Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Bronzlaşmiş Ciltler İçin Bakım Önerileri | Kiehl's Blog

Eylül 15, 2019

Tatilde oldukça özenerek elde ettiğin bronz ten görünümü tatil sonrası da seninle birlikte kalsın, aynı zamanda cildin hep sağlıklı ve iyi görünsün istiyorsun. Peki bunun için ne yapıyorsun?

Yaz mevsimi denilince akla ilk gelen şeylerden biri de bronz ten görünümü. Tatilde deniz kenarında güneşlenmenin keyfi bir başka. Hele ki sonrasında çekici bir ten görünümü söz konusu ise. Güneş her ne kadar son yıllarda giderek cildimiz için daha zararlı olsa da konu bronzlaşma olunca bunu göz ardı edebiliyoruz. Tüm kadınların bayıldığı bu görüntüyü ise uzun süre korumak için birtakım bakım uygulamaları şart!

 

Tatil bitmiş olabilir. Sıra tatilin etkisini hala üzerinde hissettiren bronz görünümü korumakta. Tatil sonrası cildine ihtiyacı olan bakımı yapmak ve bronzluğunu korumak için önerilerimize dikkatle kulak vermeni tavsiye ediyoruz.

 

Güneş Sonrası Bakımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/gunes-isinlarinin-cilt-uzerindeki-etkisi.jpg

Ozon tabakasının her geçen yıl biraz daha büyümesi sebebi ile güneş ışınlarının cildimiz üzerindeki zararları da giderek daha tehlikeli bir hal alıyor. Dolayısı ile yazın güneşlenmeden önce birtakım koruyucu önlemler almak gerekiyor. SPF özellikli güneş kremleri ile daha güvenilir bir şekilde güneşlenmek ve cildin daha sağlıklı bronzlaşmasını sağlamak, öncelikle dikkat edilecekler arasında yer alıyor.

 

Güneş sonrası bakım için ise;

  • Denizden çıktıktan sonra hemen cildini nemlendirici etkili duş jelleri ile temizlemeye özen göstermelisin.
  • Güneşin cildinde yaratabileceği kurutucu etkiye karşı da iyi bir nemlendirici vücut kreminden destek almalısın.

 

Bronz Ten Bakımı İçin Püf Noktalar

Bronzlaşmak aslında cildin kendini bir koruma mekanizması. Yani, bizim hoşumuza giden görüntü cildin kendini tehlike gördüğü duruma karşı bir savunma sistemi. Bu yüzden bronz teni elde ettikten sonra uzun süre korumaya çalışmak, yeniden cildi güneş karşısında savunmasız bırakmamak için önemli.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/bronz-olmak-icin.jpg

 

Bunun için aşağıda önereceğimiz püf noktaları aklından çıkarmamalısın. Bu sayede hem cildini korumuş olacak hem de o çok sevdiğin bronz görünümü uzun süre kaybetmeyeceksin.

  • Bronzluğunu uzun süre korumak için cilde nemi hapsetmen gerekiyor. Bunun en kolay ve pratik yolu da bol bol su içmek. Bol su içerek bronzluğunu daha kalıcı hale getirebilirsin.
  • Güneş sonrası yoğun nemlendirici losyon ve kremleri düzenli kullanarak cildinin bronzluğunu daha kalıcı kılabilirsin.
  • Vücut bakım rutinine ışıltılı vücut yağlarını dahil ederek ten rengine parlaklık kazandırabilir, bronz görüntünün de daha fazla öne çıkmasını sağlayabilirsin.
  • Bronz ten bakımında önemli detaylardan biri de duş jellerini bir süre rafa kaldırmak. Soğuk su ve vücut temizleme yağları ile banyo keyfini bronzluğunu koruyacak şekilde ayarlayabilirsin.

 

Yazın Tadını Kiehl’s Güneş Bakım Ürünleri İle Çıkar!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-09/15/gunes-bakim-urunleri.jpg

Bronzluk senin için de vazgeçilmez ise seni güneşten en iyi şekilde koruyacak Kiehl’s’in etkili güneş bakım formülleri ile hazırlanan güneş kremlerini denemelisin. Cildin bronzlaşırken güneş bakımını da ihmal etmemek ve cildini güvenilir bir şekilde korumak için en az SPF30 özellikli güneş bakım kremlerini seçmelisin. Güneşe çıkmadan 10-15 dakika öncesinde uygulayacağın bu kremler sayesinde hem daha sağlıklı bir bronzluğa kavuşacak hem de güneş yanıklarından kurtulmuş olacaksın.

← Öncesi Sonrası →