2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Bebeklerde Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

May 28, 2020

 Bebeğinin hassas cildini nasıl koruyacağını biliyor musun? Bebeklerde cilt bakımı nasıl yapılır senin için araştırdık. 

İpeksi, yumuşak, pürüzsüz ve bir o kadar da hassas… Tüm bebeklerin cildi ne kadar da narin öyle değil mi? Peki sen bebeğinin cildine nasıl bir bakım uyguluyorsun? Dahası, bu narin cildin oldukça hassas bir bakıma ihtiyacı olduğunu biliyor musun?

Yetişkin cildinden oldukça farklı bir yapıya sahip olan bebek ciltleri, özellikle yeni doğan sonrası dönemde bazı cilt problemleri ile karşılaşabiliyor. Biz de seni ve bebeğini düşünerek, bazı bebek cilt bakım önerilerini senin için araştırdık. Kiehl’s bebek bakım ürünleri  ile de yazımızı zenginleştirdik. Öyleyse, sıkça karşılaşılan bebek cilt problemleri ile başlayalım.

Bebeklerde Cilt Problemleri Nelerdir?

Bebekler, anne karnında içerisinde bulundukları sıvı ile oldukça uyumlu bir halde yaşarlar. Doğumdan sonra hava ile temasları sonucu ciltleri adapte olma sürecinden geçer. Bu esnada, senin bilmeden ve farkında olmadan onun cildine uygulayabileceğin yöntemler, bebeğinin cildinde bazı problemlere davetiye çıkarabilir. Peki bu problemler nelerdir, gel birlikte bakalım.

  • Bebek ciltlerinin nemsiz görünümü, doğum sonrası ortama adapte olmaya çalışmasından kaynaklanıyor. Bu nedenle kıyafet seçiminde %100 pamuk, ipek, keten ya da viskoz kumaşlar tercih etmen, ciltlerinde görülebilecek olası kuruluk durumlarının da önüne geçebiliyor.
  • Kış aylarında ev içindeki sıcaklığı da kontrol altında tutmanda fayda var. Yeni doğan dönemde uzmanların önerisi, ortamı ne çok soğuk ne de çok sıcak tutmamak şeklinde. 
  • Bebeğinin nemsiz cildi için bir diğer önemli konu, yeterli oranda su tüketmesini sağlaman. Bilhassa ek gıdaya geçişte bebeğinin su tüketimine özen göstermen, cildindeki nem dengesini korumanı sağlayabiliyor.
  • 1 yaşın altındaki çocukları, direkt güneş ışığına maruz bırakmamak da önemli. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan bebekler, güneşten çabuk etkilenebiliyor. Bu nedenle bebeğine yaz aylarında mutlaka uzun kollu ve ince kıyafetler giydirmeye özen göstermelisin.

Bebek Bakımında Şampuan Seçimi

Bebek bakımında ilk adımı temizlik oluşturuyor. Bebeğinin hassas cildi içinse tercih edeceğin bebek şampuanı, bir hayli önem taşıyor. Dermatolojik ve pediyatrik olarak onaylanmış ürünler tercih etmen, bebeğinin narin cildi için hassas bir bakım uygulamanı sağlıyor. Bizim önerimiz, Kiehl’s bebek şampuanı Baby Gentle Hair & Body Wash.

Saç ve vücut için kullanabileceğin, gözleri yakmayan bu şampuan ile bebeğinin saçlarını ve cildini nazikçe temizleyebilirsin. Gliserin ve tatlı badem yağı içeren formülü, cildini nemlendirirken, cildi yumuşatıyor. Hoş kokusuyla da bebeklerin cildine özel bir bakım uyguluyor. 

Banyo Sonrası Bebek Yağı Kullanımı

Temizliğin ikinci adımını elbette ki besleyici vücut yağları oluşturuyor. Bu sayede banyo sonrası nemini kaybeden bebek cildi, yağ kullanımı ile nem dengesini koruyabiliyor. Yetişkinlerin de vücut bakımlarında atlamaması gereken bu rutin, cildi daha pürüzsüz ve ipeksi bir hisse kavuşturuyor. Bu nedenle Kiehl’s, bebekler kadar anneleri de düşünerek Nurturing Oil For Mom&Baby anne ve bebek bakım yağını geliştirdi.

Hafif formüllü yapısı, bebeğin hassas cildini nazikçe nemlendiren bu yağ, annenin cildini de daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturuyor. Zeytin meyvesi ve kayısı çekirdeği yağı ile zenginleştirilen formül, cilde yumuşak bir his kazandırıyor. Üstelik bu muhteşem ürün, alerji riskini en aza indirebilmek amacıyla da test ediliyor. 

Bebek Bakımında Nemlendiricilerin Yeri

Daha önce de bahsettiğimiz gibi bebeklerin cildi nemsiz bir görünüm için oldukça müsait. Bu nedenle bebeğinin cildini nemlendirmen cildi için oldukça önemli bir adımı oluşturuyor. Yine önerimiz, Kiehl’sın Nurturing Baby Cream For Face&Body bebek kremi oluyor.

Yüz ve vücut için kullanıma uygun olarak geliştirilen bu krem, 24 saat nemlendirme sağlayarak, bebeğinin cildini besliyor. %99 oranında doğal kaynaklı içeriklerle zenginleştirilen krem, bebeğinin cildi için aradığın nazik nem bakımını sunuyor.

← Öncesi Sonrası →