatılmış suyu kabın içine dök; ancak bu kabın ‌ebadına göre değişkenlik gösterebilir. Buhar banyosunun daha etkili olmasını istiyorsan papatya, lavanta yaprakları gibi bitkileri suyun içine ekleyebilirsin. 2-3 dakika sonra su yatışmaya başladığında havlunu başının üstünden geçir ve yüzünü suya yaklaştırmaya başla. Yüzünü sudan 15 cm kadar uzak tutmaya özen göster. Çünkü fazla yakın temas cildine zarar verebilir. Arada bir yüzünün hava alması için havluyu kaldırarak soğutma etkisi yapabilirsin. Yüzüne bu pozisyonda 5-10 dakika kadar buhar banyosu yapabilirsin. Sonrasında havlu ile yüzünü kurula ve sıkılaştırıcı kremler ile arınmış gözeneklerinin kirlenmesini engelle. Böylece buhar banyosunu tamamlayabilirsin. Bu işlemi 15 günde bir ya da zaman bulamadığında ayda bir tekrarlamaya özen göstermelisin.

← Öncesi Sonrası →