Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Ayçiçeği Yağı içeren formül ile Saçlarına ve Cildine Işıltı Kat

Ağustos 31, 2020

Canlı ve ışıltılı saçlara sahip olmak için sağlıklı beslenmek, egzersiz yapmak ve düzenli saç bakımı uygulamak oldukça önemlidir. Özellikle boyalı saçlar için özel saç ürünleri kullanılmalıdır. Boya saçların doğal yapısını bozarak mat ve cansız bir görünüm kazanmasına yol açabilir. Bir yandan saç renginin korunması bir yandan da saç tellerinin ve cildin ihtiyaç duyduğu nemin sağlanması için Kiehl’s saç ürünlerini tercih edebilirsin. Ayçiçeği yağı içeren şampuan, saç kremi ve serumlarını düzenli kullanarak daha sağlıklı bir ışıltıya sahip saçlara kavuşabilirsin.

Ayçiçeği Yağı Nedir?

Boyu neredeyse 3 metreyi bulabilen ayçiçeği, çok yıllık bir bitkidir. Büyüme sırasında, ayçiçeği gün boyunca güneşe bakmak için eğilir ama çiçeklenmeye başladıktan sonra durur. Genç ayçiçeği kafalarındaki güneşin bu izlemesine heliotropizm denir. Olgunlaşan ayçiçekleri genellikle doğuya bakar. Ayçiçeği yağı, Latince adı helianthus annuus olan ayçiçeği bitkisinin tohumlarının preslenmesiyle elde edilir. Kuzey ve Güney Amerika'ya özgü olan çiçek, yüzyıllardır yiyecek, ilaç ve süs eşyası sektöründe kullanılır. Rengi şeffaf ile açık sar arasında değişen ayçiçeği yağı, dünya çapında yemek pişirmek için kullanılan ve ticari işlenmiş birçok gıdada bulunan bir bileşendir. Ayrıca cilt ve saç bakım ürünlerinde de önemli bir rol oynar.

Ayçiçeği Yağının Saça Faydaları

Ayçiçeği yağı cilt ve saçlar için faydaları olan oleik asit, E vitamini, A vitamini, D vitamini sesamol, linoleik asit içerir. Saçlarının ışıltılı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olabilir. Özellikle boyalı saçlar için ekstra bir koruma sağlayan ayçiçeği yağı, fosfolipidler ve seramidler gibi esansiyel yağ asitleri, antioksidanlar bakımından da zengindir. Aspir yağı olarak da bilinen ayçiçeği yağını tek başına kullanılabilir veya daha pürüzsüz saçlara kavuşmaya Argan, badem, Hint ve kayısı çekirdeği yağı gibi diğer esansiyel yağlarla karıştırarak yardımcı olabilirsin.

Kiehl’s Ürünleri ile Saç ve Cilt Bakımı

Ayçiçeği yağının besleyici özellikleri saç ve cilt bakım ürünlerinde yoğun olarak kullanılmasını sağlar. İşte ayçiçeği yağı içeren Kiehl’s ürünleri:

  • Kiehl's Daily Reviving Concentrate: Günlük bakım yağı olarak kullanılan ürün, cildin yaşlanma belirtilerinin görünümüne karşı mücadelesine yardımcı olur. Tamanu yağı, ayçiçeği yağı ve zencefil kökü yağı içeren cilt bakım yağı, komedojenik değildir. Ayçiçeği yağı ile canlı bir görünüm sağlar ve yorgun ve mat görünümü azaltır. Cildi çevresel etmenlere karşı korumaya yardımcı olur.
  • Kiehl’s Sunflower Color Preserving Shampoo: Saçı nazikçe temizleyen formülü ile saçlarının daha canlı görünmesini sağlayan renk koruyucu şampuan, saçı nemlendirir ve boyalı saçlarının renginin solmamasına yardımcı olur. Ayçiçeği çekirdeği yağı, kayısı çekirdeği yağı ve B3, B5, B6 vitaminleri içeren şampuan, onarıcı etki bırakır. Ayçiçeği çekirdeği yağı içeren formülü ile boyalı ya da işlem görmüş saçlarda besleyici etkisi bulunur. Kayısı çekirdeği yağı, B3, B5, B6 vitaminleri ise saçlarına ışıltı ve yumuşaklık verir. 
  • Kiehl’s Sunflower Color Preserving Conditioner: Şampuan sonrası kullanılan renk koruyucu saç kremi, saçı yoğun biçimde nemlendirerek karışıklıkları açar, ipeksi bir yumuşaklık ve parlaklık verir. Ayçiçeği çekirdeği yağı içeren formülü ile işlem görmüş saç tellerinde onarıcı bir etki bırakır. B3, B5, B6 vitaminleri içeren formülü ile saç ve saç derisini besleyici etki bırakır ve daha ışıltılı görünen kavuşmana yardımcı olur. Ürünün formülü kadar nasıl kullanıldığı da önemlidir. Peki, saç kremi nasıl kullanılır? Şampuanla yıkanan saçlar durulandıktan sonra saç uçlarına saç kremi uygulanır ve 2-3 dakika bekletilerek suyla durulanır.
← Öncesi Sonrası →