2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Boyun, Gerdan ve Göğüs Bölgesi Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler | Kiehl's Blog

Temmuz 31, 2019

Yüzünün hemen altında; boyun, gerdan ve göğüs bölgesi! Cildinin daha canlı, pürüzsüz ve güzel görünmesi için bu üç bölgenin bakımını ihmal etmemen gerekiyor.

Cilt bakımı denilince aklına pürüzsüz, daha genç ve canlı görünenbir yüz geliyorsa bakıma ihtiyacı olan önemli bölgelerini unutuyorsun demektir. Tıpkı yüz gibi hassas cilt bariyerine sahip olan ve açıkta olduğu için olumsuz hava şartlarına, çevre kirliliğine ve güneş ışınlarına maruz kalan boyun, gerdan ve göğüs bölgemizin de bakıma ihtiyacı oluyor.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/guzel-boyun-icin-oneriler.jpg

Boyun bölgesinin hassasiyeti nedeniyle çabuk kırışması, sarkması ve canlılığını kaybetmesi daha yaşlı görünmene sebep olabilir. Yüzüne gerekli özeni gösterip canlı bir görünüm elde ederken hemen altında yer alan boyun, gerdan ve göğüs bölgelerinin solgun ve yaşlı görünmesi yüzündeki canlılığın maske gibi durmasına neden olacaktır.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/boyun-bakimi-1564583512.jpg

Boyun, gerdan ve göğüs bölgesi de yüz ile aynı hassasiyete sahip olduğu için yüzüne uyguladığın bakım ritüelini bu bölgelere de uygulayabilirsin. Yüzünü temizlediğin jel ile boynunu da temizleyebilir, nemlendirici kremini de aynı şekilde boynuna uygulayabilirsin.

 

Egzersizler Sayesinde Biraz Toparlamaya Ne Dersin?

“Boynun ve gerdanın da mı egzersizi olurmuş?” dediğini duyar gibiyiz. Kaslara sahip olan ve bizimle birlikte hareket eden her bölgemizi egzersiz ile sıkılaştırmak ve gençleştirmek mümkün oluyor. Sarkan boyun ve gerdanın bakım ürünlerine ek olarak egzersiz ile desteklenmesi hem daha sağlıklı, hem de daha toparlanmış bir görünüm elde etmeye yardımcı oluyor.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/boyun-ve-gerdan-egzersizleri.jpg

  • Boyun bölgesi için egzersiz: Boyun bölgesi için en önemli egzersiz sürekli dik durmak! Serbest bırakılmış ve öne düşen boyun, hem fiziksel olarak zarar görürken hem de katlanmaya bağlı olarak ince çizgilerin oluşmasına neden oluyor. Diğer bir egzersiz olarak boynunu hafifçe geriye at ve 5 saniye bekledikten sonra dik konuma getir. Gün içinde 10 kez tekrarlayarak uzun vadede kırışıklıklarıngörünümünün azaldığını göreceksin.
  • Gerdan sarkmaları için egzersiz: Geriye doğru yaslan ve çeneni öne doğru gergin bir şekilde uzat. Gergin konumunu bozmadan ağzını yavaşça açıp kapattıktan sonra 20 saniye dinlen ve 6 kez egzersizi tekrarla.

 

Tüm Vücudunu Birlikte Onar!

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/boyun-bakim-ayna-karsisnda.jpg

Yüzüne kullandığın ürünlerden uygun olanları boyun, gerdan ve göğüs bölgesi için de kullanabilirsin. Ek olarak bu bölgeler için tam bakım sağlayan vücut losyonlarını da tercih edebilirsin. Tüm vücut için uygun olan vücut bakım ürünleri sayesinde cildinin tamamında aynı canlı ve genç görünümü elde edebilirsin.

 

Daha Dirençli ve Canlı Görünen Bir Cilt!

Hafif yapısı sayesinde cilt tarafından kolayca emilen vücut losyonu Kiehl’s Superbly Restorative Body Lotion ile tüm vücudunda canlandırıcı etkiyi hissetmeye ne dersin?

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/31/kiehls-superbly-restorative-body-lotion.jpg

Özellikle hassas olan boyun, gerdan ve göğüs bölgesinin daha dirençli olmasını sağlarken içeriğindeki Fas Argan yağının zengin antioksidan etkisi ve esansiyel yağ asitleri sayesinde cilt tonu ve dokusunu onarıyor. Cildin nem ihtiyacını karşılayarak serbest radikallerin etkilerine karşı koymasına yardım ediyor. Bu üç bölgeye uygulayacağın temizleme, tonikleme ve losyon ile nemlendirme üçlü bakımından sonra tıpkı yüzün gibi güzel görünüme kavuşacaklarına emin olabilirsin.

← Öncesi Sonrası →