2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Bitkisel Proteinleri Tanıyalım | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Proteinler insan sağlığı açısından hayati bir öneme sahip olduklarından düzenli olarak ve yeterli miktarlarda alınmaları gerekir. Ancak yaygın kanının aksine protein kaynaklarını yalnızca et, süt ve yumurta gibi hayvansal gıdalar oluşturmaz. Kinoa, karabuğday, chia tohumu, soya ve pirinç gibi bitkisel besinler de proteini meydana getiren amino asitleri içerir. Haliyle hem bu gıdaları tüketerek hem de cilt ve saç bakım rutinlerine dahil ederek çok daha güçlü bir metabolizmanın yanı sıra çok daha sağlıklı görünen bir cilt ve saç yapısına sahip olabilirsin.

Hangi Bitkilerde Protein Bulunur?

Ülkemizde uzun yıllardır yaygın olarak bilinen ve sıklıkla kullanılan fasulye, bezelye, mercimek, buğday ve pirinç gibi bitkilerle beraber son yılların popüler gıdaları olan soya, kinoa ve chia tohumu gibi bitkilerde de yüksek oranda protein bulunur. Farklı sayılarda ve oranlarda amino asit içerdikleri için tüm bu bitkisel protein çeşitlerini gün içindeki öğünlerine dahil edebilir, böylece hem metabolizman hem de cilt ve saç sağlığın için bitkisel protein kaynakları konusunda maksimum verime ulaşabilirsin.

Bitkisel Proteinlerin Faydaları Nelerdir?

Aslında bitkisel protein faydalarının diğer protein kaynaklarından elde edilen faydalardan hiçbir farkı yoktur. Sadece et, süt ve yumurta tam protein kaynağı olarak adlandırılırken, bitkisel proteinlerden kapsamlı bir şekilde faydalanabilmek için buğday proteini, soya proteini ve pirinç proteini gibi bitkisel protein türlerini düzenli ve çeşitli şekilde tüketmek gerekir. Diğer yandan özellikle son yıllarda bitkisel proteinler, hayvansal proteinlere oranla çok daha fazla tercih edilir durumda.

Bitkisel Proteinli Kiehl's Ürünleri

Ürünlerinde proteinin gücünden yararlanan Kiehl's, başta yıpranmış saçlar olmak üzere farklı ihtiyaçlara uygun bitkisel proteinli içerikler üretir. Böylece bitkisel proteinin çevreye duyarlı ve yüksek faydalı etkilerini saçını yıkarken veya şekillendirirken de değerlendirebilirsin. Örneğin; bitkisel proteinli Kiehl's şampuan çeşitleri arasında yer alan Rice and Wheat Volumizing Shampoo, sönük görünen ince telli saçları temizler ve saça dolgunlukla birlikte direnç kazandırır. Bunu da büyük ölçüde içeriğindeki pirinç ve buğday proteinleri içeren formülü ile gerçekleştirir.

Benzer şekilde buğday proteinleri içeren formülü sayesinde yüksek oranda amino asit içeren Amino Acid Shampoo da saçlarını çok daha yumuşak ve parlak yapar, aynı zamanda saçının hacimli ve dolgun görünmesini sağlar. Kiehl's'in bitkisel proteinli saç bakım ürünleri yalnızca şampuan ile sınırlı kalmaz ve saç krem çeşitleri de içerir.

← Öncesi Sonrası →