Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Bebek Şampuanı Nasıl Seçilir?

Ağustos 31, 2020

Bebeğinin temizlik ve bakımını yaparken doğru ürünleri tercih ettiğinden emin olmak, şüphesiz bir ebeveyn olarak sorumluluk hissettiğin en özel konulardan biri... Yenidoğan döneminden itibaren oldukça hassas olan ve en ufak değişikliklerden bile hemen etkilenebilen bebeğinin cilt dokusu, henüz çok fazla gelişmemiş ve oldukça narin bir yapıya sahiptir. Aynı şekilde saçları oldukça ince telli ve saç derisi de vücudunun diğer bölümleri gibi çok hassastır. Bu nedenle bebeğin için seçeceğin şampuan oldukça önemlidir. Peki onun için doğru seçimi nasıl yapabilirsin? İşte bebeğinin sağlığını koruman için küçük öneriler... 

Göz Yakmayan Şampuan: Bebeğinin Gözlerini Koru

Bebeklerin gözleri şampuanların yaratabileceği göz yanması durumuna karşı oldukça hassastır. Gözleri şampuan sebebiyle yanan bebekler, ciddi derecede acı çekerek ağlayabilir. Bu sebeple seçilen şampuanın göz yakmaması oldukça önemlidir. Bebeğinin banyosu sırasında yüzünü şampuanla ya da herhangi bir sabun içeren ürünle yıkaman önerilmez. Bebeklerin yüzleri banyo sonrasında silinerek temizlenmelidir. Banyo sırasında bebeğinin kulağına ve yüzüne su ve bebek şampuanı değmemesine özen gösterebilirsin. 

Bebek Saç Bakım Yöntemi: Kiehl's Bebek Şampuanı

Bebek şampuanlarının hafif bir kokuya sahip olması oldukça önemlidir. Bebekler ağır ve yoğun kokulardan hoşlanmadıkları için parfüm kokuları onlar için rahatsız edici olabilir. Bu sebeple kokusu oldukça hafif olan bebek şampuanları tercih etmen önerilir. Bebek cildi oldukça hassastır. Bebek şampuanları bebeklerin hem saçları hem de vücutları için uygun olarak hazırlanmış olmalıdır. Pediatrik ve dermatolojik olarak test edilen Kiehl's Baby Gentle Hair & Body Wash, tatlı badem yağı ve gliserin içerir.

Göz yakmayan ürünü elinizin üzerine dökerek nazikçe bebeğinin hem saçına hem de vücuduna uygulayabilirsin. Uygulama sonrasında durulama işlemi yaparak nazikçe kurulayabilirsin. Ürünü bebeğinin göz çevresinden uzak tutman oldukça önemli. Gözle temas ettiğinde hemen bol suyla durulamalısın. Diğer bebek bakım ürünleri ile bebeğinin banyo sonrası dudak, yüz ve vücut bakımını yapabilir, nazik ve hoş kokulu kremler ve yağlar uygulayabilirsin. Özellikle hafif yapılı yağ Nurturing Oil for Mom&Baby ile bebeğine ılık bir banyo sonrası rahatlatıcı masaj yapabilirsin. Zeytin meyvesi ve kayısı çekirdeği yağı içeren formülü ile nemlendirici ve yumuşatıcı bir etki sunan ürün ile bebeğini rahat bir hisse kavuşturabilirsin.

← Öncesi Sonrası →