Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Beslenmenizde Çeşitli Yağlara Yer Verin

Ağustos 31, 2020

Dengeli  beslenme programında diyetle alınan yağların çeşidi ve miktarı oldukça önemlidir. Yağlar, tıpkı protein ve karbonhidratlar gibi, vücudunun enerji dengesinin, kalp ve beyin sağlığının korunması için yardımcı olmaya çalışırlar. Ayrıca yağda eriyen A, E, D ve K vitaminlerinin emilmesine yardımcı olabilirler. Omega 3, 6, 9 gibi yağ asitleri; kalsiyum, magnezyum gibi mineraller ve C, E, B12 vitamini içeren sağlıklı yağları, beslenme programına dâhil ederek ruh halini geliştirebilir, zihinsel yorgunluğun üstesinden gelebilir, kilo kontrolünü sağlamaya yardımcı olabilirsin. Sağlıklı yağlar dendiğinde başı Avokado, Hindistan cevizi ve zeytinyağı çekiyor denebilir. Bu yağları besinlerle birlikte vücuda alabilir ve cilt bakımı için dışarıdan takviyelerle de destekleyebilirsin.

Yağların Etkileri

Avokado Yağı: Avokado yağı, tropikal bir meyve olan avokadonun preslenmesiyle elde edilen ve antioksidan açısından zengin bir bileşendir. İnsanlar için elzem olan 22 aminoasitten 18’ini içerir. İyi bir oleik asit kaynağı olan avokado yağı, sahip olduğu antioksidan bileşenler sayesinde toksin maddelerin vücuttan atılımını kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Daha pürüzsüz ve elastik bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı: Laurik asit, kaprik asit ve kaprilik asit gibi antioksidan bileşenler açısından zengin olan Hindistan cevizi yağı, antimikrobiyal ve antiviral özelliklere sahip olarak bilinir. Cildi nemlendirmeye ve elastikiyetini artırmaya yardımcıdır.

Zeytinyağı: Akdeniz’e özgü bir besin olan zeytinin preslenmesi ile elde edilen zeytinyağı, yüksek oranda antioksidan aktiviteye sahip fenol bileşenler içerir. Ayrıca sodyum, potasyum, demir, fosfor gibi mineraller açısından da zengin olan zeytinyağı, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde yardımcı olabilir. Cildi nemlendirmeye yardımcı olur.

Çeşitli Yağ İçeren Kiehl’s Ürünleri

  • Kiehl’s Creamy Eye Treatment: Göz çevresi bakımı için ideal bir seçenek olan nemlendirici, göz çevresini anında nemlendirir. Avokado yağı, shea yağı ve E vitamini içeren formülü sayesinde göz çevresinde yoğun bir nemlendirme sağlar. Göz çevresine anında nem kazandırır ve daha canlı görünüm sunar. Yüksek antioksidan bileşenlere sahip olan ürün cildin günlük nem ihtiyacını karşılar ve yoğun kremsi dokusu ile göz çevresine ışıltılı görünüm kazandırır.İçeriğindeki tekli doymamış yağ asitleri hassas göz çevresi için güneş koruması sağlar. Ayrıca ürün cildin elastik yapısını korumasına yardımcı olarak daha güçlü ve sıkı bir cilt görünümü kazandırır.
  • Kiehl’s Ultra Facial Cream: Yaz kış her hava koşuluna uygun olan yüz nemlendiricisi, cildi nemlendirerek daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanı sağlar. Antartisin (buzul proteini), Imperata Cylindrica (çöl bitkisi), avokado yağı ve skualan içeren formülü ile cildi nemlendirir 24 saat süren nem etkisi veren hafif yapılı günlük nemlendirici aynı zamanda cildi rahatlatır.
  • Kiehl’s Butterstick Lip Treatment: Hindistan cevizi yağı ve limon yağı içeren formülü ile dudakları nemlendirirken daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmalarını sağlar. Dudak bakımı için ideal bir seçenek olan 5 farklı seçeneğe sahip olan Kiehl’s Butterstick Lip Treatment, SPF 25 özelliği sayesinde güneşin UV ışınlarının istenmeyen etkilerine karşı dudaklarını korur.
← Öncesi Sonrası →